Santūrumo skraistė slepia pasakišką prabangą


2005-12-03
Darius SĖLENIS
Santūrumo skraistė slepia pasakišką prabangą

Jungtiniai Arabų Emyratai stebina milijardiniais projektais ir įspūdingais užmojais

Su Hamadu Al Hajedu susipažinome atsitiktinai. Puikiai asfaltuoto kelio pakraštyje stovėjo naujas juodas “Toyota Land Cruiser”. Paprašytas parodyti kelią baltutėlaičiu nacionaliniu drabužiu kendora vilkintis vaikinukas paprašė luktelėti. Po akimirkos sustojo naujas, taip pat juodas, “Lincoln Navigator”, išlipo nuo galvos iki kojų juodai vilkinti moteris (mergina?), barzdotas vyras.

Labai draugiški

Vyras ir vaikinas šiltai nusišypsojo vienas kitam, prisiglaudė veidais ir akimirkai susilietė nosimis - taip Jungtiniuose Arabų Emyratuose sveikinamasi tik su itin mylimu ir gerbiamu žmogumi.

“Važiuokite paskui mane”, - atsisveikinęs, kaip paaiškėjo vėliau, su tėvu, akinančiai šyptelėjo devyniolikmetis. Paskui Hamado “Land Cruiser”, savuoju parai už 35 dolerius išnuomotu automobiliu, važiavome ilgiau nei valandą. H. Al Hajedas palydėjo iki pat viešbučio, nors jam reikėjo važiuoti į priešingą miesto pusę.

Visi JAE sutikti arabai buvo labai draugiški. Sustojus ko nors paklausti, mesdavo darbus ir nuoširdžiai padėdavo. Netrukus susiburdavo ne vienas, o keli ar net keliolika norinčių padėti žmonių, kantriai suteikiančių informaciją ir išlydinčių su šypsena.

“Eime, parodysiu savo sesę”, - prieš atsisveikindamas kreipėsi į mūsų žmonas H. Al Hajedas. Mums su draugu lietuviu teliko “nuryti” smalsumą. Tik tuomet juodame “Land Cruiser” sėdėjusi musulmonė nusiėmė apdangalą.

“Graži ir ryškiai pasidažiusi”, - tik tiek išgirdome ir suokalbiškai nusišypsojusių mūsų moterų.

Musulmonams intymūs santykiai iki vedybų draudžiami

“Ne, ne, nefotografuokite!” - purtė ir suko galvas net veidus prisidengusios vietinės musulmonės. Tačiau, priėjus arčiau lietuvėms, jos bendravo mielai ir draugiškai, sutiko kartu nusifotografuoti, kas svetimiems vyrams - tabu. Tiesa, pokalbio pabaigoje joms išsprūdo nuoširdus: “Kodėl jūs mūsų nemėgstate?”

“Kad jūs žinotumėte, ką arabės vilki po juodais drabužiais, - nusišypsojo JAE penkių žvaigždučių viešbutyje įvairių renginių koordinatore dirbanti Vaiva Komendotaitė. - Kai pirmą kartą jas pamačiau, buvau apstulbusi. Ryškus makiažas ir itin seksualūs, dailūs drabužiai, kurie nenusileidžia striptizo šokėjų aprangai. Taip, ir prisegamos kojinės, ir permatomos suknelės be liemenėlių”.

Čia gimusios ir gyvenančios musulmonės savo seksualumą ir grožį skiria tik savo vyrams. Ir moters apdangalo nuėmimas poroms virsta net erotiniu žaidimu. Tačiau visa tai - tik po vestuvių, nes paaiškėjus, kad intymių santykių turėta iki vestuvių, tai gali baigtis ne tik baudomis, bet ir kalėjimu.

JAE gyvenantys lietuviai žino, kokius kryžiaus kelius teko įveikti vienai lietuvei, kuri susituokė sužinojusi, kad yra nėščia, bet kūdikį pagimdė jau praėjus septyniems mėnesiams po vestuvių.

Gimdymo namuose reikėjo pateikti oficialią sutuoktuvių datą, o kai paaiškėjo, kad ji pastojo prieš vestuves... Gan įtakingam ir turtingam jos vyrui įrodyti, jog viskas buvo “teisėta”, kainavo daug pinigų, pastangų ir nervų.

Kompleksų atsikrato ir itin neišvaizdžios moterys

Galimybė turėti intymių santykių tik po vestuvių temperamentingus musulmonus priverčia aktyviai “kibinti” labiau liberalias ir laisvų pažiūrų atvykėles. JAE, kaip ir kituose arabų kraštuose, moterims, švelniai tariant, dėmesio netrūksta.

“Čia kompleksus prarado ne viena, net ir labai neišvaizdi moteris”, - šypsosi čia gyvenančios lietuvaitės.

“Pro juos sunku praeiti, o vienam, žiūrėjusiam į mane ir pakišus ranką po savo “sijonu”, žaidžiusiam su savimi, kad užrikau... Porą parų moterų jis nenorės, - juokėsi simpatiška rusų kilmės latvė Natalija. - Tačiau jei nenori, ribos jie neperžengs. Užteks griežčiau pažiūrėti ar pagrasinti policija...”

Tačiau turtingi šeichai slapta gyvena europietiškai ir smaginasi su patraukliomis ir jaunomis (14-16 metų) merginomis, kurių daug atvyksta iš Lietuvos. Tačiau oficialiai netekėjusiai merginai iki 30 metų amžiaus į JAE atvykti praktiškai neįmanoma, o viza gali kainuoti 1000 dolerių.

Neliūdi ir mažiau turtingi arabai ar JAE dirbantys užsieniečiai. Prostitucija egzistuoja ir čia. Ypač liberaliame Dubajuje, kur daugybė naktinių klubų, laisvai parduodamas alkoholis, ir sostinėje Abu Dabyje. Pigiausios - filipinietės, kurių kūnu pasimėgauti galima ir už šimtą litų. Viešbučiuose daug kazachių, rusių. Taip pat - brangiau kainuojančių somaliečių, turkmėnių, marokiečių. Pastarųjų kaina siekia apie 700 litų. Na, o elitinės merginos gali uždirbti ir nuo 1000 eurų, gauti daug prabangių dovanų. Ultramoderniame Dubajuje viskas įmanoma...

Dubajus bus gražiausias pasaulyje?

Jau dabar žavintis Dubajus stebina būsimais fantastiškais užmojais: šį emyratą valdanti Maktufų šeima iškėlė tikslą, kad 2009 metais šis miestas taptų gražiausiu pasaulyje.

JAE ekonomika (pagal konkurentabilumą užima 16 vietą) kyla kasmet, pagal humanitarinį išsilavinimą šalis pakilo į 41 vietą pasaulyje. Dubajuje kasmet 6 procentais didėja žmonių prieaugis, o kelių tinklas per 30 metų išaugo nuo 200 iki 9100 kilometrų. Vienas iš gigantiškų projektų - šiuolaikinis metro, kuris pradės veikti 2008 metais.

Vien tik Dubajaus tarptautiniame oro uoste numatoma, kad šiemet apsilankys apie 25 milijonus keleivių, o 2010-aisiais tikimasi, šis skaičius sieks 60 milijonų. Jau dabar iš čia skrenda 106 avialinijų lėktuvai į 160 skirtingų krypčių, o aviakompanija “Emirates” pagal pelningumą tapo antrąja pasaulyje avialinija. Pernai “Emirates” pelnas siekė daugiau nei pustrečio milijardo litų.

Pagal investicijas į kapitalines statybas JAE užima pirmą vietą tarp arabų kraštų Persijos įlankoje: į projektus investuota daugiau nei 35 milijardai dolerių.

“Aš galėčiau gyventi parduotuvėje”, - juokėsi ne viena lietuvė, pirmą kartą apsilankiusi įspūdingame prekybos centre “Emyrates Moles”: dauguma tokių vietų stulbina prabanga, o pagal prekybos plotus, po JAV ir Singapūro, JAE užima trečią vietą pasaulyje.

Daugiau nei milijardą kainavęs viešbutis

“Apie “bures” Dubajuje, žinoma, jau girdėjote? - šyptelėjo Abu Dabyje gyvenanti Jurgita. - Tačiau jau iškilo dar du nauji ne mažiau įspūdingi viešbučiai”.

Pirmajame pasaulyje septynias žvaigždutes 2000 metais gavusiam dirbtinėje saloje pastatytame 321 metro aukščio “Burj Al Arab” viešbutyje įrengta 415 kvadratinių metrų sraigtasparnio pakilimo aikštelė, kuri kartais virsta... lauko teniso kortu. Vienas didžiausių pastatų pasaulyje turi tik 28 aukštus, bet kiekvienas turi du lygius, o pasakiškai prabangūs kambariai primena “Tūkstantį ir vieną naktį”, turi namų kino teatrus, daug prabangos detalių, pavyzdžiui, besisukiojančią lovą.

Tik 200-300 metų istoriją turinčioje JAE sostinėje Abu Dabyje neseniai pastatytas Kempinski tinklui priklausantis “Emirates Palace” primena auksu tviskančius šeicho ar padišacho rūmus su 114 kupolų. Pagrindinį įvažiavimą į viešbutį puošia 40 metrų aukščio ir 36 metrų pločio Triumfo arka, pagrindinis rūmų kupolas - 42 metrų pločio “Grand Atrium”, padengtas mozaikinėmis plytelėmis ir stiklu, tonuotu aukso bei sidabro spalvomis.

Daugiau nei milijardą litų kainavęs “Emirates Palace” įsikūręs milijono kvadratinių metrų plote su nuostabiu 100 hektarų parku su fontanais, 8000 pasodintų medžių, jame daugybė prabangių salių bei kambarių, du įspūdingi baseinai, grožio centrai, kelios dešimtys parduotuvių, restoranų ir barų, 1300 metrų ilgio privatus paplūdimys ir daug prabangos dalykų.

Į rūmus - sraigtasparniu

“Kainos, žinoma, atitinka viešbučio lygį, - šyptelėjo lietuvės. - Tačiau kartais mėgstame nuvažiuoti ten išgerti po puodelį kavos, nors vietas kavinėje reikia užsisakyti iš anksto”.

Mažas puodelis tradicinės juodos kavos kainuoja maždaug nuo 40 litų. Galite lankytis šiame viešbutyje įkurtame sporto ir sveikatingumo klube bei baseinuose: metinis abonentas kainuoja apie 24000 litų.

Mažiausias, 55 kvadratinių metrų, vienvietis “koralinis” kambarys parai kainuoja apie 2000 litų. Galite pasirinkti “perlinį”, “deimantinį”, prezidentinius (200 kvadratinių metrų) bei kelių dydžių rūmų apartamentus: nuo 111 iki... 680 kvadratinių metrų dydžio su sūkurine vonia, baseinėliu, tik jums skirtu aptarnaujančiuoju personalu! Pastarasis parai kainuoja apie 37 tūkstančius litų. Papildomai - 20 procentų aptarnavimo mokestis. Tačiau įspūdingų rūmų apartamentų savininką iš oro uosto iki viešbučio ir atgal nuskraidins sraigtasparniu, po miestą vežios juodos spalvos “Rolls Royce”.

Karštoje šalyje galima ir slidinėti

Arabų užmojai šokiravo pasaulį ir pradėjus įrengti net iš kosmoso plika akimi matomą projektą “The Palm” - dirbtinių salų kompleksą, primenantį palmę.

Daugiau nei 1000 prabangių gyvenamųjų kotedžų, vilų bei salelių “pirmoje palmėje” išpirko greičiau nei per savaitę.

“Mums pavyko privilioti daug žinomų užsieniečių”, - patenkinti trina rankomis arabai. Ir giriasi, kad vienoje iš “palmių” nekilnojamojo turto įsigijo Deividas Bekhemas su žmona Viktorija, Chulijas Iglesijas, Rodas Stiuartas, Ralfas Šumacheris ir daugybė kitų sporto, verslo, šou žvaigždžių.

Dar vienas realizuotas projektas - rugsėjo mėnesį duris pravėręs “Mall of Emirates”: prekybos centras Dubajuje su daugiau nei 400 parduotuvių, 65 restoranais, kino centru su 14 ekranų, pramogų centru “Magic Planet”, penkių žvaigždučių viešbučiu “Kempinski” ir net 60 metrų aukščio bei daugiau nei 400 metrų ilgio slidinėjimo trasa “Ski Dubai”, kurioje darbo dienomis temperatūra siekia minus 1-2 laipsnius, o kasdien pagaminama apie 12 tonų sniego.

Kaip pavyks į sniego “šalį” privilioti karštoje šalyje, kur itin retai lyja ir populiarus slidinėjimas smėlio kalnais dykumose, gyvenančius arabus? Naujokai iš pradžių galės mėgautis rogutėmis, svaidytis sniegu, slėptis ledo skulptūrų labirinte, grožėtis apledėjusiais kriokliais, kabančiais tiltais ir gerti kavą apžiūros aikštelėse-kavinėse.

Prabangiausi pasaulyje apartamentai

Įspūdingų Emyratų projektų sąrašą galima tęsti ir tęsti. Vienas iš jų - 20 milijardų dolerių kompleksas su pasaulyje didžiausiu prekybos ir pramogų centru, gyvenamieji dangoraižiai “Residences”, arabišku stiliumi įrengti gyvenamieji apartamentai, viešbučiai su dirbtiniu ežeru bei žalumynais, medžiais. 4,5 milijono kvadratinių kilometrų plote 20000 darbininkų pastatys 30000 pastatų. Stebuklingo komplekso ašis - 800 metrų aukščio bokštas “Burj Dubai”, kuris gali iškilti net iki 900 ar daugiau metrų! Pirmuose 37 aukštuose - viešbutis, nuo 45 iki 108 aukšto bus įrengti prabangiausi pasaulyje gyvenamieji apartamentai. Kituose aukštuose - biurai, restoranai ir kiti objektai.

Aukščiausią pasaulyje, kurį planuoja atidaryti 2008 metais, bokštą pradėjo statyti pernai. Kol kas išlieti pamatai, kurių statyba kainavo 15 milijonų dolerių. Iš pradžių buvo išrausta 50 metrų gylio duobė, kurioje įrengtos 192 betonu apjuostos 3,7 metrų pločio pamatų sijos. Šio 110 tūkstančių tonų sveriančio fundamento storis - 50, užliejimo plotas - 8000 metrų. Didelis dėmesys skirtas jo vadinamajam tamprumui ir tvirtumui. Sprendimas netikėtas - šiose vietose auga dykumų gėlė Hymenocallis. Šis nuostabus, gyvybingas ir harmoningas augalas turi unikalią, “tamprią” bionetinę struktūrą, kuri padeda išlaikyti neįtikėtinas apkrovas.

Būtent ant tokio fundamento ir iškils aukščiausias pasaulyje pastatas: kūrėjų nuomone, šie elementai išlaikys apkrovas, jas išsiskirstydami po fundamentą, kartu sumažins apkrovą centrinei ašiai ir tarsi sumažins bokšto svorį.

Parkai ir gyvenamieji kvartalai

Tai - dar ne viskas. Pradėtas 7 milijardų dolerių projektas teminiam parkui-kurortui “Aqua Dunya” su dangoraižiu ir viešbučiu įrengti. Tai projekto “Dubailand” dalis.

2,5 milijono kvadratinių metrų plote bus įrengti trys teminiai parkai “Legends” su valdomu klimatu. Pirmasis, “Legends of Arabia”, - neįtikėtina praeities ir ateities fantazija, taip pat “Living Legends” su teminiais viešbučiais, golfo aikštynu ir “Legends Leisure Complex” - pramogų ir prekybos kompleksas.

O dar - pasaulinio lygio technologijų centro “Techno Space” kūrimas, “Restless Planet”, kur pateksite į unikalų priešistorinį parką, pamatysite žemės formavimąsi, dangaus kūnus, tarp krioklių, žalumynų ir palmių atgijusius riaumojančius dinozaurus, kitus unikalius žinduolius ir gyvius, augalus.

“Dubai Waterfront” projekto žemės darbų užmojai 15 kartų viršijo Sueco kanalo statybas. 81 milijono kvadratinių kilometro plote bus įrengta 250 niekur pasaulyje neregėtų kaimelių, kur gyvens apie pusę milijono gyventojų...

Mobilusis telefonas - nuo 20 tūkstančių litų

Turbūt todėl pamatęs savo akimis įspūdingus viešbučius, prekybos centrus, vandens parkus, kitus pastatus, išgirdęs apie būsimus ir jau pradėtus realizuoti projektus, supranti, kad dykumose safarių metu nuvaromi naujausi “Land Cruiser” - tik smulkmena. Nesistebi, kai hipodromuose išmokami prizai milijonais dolerių, o parduotuvėse apsilankęs nacionaliniu kostiumu kendora vilkintis arabas abejingai nusiperka po kelis nuo 20 tūkstančių litų kainuojančių platininius ar deimantais inkrustuotus “Vertus” ar “Bang&Olufsen” mobiliojo ryšio telefonus.

O nuo galvos iki kojų juodai vilkinčios ir net veidą slepiančios moterys? Garsiausių ir prestižinių firmų kolekcijos atkeliauja tiesiai į jų namus: visi modeliai, visi spalvų deriniai. Arba jos vyksta apsipirkti į Paryžių, Milaną ir Londoną. Tačiau taip pat mėgsta su draugėmis apsipirkti prestižinių prekybos centrų parduotuvėse.

“Juodoms” moterims užsidarius persirengimo kabinose, padavėjos joms atneša pasimatuoti prabangiausiai ir seksualiausiai atrodančius “Gucci”, “Versace”, “Armani”, “Roberto Cavali”, “Prada” ir kitų žinomų firmų dizainerių rūbus ar “La Perla” ir “Victoria’s Secret” apatinius drabužėlius.

Jos perka daug. Jos dažosi ryškiai. Jos atrodo labai gundančiai ir seksualiai. Tačiau tai jos slepia po juodomis ebajomis. Jos paklūsta savo vyrams, nes visa tai skirta tik jiems...