Mirtis sportininko tykojo kelyje


2005-10-11
Dovilė KAMARAUSKIENĖ
Mirtis sportininko tykojo kelyje

Autokatastrofoje JAV žuvo žinomas Lietuvos tenisininkas Aivaras Balžekas

Pirmadienio rytą Lietuvą pasiekė tragiška žinia iš JAV - po autokatastrofos mirė vienas talentingiausių šalies tenisininkų Aivaras Balžekas. Majamyje draugo automobilį bandžiusį pastumti 23 metų Lietuvos teniso rinktinės narį šeštadienį anksti ryte kliudė ir sunkiai sužalojo vilkikas. Pirmadienio rytą A.Balžeko gyvybė užgeso ligoninėje. Paskutinį kartą Lietuvoje A.Balžekas viešėjo rugpjūčio pabaigoje.

“Aivaras buvo vienas talentingiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos tenisininkų. Labai gero būdo, sąžiningas, geranoriškas žmogus”, - sunkiai tikėdamas tuo, kas įvyko, kalbėjo Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Liutauras Radzevičius.

Iš Šiaulių kilęs A.Balžekas nuo 2003 metų rudens studijavo JAV. Šiuo metu jis mokėsi Majamyje esančiame Lynso universitete.

Treniruojamas tėvo Remigijaus Balžeko, tenisą jis žaidė nuo penkerių metų. Aivaras dalyvavo “Grand Slam” jaunimo turnyruose - Vimbldono, Australijos, Prancūzijos atviruose čempionatuose (iki 18 metų). 2000 metais pasaulio jaunių (iki 18 metų) reitinge buvo pakilęs į 40-ąją vietą. Tais pačiais metais Aivaras atvirojo Australijos čempionato ir Vimbldono turnyro jaunių varžybose buvo patekęs į aštuntfinalį.

2001 metais A.Balžekas tapo profesionaliu žaidėju. Tais metais jis laimėjo Lietuvos teniso žiemos čempionatą. Aivaras su Lietuvos rinktine dalyvavo penkiuose Deviso taurės turnyruose.

Profesionalo karjerą pradėjęs A.Balžekas varžybose Lietuvoje dalyvaudavo retai. Tačiau jis ne kartą yra teigęs, jog baigęs mokslus Amerikoje neliks gyventi šioje šalyje, o tikriausiai grįš į Lietuvą.

Aivaro šeimoje tenisas užėmė ypatingą vietą. Jo tėvas Remigijus - geriausias Lietuvos teniso treneris, šalies teniso sąjungos viceprezidentas, Šiaulių teniso mokyklos direktorius. 19 metų brolis Arūnas - Vilniaus pedagogikos universiteto studentas, taip pat jau dirba teniso treneriu. Mama - vokiečių kalbos mokytoja, šiuo metu kaip tik viešėjo JAV.

Išgirdęs apie sunkiai sužeistą sūnų, į JAV iškart išskrido ir R.Balžekas.

Pasak L.Radzevičiaus, po dviejų savaičių Remigijus darbo reikalais į JAV Floridos valstiją turėjo išskristi pusmečiui. Tačiau sūnaus žūtis sujaukė visus planus.

“Kitą savaitę jis rengėsi vykti į Antalijoje rengiamą trenerių seminarą, o po to - į JAV pas Ričardą Berankį rengtis pasaulio čempionatui”, - pasakojo LTS prezidentas.

L.Radzevičius pasakojo, jog A.Balžekas visada noriai padėdavo geriausiam savo tėvo auklėtiniui, talentingam 15 metų tenisininkui Ričardui Berankiui, kuris taip pat daug laiko praleidžia JAV, teniso akademijoje Floridoje. Aivaras Ričardui padėdavo rengtis varžyboms, buvo tarsi trenerio asistentas.

Be galo skaudžiai netektį išgyveno ir Lietuvos rinktinės treneris Rimvydas Mugevičius, artimas Aivaro ir jo tėvo bičiulis.

“Kartu išvažinėjome visą pasaulį. Aivaras mano akyse užaugo ir subrendo, - sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo R.Mugevičius. - Jis buvo labai šiltas, nuoširdus žmogus, komandos siela. Jeigu ne mokslai, jis neabejotinai būtų svarbiausias Lietuvos rinktinės žaidėjas”.

Dėl vadybos studijų A.Balžekas buvo laikinai sustabdęs profesionalo karjerą, tačiau rengėsi sugrįžti į tenisą.

“Savo ateitį Aivaras siejo ir su Lietuva, ir su tenisu. Planavome kurti privačią teniso mokyklą, kurioje būtume pritaikę universitete įgytas Aivaro vadybos žinias. Neabejoju, kad jis būtų buvęs ir puikus treneris, nes šį darbą jau išbandė rengiant varžyboms Ričardą Berankį”, - kalbėjo R.Mugevičius.

L.Radzevičius vakar neturėjo tikslių žinių apie A.Balžeko laidotuves, tačiau, jo teigimu, tėvų valia sūnaus palaikai bus kremuoti ir parvežti į Lietuvą.