Pradžiugins retro stiliaus gerbėjus


2003-05-14
Rūta KANOPKAITĖ
Pradžiugins retro stiliaus gerbėjus

Miesto dienos šventėje matysime senovinius automobilius, klausysimės Antano Šabaniausko ir liaudies dainų  

Marga šventės programa aprėpia labai daugelį sričių. Technikos istorijos gerbėjai ramiai nepraeis pro solidžią biografiją turinčias mašinas. Muzikos gerbėjams tikra dvasios puota taps folkloras, džiazas ar “smetoniškas” repertuaras.  

Kuo senesnė, tuo įdomesnė  

Lietuvos netradicinių automobilių klubas “Auto era”, šį pavasarį švenčiantis savo įsikūrimo penkmetį, gegužės 17 dieną surengs senovinės autotechnikos paradą.

Nuo Įgulos bažnyčios pajudėjęs kortežas pasuks prezidentūros link. Jos kiemelyje atsiras tikrai įspūdinga “elegantiškų senukų kompanija” - apie trisdešimt įvairiausių markių automobilių.

Rengėjai žada, kad į dangų iš prezidentūros prieigų pakils oro balionas (nebent audra sukliudytų). Žiūrovai galės balsuoti gražiausio automobilio rinkimuose. Planuojamas “Mini” taksi maršrutas po miestą, taigi gal nusišypsos laimė pasivėžinti retro technika.

Dar vienas masalas publikai - aukcionas, kuriame ketinama parduoti “Rover mini”.

Gal bus bandoma ir rekordų siekti: kartu su agentūra “Factum” planuojama automobilio apklijavimo monetomis akcija. Kuo daugiau - tuo geriau, bet nebūtinai nominalo prasme. Juk prilipdyti galima ne tik penklitį, bet ir 1 centą.  

Prisiminimų koncertas  

Užstalėje vyresni žmonės dažnai užtraukia savo jaunystės laikų šlagerį apie piemenaitę, kurią vasarodamas pamilo, bet paliko miesto jaunikaitis: “Mano miela, išvažiuoju, auto lekia Kauno link...”

Panašaus stiliaus dainos iš legendinės Lietuvos estrados figūros - Antano Šabaniausko repertuaro skambės gegužės 17 dieną prezidentūros kiemelyje, senovinių automobilių “scenografijos” fone.

Jas atliks nuolatinis Miesto dienos šventės svečias - Veiverių A.Kučingio meno mokyklos mokytojų retro muzikos ansamblis.  

Sulaukė aštuonioliktojo gimtadienio  

Pastaraisiais metais Miesto dienos šventės dalimi tampa tradicinis Kaune rengiamas folkloro festivalis “Atataria lamzdžiai”. Šiemet jis jau “pilnametis” - vyks aštuonioliktą kartą. Devynias dienas įvairiose miesto scenose ir aikštėse gros, dainuos ir šoks iš viso 36 folkloro ansambliai.

Pirmasis “Atataria lamzdžiai” koncertas prasidės gegužės 17 dieną scenoje prie Kauno pilies. Publikai pasirodys Alšėnų kultūros centro, Kauno miesto ir rajono folkloro ansambliai - “Jotija”, “Sėlija, “Ringauda”, “Vėrupė”. Gegužės 18-ąją VDU Katalikų teologijos fakulteto kiemelyje, Gimnazijos gatvėje, koncertuos vaikų folkloro ansambliai. Čia jų sugužės net 16.  

Senovę prikels miestiečiai ir kaimiečiai  

Folkloro šventė “Atataria lamzdžiai” tęsis ir visą kitą savaitę. Ryšių istorijos muziejaus salėje surengtame koncerte mūsų tautos autentiškas dainas ir šokius pristatys ne tik grybais, bet ir puoselėjamu folkloru garsių Marcinkonių žmonės - tenykščio etnografinio ansamblio dalyviai.

Ten matysime ir “Auksinės paukštės” laureatų - “Senolių” iš Klaipėdos, kauniškės “Kupolės” programas. Muziejaus salėje bus surengtas jubiliejinis “Gadulos”, žinomo mūsų miesto folkloro ansamblio, vakaras.

Įdomią programą žada jau penkiolika metų Kaune gyvuojantis folkloro ansamblis “Žaisa”. Jis koncertuos Karininkų ramovėje.

Pasiklausyti prieškario laikų Lietuvoje dainuotų romansų Ramovės salėje pakvies kauniškiai folkloro ansambliai. Čia su savo koncertu svečiuosis ir “Vinkšna” iš Kėdainių rajono Devynduonių kaimo.

Kaip sako šventės “Atataria lamzdžiai” organizatoriai, folkloru domisi ir miesto, ir kaimo žmonės. Noras geriau pažinti savo tautos šaknis vis dažniau pasireiškia, nors euroskeptikai ir gąsdina, kad lietuvių autentiškumas greitai ištirps dideliame etnokultūrų katile.