Laisvės alėjoje - spalvinga lėlių eisena


2006-05-29
Laisvės alėjoje - spalvinga lėlių eisena

Kaune vakar baigėsi tris dienas trukęs tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Šypsos lėlės ir vaikai”. Kauno valstybinio lėlių ir Kamerinio teatro scenose publika išvydo keturiolika spektaklių. Šeštadienį festivalio dalyviai šėliojo Laisvės alėjoje, kur surengta tradicinė lėlių ir kaukių eisena.

Spalvinga eisena pajudėjo nuo Įgulos bažnyčios ir pasiekė Muzikinio teatro sodelį. Kelios dešimtys įvairiausių pasakų personažų ar dabartinių scenos žvaigždžių lėlės traukė praeivių dėmesį. “Tai turbūt vienintelė diena per metus, kai Laisvės alėja tampa vaikų alėja”, - juokavo eisenos dalyviai. Iš tiesų šeštadienį pagrindinėje miesto alėjoje susirinko ypač daug vaikų. Jie mielai fotografavosi su įvairiausių pasakų personažais. Lėlių eiseną taip pat papuošė kabrioletai ir triratis motociklas.

Šiemet tarptautiniame festivalyje dalyvavo svečiai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos ir Ukrainos. Į Kauną taip pat atvyko lėlininkai iš Klaipėdos, Vilniaus ir Panevėžio. Pirmoji festivalio diena buvo skirta moksleiviškam teatrui.

Kauno valstybinis lėlių teatro kolektyvas nuolat ieško naujų, patrauklių bendravimo su mažaisiais žiūrovais būdų. Neatsitiktinai pastarąjį dešimtmetį teatre prigijo naujos tradicijos: tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Šypsos lėlės ir vaikai”, sezono atidarymo šventė “Į pasakų šalį - su fotoaparatu!”, šventė “Gimtadienis lėlių teatre”, labdaringa akcija “Šypsena palatoje”.

Nuo 1994 m. teatre veikia lėlių muziejus. Čia rengiamų popiečių metu susipažįstama su unikalaus lėlių žanro paslaptimis, vykdoma plati pažintinė-ugdomoji veikla. 1958 metais įsteigtas Kauno valstybinis lėlių teatras yra pastatęs daugiau nei 160 spektaklių, kuriuos išvydo ne tik kauniečiai, bet ir Vengrijos, Italijos, Lenkijos, Bulgarijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Čekijos bei kitų šalių publika.