Jau šią savaitę mūsų šalyje koncertuosianti muzikos legenda Richardas Claydermanas gyvena žavingą gyvenimą – 70 mln. įrašų visame pasaulyje pardavęs atlikėjas turi itin prašmatnių fortepijonų kolekciją ir nemažėjančią šūsnį gerbėjų laiškų.
Tiesa, jam vis dar svarbiausia, kad gerbėjai deramai įvertintų jo gyvus pasirodymus. Iš Lietuvos publikos scenos grandas viliasi sulaukti palaikymo jau šį penktadienį, spalio 7 d., koncertuodamas Vilniaus kongresų rūmuose.
Su styginių ansambliu į sceną lipsiantis 57-erių R.Claydermanas per savo karjerą įrašė daugiau kaip 1,2 tūkst. melodijų. Gražiausias iš jų dovanos per pasirodymą. Muzikos kritikai romantišką prancūzų pianisto muziką vadina savita ir išsiskiriančia iš visų kitų jo bendražygių.
"Pasirodymams stengiuosi pasirinkti aukščiausios klasės muzikantus, tad klausytojai gali neabejoti, kad girdės aukščiausios klasės garsą", – prieš koncertą Vilniuje žada R.Claydermanas, kuris prisipažįsta tebesijaudinantis prieš kiekvieną koncertą.
Guinnesso rekordų knygoje įrašytas kaip geriausias pasaulio pianistas, prancūzas ant laurų nemiega. Kas kartą jo skambinama muzika, ar tai būtų legendinių "The Beatles" dainos, ar Stevie Wonderio hitai, ar romantiška melodija iš filmo "Titanikas", nešykšti ekspresijos ir įtaigumo.
"Būti romantiku šiandien – tas pat, kas suvokti aplinkinio pasaulio žavesį, įvertinti, koks nuostabus dangus, jūra, gamta. Tai sugebėjimas pajausti meilę, kai esi apsuptas grožio. Grodamas pianinu stengiuosi perteikti visus šiuos jausmus", – sako itin sėkmingą 35 metus trunkančią karjerą padaręs R.Claydermanas.
Kad ir kokiais emocijų pliūpsniais pasižymėtų pianisto koncertai, daugelis nustebtų sutikę jį gatvėje. Drovus ir santūrus R.Claydermanas kasdieniame gyvenime nesiveržia į žiniasklaidos puslapius, mėgsta tylą ir ramybę. "Aš garsiai nekalbu ir labai retai susierzinu. Viską laikau savyje", – prisipažįsta legenda tapęs prancūzas.
Susikaupusius jausmus R.Claydermanas išlieja fortepijono klavišais ir priverčia iš pasigėrėjimo aikčioti pilnas koncertų sales. Jo sėkmės paslaptis paprasta – tai didžiulė meilė muzikai ir savajam instrumentui, kurio jis neapleidžia nuo pat jaunystės.
"Nuo pat gimimo mane supa muzika, namuose veikiausiai nebuvo nė dienos be muzikos. Pradėjau skambinti būdamas trejų ar ketverių ir galiu drąsiai teigti, kad muzika visada buvo didelė mano gyvenimo dalis", – šypteli pianistas.
Naujausi komentarai