Namas Kauno centre papuoštas nacistiniais simboliais - pažeidėjui gresia bauda


2010-12-18
Tadas Širvinskas
Namas Kauno centre papuoštas nacistiniais simboliais - pažeidėjui gresia bauda

Vieno Laisvės alėjos namo balkonas papuoštas nacistiniais simboliais. Policija žada pradėti tyrimą, o pažeidėjui gresia tūkstantinė bauda.

Nacistine simbolika papuoštą balkoną dienraščio skaitytojas pastebėjo viename Laisvės alėjos kiemų, antrame pastato aukšte, virš buvusios kavinės "Po kaštonu".

"Tokia simbolika demonstruojama pačiame centre, netoli Kauno apygardos prokuratūros. Tai skandalas", – įsitikinęs kaunietis.

Dienraščio žurnalistams į namą patekti nepavyko, o kitoje kiemo pusėje dirbančios moterys nieko apie balkono savininkus pasakyti negalėjo ir teigė nacistinės simbolikos net nepastebėjusios.

Kauno Centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis žadėjo imtis tyrimo, tačiau teisti patalpų šeimininko neskubėjo.

"Negaliu pasakyti, ar tai nacistinė simbolika. Nuotraukas siųsime ekspertams, o tada ir spręsime", – sakė viršininkas.

Policija simbolikos vertinti nedrįsta, nes ne visą įtartiną simboliką galima traktuoti kaip nacistinę. Pavyzdžiui, Klaipėdos miesto apylinkės teismas šią gegužę išteisino keturis jaunuolius, kurie viešai demonstravo plakatus su svastikomis. Teismas nusprendė, kad plakatuose esanti simbolika nėra tapati svastikos ženklui ir gali būti vertinama kaip paveldas.

Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkas Edmundas Rimša neabejoja, kad Kauno centre balkonas papuoštas nacių simboliais. Istorikas įžvelgia ir SS, ir gestapo simbolius. Balkone esantis erelis naguose nelaiko svastikos, tačiau E.Rimša teigia, kad tai nėra svarbiausia.

"Erelis neabejotinai yra reicho stilistikoje, o kas jo naguose – nelabai svarbu", – peržiūrėjęs simbolikos nuotraukas atsakė E.Rimša.

Už nacistinės simbolikos demonstravimą patalpų savininkui gali grėsti bauda iki 5 tūkst. litų.