Tarptautinėje regatoje triumfavo kauniečiai


2002-10-07
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Tarptautinėje regatoje triumfavo kauniečiai

Keturias dienas Kauno mariose varžėsi buriuotojai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos

Vakar baigėsi keturias dienas trukusi tarptautinė Kauno marių regata “Rudens vėjas”. Devyniasdešimt devynių laivų įgulos iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos varžėsi šešiose įskaitose. Tai buvo vienas paskutinių buriuotojų sezono renginių. Spalio 19-ąją ketinama surengti iškilmingą uždarymą. Šiemet Kauno jachtklube savo laivus laikė apie 60 buriuotojų.

Buriavo ir žurnalistai

Surengtos varžybos ir žiniasklaidos atstovams. “Buriavimas nėra vien tik sportas. Tai ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas, todėl stengiamės jį propaguoti”, - sakė Kauno buriavimo mokyklos “Bangpūtys” direktorius Rimantas Vilkas. Šeštadienį žurnalistų varžybose susirungė LNK, LRT, “Lietuvos ryto”, “Noriu” ir dvi “Kauno dienos” komandos.

Keturias varžybų valandas netrūko azarto. Tik netoli finišo LRT komandai pavyko aplenkti “Kauno dieną”, kurios jachta “Raganosis” visą laiką pirmavo.

Tarptautinėje profesionalių buriuotojų regatoje daugiausiai apdovanojimų atiteko kauniečiams. “Europe” klasėje nepralenkiama buvo Gintarė Volungevičiūtė, “Mistral” - Juozas Bernotas. Tik “Optimistų” klasėse pasisekė svečiams. Dvi pirmąsias vietas užėmė svečiai iš Estijos, o trečia liko kaunietė Aušra Milevičiūtė. “Laser standart” klasėje geriausiai sekėsi Raimundui Šiugždiniui, o “Laser radial” - taip pat kauniečiui Rokui Milevičiui.

Kauną renkasi ir vilniečiai

Pasak Kauno jachtklubo direktoriaus Irmanto Felenderio, šiemet šiek tiek mažiau buriuotojų pavasarį nuleido laivus į marias. “Sumažėjimas nėra didelis. Daugiau buriuotojų šiemet rinkosi Kuršių marias. Pas mus tradiciškai kas antrą savaitgalį vyko regata. Vidutiniškai kiekviename jos etape dalyvavo po 20 jachtų”, - sakė direktorius.

Šiemet Kauno mariose padaugėjo “greitųjų” jachtų “RS 280”, kurias gamina Lietuvos bendrovė “Plastolitas”. “Šį sezoną jų buvo net aštuonios. Šių laivų įgulos ne tik dalyvavo regatose, bet ir rungdavosi tarpusavyje. Jachtos identiškos, todėl viską lėmė meistriškumas”, - teigė I.Felenderis.

Šiame jachtklube visą vasarą stovėjo daugiausia kauniečių jachtos. Tiesa, keletas vilniečių ir marijampolietis šį sezoną taip pat plaukiojo Kauno mariose.

Laukia švediškų laivų

Jau šiemet buriuotojai pastebėjo, kad daugėja iš Švedijos atgabentų jachtų. Anksčiau daugelis buriavimo mėgėjų rinkosi pigesnius ir mažesnius laivus. “Dabar mažąsias jachtas stengiamasi parduoti ir pirkti didesnes, prabangesnes, kainuojančias 15-20 tūkstančių JAV dolerių. Švedijoje tokie laivai kainuoja pigiau. Tikimės, kad kitą sezoną bus dar daugiau naujų jachtų”, - sakė Kauno jachtklubo vadovas.

Neoficialiuose pokalbiuose užsimenama, kad į Kauną kitą pavasarį turėtų atkeliauti prabangi “Bavarijos” tipo jachta, kainuojanti kelis šimtus tūkstančių JAV dolerių. Šiuo metu ji saugoma Klaipėdoje.

“Pastebėjome, kad buriavimu pradeda domėtis nauji žmonės. Tiesa, pagrindas lieka stabilus - tie, kurie jachtomis plaukioja nuo mažens.

Vis daugiau verslininkų įsigyja laivus. Tai brangus malonumas. Be to, norint dalyvauti varžybose, reikia suburti darnų kolektyvą. Tada gali lydėti sėkmė”, - tvirtino I.Felenderis.

Daugėja vaikų

Pasak Kauno buriavimo mokyklos “Bangpūtys” direktoriaus R.Vilko, vis daugiau vaikų norėtų išmokti buriuoti. “Tačiau neturime galimybių priimti visų norinčiųjų. Mus riboja finansinės galimybės. Per metus galime įsigyti vos 1-2 naujus laivus”, - sakė jis.

Lietuvos buriavimo rinktinės branduolį sudaro kauniečiai. “Kauno jachtklube sportuoja apie 80 procentų rinktinės narių. Šiemet sezonas buvo neblogas. Raimundas Šiugždinis pasaulio čempionate užėmė 8 vietą, o Giedrius Gužys liko tryliktas. Jis rengiasi olimpinėms žaidynėms.

Dabar jam šiose varžybose iškeltas uždavinys užimti 10-15 vietą. Jeigu atsiras didesnis finansavimas, tada galbūt būtų galima kalbėti ir apie aukštesnę vietą”, - teigė R.Vilkas. Jis džiaugėsi, kad pasaulio jaunimo čempionate Juozas Bernotas užėmė 6 vietą.