Suimtas dar vienas Smailių ”brigados” narys


2005-05-19
Suimtas dar vienas Smailių ”brigados” narys

Vakar Kauno miesto apylinkės teismas leido suimti dar vieną įtariamąjį Roberto Marozo, kurio kūnas su šautine žaizda kaktoje gegužės 9-ąją rastas Girstupio upelyje, nužudymo byloje.

Suimtasis - dvidešimt ketverių Vygintas Strasevičius, teisėsaugininkų duomenimis, priklausantis tai pačiai Smailių “brigadai”, kurios vadeiva - savaitgalį suimtas tris kartus teistas (net ir už turto prievartavimą) Egidijus Smailys. Kaip jau rašėme, kartu su juo tam pačiam trijų mėnesių laikotarpiui suimtas ir dėdė - keturis kartus teistas Rimantas Smailys, kurio brolis Algirdas siejamas su senaisiais “daktarais”.

Smailiai - buvę V.Strasevičiaus kaimynai. Tik šie pastaruoju metu buvo įsikūrę prestižiškesniuose Kauno rajonuose. V.Strasevičius, kaip ir R.Marozas, tebegyveno tame pačiame Geležinkelio stoties kvartale.

V.Strasevičius suimtas mėnesiui. Atsižvelgta į tai, kad jis turi ne tik nuolatinę gyvenamąją vietą, bet ir darbą - dirba tešlos paruošėju UAB “Mentora ir ko”.

Kad apie pusantrų metų kartu dirbęs V.Strasevičius teistas, jo kolegos sužinojo tik po šio tešlos paruošėjo sulaikymo. Įsidarbindamas jis nuslėpė anketoje savo teistumą.

Redakcijos žiniomis, V.Strasevičius sulaikytas, kai atvyko į apklausą Kauno vyriausiajame policijos komisariate. Iš to galima daryti dvi išvadas: arba jis pernelyg savimi pasitikėjo, arba turi menką ryšį su bendro nužudymu. Kaip ir nužudytasis R.Marozas, teisėsaugininkų duomenimis, jis priklausė Smailių “brigados” “kareiviams”.

Bendradarbiai neslėpė, kad darbe būdavo problemų dėl V.Strasevičiaus piktnaudžiavimo alkoholiu. Su tuo siejamos ir jo darytos pravaikštos. Tačiau gegužės 8-oji, kurią, kaip įtariama, R.Marozas buvo nušautas, V.Strasevičiui buvo poilsio diena. Tą ir norėjo išsiaiškinti antradienį, jo sulaikymo dieną, bendrovėje apsilankę kriminalistai.

Vakar dar kartą pakartota, kad R.Marozo nužudymas - bendrų girtavimo pasekmė. Konflikto esmės dar negalėta patikslinti. Kaip ir to, ką ši, teisėsaugininkų duomenimis, plėšimais bei automobilių vagystėmis besispecializavusi “brigada”, taip audringai tą sekmadienį šventė.

Vakar iki pavakarės nei ginklas, kuriuo nušautas R.Marozas, nei jo drabužiai dar nebuvo rasti. Suimtieji tyli arba neigia turintys kokį nors ryšį su bendro nužudymu. Todėl sulaikymų šioje byloje gali būti ir daugiau.

KD inf.