Duobes užlygino be savivaldybės pinigų


2008-11-26
Mantas Tomkūnas
Duobes užlygino be savivaldybės pinigų

Nelaukdami, kol už valdiškas lėšas bus užlopytos duobėtos Akademijos gatvės, vietos gyventojai ir verslininkai iniciatyvos ėmėsi patys.

Už privačias lėšas buvo suremontuota Akademijos Pilėnų gatvė, o jai remontuoti skirti Kauno rajono savivaldybės pinigai buvo išleisti šalia esančios Mokyklos gatvės asfalto dangai sutvarkyti.

"Pilėnų gatvė buvo ypač duobėta. Čia galėjai rengti automobilių kliūčių ruožo varžybas. Paprašėme iš verslininkų 100 maišų asfalto, o gyventojai ėmėsi lyginti duobes. Už Kauno rajono savivaldybės pinigus Mokyklos gatvėje buvo paklotas šaligatvis ir nauja asfalto danga", – pasakojo Akademijos gyventojas Gediminas.

Akademijos bendruomenės nario teigimu, bendradarbiavimas su verslininkais leido ne tik sutaupyti pinigų, bet ir atskleidė, kad gatves galima suremontuoti pigiau, nei tai siūlo padaryti kelininkai. Pilėnų gatvės remontas šaltuoju asfaltu gyventojams kainavo 3 tūkst. litų, o kelininkai tą patį darbą planavo atlikti už 40 tūkst. litų.

Akademijos seniūnė Dovilė Valentaitė verslininkų ir bendruomenės bendradarbiavimą vadina pavyzdžiu, kaip turėtų būti sprendžiamos problemos ir kituose rajonuose.
"Šis atvejis vienintelis ir išskirtinis. Norintieji gyventi gražiau ir geriau turi stengtis pabandyti darbais pakeisti situaciją, o ne vien reikalauti ir piktintis, kad niekas nieko nedaro. Iš valdžios visko neišreikalausi, ypač žinant, kokiais biudžetais disponuoja savivaldybės", – teigė D.Valentaitė.

Akademijoje dirbantys verslininkai pasakojo, kad bendradarbiauti su vietos bendruomene juos paskatino ne vien noras padėti gyventojams, bet ir verslo interesai.
"Gyventojai perka pas mus, todėl jiems padedame. Dalyvaujame tvarkant aplinką, kuopiant šiukšles, rūpinamės vaikų saugumu, organizuojame kultūrinius renginius. Skiriame paramą parodydami gerą valią ir kartu rūpinamės savo klientais", – apie pragmatiškas pagalbos gyventojams priežastis pasakojo šalia esančio prekybos centro "Express Market" vadovas Džeraldas Damušis.

Vietos verslininkai taip pat skyrė lėšų Pilėnų gatvei prižiūrėti ir tvarkyti, moka atlygį aplinką tvarkantiems darbininkams.