Studentiška ”Coliukės” versija - vaikams ir jaunimui


2005-12-03
Studentiška ”Coliukės” versija - vaikams ir jaunimui

Jei kam ir sunku kitaip perskaityti seną ir visiems žinomą pasaką, tai tik ne studentams.

Kauno valstybiniame dramos teatre dar spalio mėnesį tą įrodė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Rimo Tumino vaidybos kursas, Hanso Kristiano Anderseno festivaliui parengę savą “Coliukės” interpretaciją. Jau šį savaitgalį Kaune išvysime patobulintą, premjerinę antrakursių “Coliukę” - vienos dalies muzikinę improvizaciją pasakos motyvais, kurios scenarijaus autorius ir režisierius - jaunųjų aktorių dėstytojas Sigitas Račkys.

Išradingi studentai įrodė, kad pasaka gali būti įdomi ir aktuali ne tik patiems mažiausiems, bet ir paaugliams, jaunimui, suaugusiems. Nesislėpdami už dekoracijų ar puošnių kostiumų, jaunieji aktoriai seka pasaką pasitelkdami vien savo muzikinį ir vaidybinį kūrybiškumą. Maža to, iš užsiėmimų akademijoje metu gimusių eskizų sukurta studentiška “Coliukė” - ne tik pasaka, bet ir vaidybos pradžiamokslis visiems, besidomintiems teatru.

Spektaklio eskizas buvo specialiai sukurtas neseniai Kaune vykusiam festivaliui “Hanso Kristiano Anderseno metai teatre” ir netikėtai tapo viso festivalio favoritu. Jo kūrybinei grupei pagrindinis festivalio prizas - vieta Kauno valstybinio dramos teatro repertuare. Abi festivalio žiuri - kritikų ir vaikų - ir net patys žiūrovai buvo vieningi: spektakliui atiteko diplomai už sugebėjimą patikti žiūrovams, už geriausią pasakos interpretaciją ir už žaismingą požiūrį į pasakos žanrą, o Kurmio vaidmens atlikėjui Tomui Stirnai - už geriausią vaidmenį.

Geriausi kritikų atsiliepimai po festivalio teko Kauno dramos teatro mokyklėlės “Mano teatras” spektakliui “Anderseno gatvė” ir studentiškai “Coliukės” versijai. Ridas Viskauskas: “Kaip įdomu: “Coliukėje” atrasta klasikinės dramaturgijos vaidmenų problematika! Daugelis vaidmenų - tiesiog eskizai solidiems dramos spektakliams”. Alma Braškytė: “Tuščioje scenoje pasistatę juodą teatrinį kubą, dėvėdami repeticijų drabužius, komiška improvizacija ir gyvu dainavimu jie sugebėjo įtikinti, kad pasaka ir vaidybos džiaugsmas puikiausiai suderinami. Tuomet atsiranda ir žiūrėjimo džiaugsmas”.

Spektaklyje vaidina ir improvizuoja Artūras Areima, Juozas Baliukevič, Daumantas Ciunis, Olga Generalova, Tadas Gryn, Paulius Ignatavičius, Neli Ivončik, Tomas Kliukas, Elžbieta Latėnaitė, Irina Lavrinovič, Vilius Malinauskas, Martynas Nedzinskas, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė, Miglė Rimaitytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė, Marija Simona Šimulynaitė, Tomas Stirna, Gabrielė Tuminaitė ir Toma Vaškevičiūtė.

Pasimėgauti studentišku išradingumu ir naujai pamatyti vieną populiariausių pasakų turėsime galimybę jau šį savaitgalį - gruodžio 3 ir 4 dienomis Kauno dramos teatro didžiojoje scenoje.