ES Konstitucijos projektą galima skaityti ir lietuviškai


2003-07-19
ES Konstitucijos projektą galima skaityti ir lietuviškai

ELTA. Su lietuvišku naujojo Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos projekto vertimu visi norintieji gali susipažinti Seimo Europos reikalų komiteto tinklalapyje (www.lrs.lt/erk).

Tiesa, kol kas publikuojamas tik neoficialus ir ne visas vertimas. III ir IV ES Konstitucinės sutarties dalys į lietuvių kalbą turėtų būti išverstos artimiausiu metu.

Visą Konstitucijos projektą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje išdėstyti pagrindiniai ES funkcionavimo principai. Antroji dalis - Pagrindinių Sąjungos teisių chartija. Trečioje dalyje detalizuojamas ES politikų įgyvendinimas. Ketvirtoji dalis - bendrosios ir baigiamosios nuostatos. Iš viso Konstitucinės sutarties projekte yra 460 straipsnių.

Seimo Europos reikalų komiteto tinklalapyje taip pat galima rasti nemažai informacijos apie praėjusią savaitę pasibaigusio Konvento dėl ES ateities darbą. Be to, interneto svetainės lankytojai gali susipažinti ir su oficialia Lietuvos Seimo bei Vyriausybės pozicija dėl Europos Sąjungos ateities.

Konvento parengtas ES Konstitucijos projektas bus nagrinėjamas tarpvyriausybinėse derybose, kurios prasidės spalio mėnesį.