Dubleriai pralaimėjo dramatiškas rungtynes

2009-02-07
Diena Media inf.

Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos" krepšininkai išleido dar vieną šansą iš savo rankų. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse su Anykščių „Puntuko" ekipa paskutinėmis sekundėmis jauniesiems žalgiriečiams pritrūko sėkmės. Visas 40 minučių taškas į taškas vykusį mačą Kaune šeimininkai pralaimėjo 78:81 (25:27, 21;19, 16:21, 16:14).

Vien pirmajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi 7 kartus, o keturiskart rezultatas buvo lygus. „Žalgirio-Sabonio mokyklos" gretose išsiskyrė 10 taškų surinkęs Karolis Babkauskas, po kurio antrojo taiklaus tritaškio susitikime vyravo lygybė – 20:20. Tuo tarpu prie „Puntuko" tik šį savaitgalį prisijungę ekipos naujokai Robertas Bitinas ir Ugnius Luneckas iš karto gerai įsitraukė į žaidimą, pelnydami atitinkamai 7 ir 6 taškus (27:25).

Antrojo kėlinio pradžioje anykštėnai šiek tiek atsiplėšė – 33:26, bet netrukus sulaukė šeimininkų atsako. Po 4 taškus pelnius Karoliui Jakui ir Rokui Čepanoniui kauniečiai laimėjo atkarpą 11:2. Mantui Pukinskui pataikius iš toli „Žalgiris-Sabonio mokykla" pirmavo 42:38, tačiau pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiai – 46:46.

Trečiajame kėlinyje svečiai keletą kartų pabandė atitrūkti. Mindaugo Gelžinio ir Tomo Grybausko atakas, pasibaigusias pelnius po 3 taškus, kauniečiai likvidavo (54:54), tačiau įsižaidusio R.Bitino nesisekė stabdyti. Jam surinkus dar 7 taškus, „Puntukas" pirmavo 67:59 ir tik M.Pukinsko tritaškis sušvelnino skirtumą prieš trečiojo kėlinio pabaigą – 62:67.

Pridėję dar 8 taškus ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirio-Sabonio mokyklos" krepšininkai spurtavo 11:0 ir vėl išsiveržė į priekį 70:67. Tuomet panašią atkarpą sukūrė ir svečiai: po tritaškį įmetus U.Luneckui ir M.Gelžiniui, jie pelnė 10 taškų be atsako (77:70). Per likusias 3 minutes kauniečiai nenuleido rankų: Tauras Jogėla pataikė iš toli, o K.Jakas pridėjo dvitaškį, sumažindamas atsilikimą iki minimumo (78:79). Puikiai gindamiesi jaunieji žalgiriečiai turėjo šansą pakreipti mačo eigą savo naudai, bet likus žaisti 12 sekundžių Deividas Girdvila prametė abi baudas, o paskutinis K.Babkausko tritaškis taip pat skriejo pro šalį.

„Žalgiris-Sabonio mokykla": K.Babkauskas 15 (3/10 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), K.Jakas 15 (10 atk. kam.), M.Pukinskas 14 (2/10 trit.), R.Jakštas 12 (9 atk. kam.), R.Čepanonis 11 (8 atk. kam.), T.Jogėla 9 (7 atk. kam.), M.Rutkauskas 2, D.Girdvila 0.

„Puntukas": U.Luneckas 22 (6 atk. kam.), R.Bitinas 16 (8 atk. kam., 4 per. kam.), M.Gelžinis 12 (4/11 trit.).