Trys idėjos KTU miesteliui


2009-03-14
Vereta Rupeikaitė
Trys idėjos KTU miesteliui

Koks naujas pastatas papuoš Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų miestelį, paaiškės kitą savaitę. Viešo konkurso vokai atplėšti ir išaiškinti trys lyderiai.

KTU, netoli K.Baršausko gatvės, ketinama statyti integruotą mokslo, studijų ir verslo centrą "Santaka".

Paskelbusi viešąjį konkursą aukštoji mokykla sulaukė 13 projektų, iš kurių trys nebuvo svarstyti, nes neatitiko sąlygų. KTU specialistų komisija atrinko šešis darbus. Juos įvertinti paprašė Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET), kuri išrinko tris darbus, labiausiai atitinkančius bendrą miesto viziją.

Atplėšus konkurso dalyvių vokus paaiškėjo darbų autoriai ir preliminarūs prizininkai, konkurso nugalėtoją oficialiai ketinama paskelbti kovo 17 d. Kol kas laukiama, ar nebus pareikšta pretenzijų. Tokių procedūrų reikalauja Viešųjų pirkimų įstatymas.

Preliminarioje konkurso nugalėtojų eilėje išsirikiavo projektai, kuriuos palankiausiai įvertino ir KAUET. Realiausias pretendentas į nugalėtojus – įmonės "G.Janulytės-Bernotienės studija" projektas, savo tūriais darniai įsiliejantis į miestelį. KTU atstovų teigimu, jiems šis projektas patiko, nes siūlomas ne vienas pastatas, o kompleksas. Dėl to projektą būtų lengviau įgyvendinti, nes jį finansuos dvi skirtingos ministerijos. Projekto sąmata – apie 50 mln. litų.

Preliminariais duomenimis, kol kas antrąją vietą užima bendrovės "Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai" projektas, pramintas kubu. Pačių autorių jis įvardytas kaip avilys.

Į premiją pretenduoja ir bendrovė "Genezė", pasiūliusi įkurdinti naują KTU padalinį besisukančiame pastate, labiausiai pasistiebusiame dangaus link.

Pirmosios vietos laimėtojams bus skirta 10 tūkst., antrosios – 7 tūkst., trečiosios – 5 tūkst. litų premija.

Kuris projektas bus įgyvendinamas, priklausys ir nuo to, ar autoriai imsis skubaus darbo – techninį projektą KTU pageidauja turėti šią vasarą. Dėl techninio projekto rengimo žadama derėtis su visų prizinių vietų laimėtojais.

Teigiama, kad objektas turės įtakos ne tik universiteto miesteliui, bet ir Kaunui. Jame įsikurs moderniausios mokslinės laboratorijos ir tai bus didelė paskata miesto plėtrai. Tikimasi, kad realūs statybos darbai prasidės kitais metais.