Trotilo ”berniukus” pakeitė plėšikai su policijos uniformomis


2002-12-02
Greta ČIŽINAUSKAITĖ
Trotilo ”berniukus” pakeitė plėšikai su policijos uniformomis

Ringaudų Žalgirio g. pilaitėje, priklausančioje Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos akiratyje esančiam asmeniui, apsilankė plėšikai, vilkintys policijos uniformomis.

Šis įžūlus nusikaltimas įvykdytas penktadienio vidurdienį, kai namuose buvo tik trisdešimtmetė jos šeimininkė Oksana Petrauskienė. Du mažamečiai jos vaikai buvo mokykloje, vyras, Dalius Petrauskas, - jau keli mėnesiai suimtas sukčiavimo, naudojantis bankomatais, byloje.

Pasak apiplėštosios, apie 12 valandą prie jos kiemo vartų sustojo mikroautobusas. Nors pastarasis buvo be jokių skiriamųjų policijos ženklų, iš jo išlipo du pareigūnų uniformomis vilkintys asmenys. Apsišaukėliai įsiprašė į apiplėštosios namus, teigdami, kad atvyko dėl vyro reikalų.

Smurtas prieš namo šeimininkę nenaudotas, tačiau ji pargriauta, moters rankos bei kojos surištos lipnia juosta. Ja užklijuota ir burna. Kad netrukdytų įsibrovėliams, supančiotoji nunešta ir paguldyta į vonios patalpą. Tačiau be jos pagalbos neapsieita: netrukus įsibrovėliams prireikė raktų nuo seifo bei automobilio. Į vietą, kur jie paslėpti, surištoji nunešta. Parodžius, kur, parnešta atgal į vonią.

Plėšikams pasišalinus, išsipančiojusi moteris pasigedo trijų televizorių “Sony”, mobiliojo ryšio telefono, keturių Vilniaus banko kortelių, 600 litų, papuošalų iš aukso, laikrodžio ir 1996 metų laidos automobilio “Mercedes Benz 230”. Patirti nuostoliai įvertinti daugiau kaip 71 tūkst. litų.

Net neabejojama, kad plėšikai su policijos uniformomis atvyko į Ringaudus atsiimti kažkokių skolų. Apiplėštosios trisdešimt septynerių metų vyras - gerai žinomas policijai. Apie 1992-uosius D.Petrauskas dalyvavo skandalingame savanorių ir Kauno nusikalstamo pasaulio atstovų susišaudyme prie Karmelitų bažnyčios. Į šį konfliktą buvo įsivėlęs ir prieštaringos reputacijos savanoris Jonas Maskvytis, tąkart atvažiavęs ginti reketuojamo savo draugo interesų. Minėtos Ringaudų pilaitės savininkas šiame susitikime atstovavo reketininkams, kurie sieti su Vilijampolės nusikalstama grupuote. Seniesiems “daktarams” priskiriamas ir jo uošvis - jaunystėje žinomas rankininkas, vėliau patekęs į ONTT akiratį. Mįslingasis uošvis, kurį operatyvininkai sieja su kita iš jų akiračio dingusia Kauno nusikalstamo pasaulio “įžymybe” - Pšidze, - antrasis O.Petrauskienės mamos vyras. Jos pačios vyrą operatyvininkai linkę priskirti žinomo automobilių vagies, emigravusio į JAV, tačiau už tą patį įkliuvusį ir užsienyje, - Zalagos aplinkai.

Prieš kelerius metus prie Petrauskų pilaitės Ringauduose jau būta nemažos sumaišties. Tada O.Petrauskienė gatvėje, prie savo vartelių, aptiko izoliacija apvyniotą kartoninę dėžutę, iš kurios girdėjosi tiksėjimas. Radinys pastebėtas apie pusę aštuonių vakaro. Žadintuvo, laidais prijungto prie dviejų paketų trotilo, rodyklė buvo nustatyta antrai valandai nakties. O.Petrauskienei, buvusiai namuose tik su vaikais, tada pasisekė, jog prieš gulantis kažko prireikė parduotuvėje. Įvykio vieton iškviesti “Aro” išminuotojai sprogmenį nukenksmino vandens patranka. Konstatuota, kad tai buvo 600 g trotilo.