Laidojimo namai ”Liūdesys” bus remontuojami


2007-02-15
Dainoras LUKAS
Laidojimo namai ”Liūdesys” bus remontuojami

Kauno laidojimo namai “Liūdesys” uždaryti jau nuo lapkričio mėnesio, tačiau jo savininkas žada, kad po remonto jie vėl veiks.

Laidojimo namus 2004 metų lapkritį aukcione iš Kauno miesto savivaldybės įsigijo vienintelis pirkėjas Sigitas Adomaitis, pasiūlęs 1,9 milijono litų. Jonavos gatvėje veikiančiam “Liūdesiui” priklauso 1500 kv. m pastatas.

“Jį jau seniai reikėjo remontuoti. Visų pirma reikia keisti šildymo sistemą. Žiemą šildydavome patalpas kaloriferiais, tai kainuodavo po 8-9 tūkstančius litų per mėnesį, tačiau vis tiek buvo šalta. Taip pat reikia remontuoti patalpas, sutvarkyti aplinką”, - sakė S.Adomaitis.

Anot jo, remontas kainuos apie 300 tūkstančių litų. “Investuotojus jau beveik radau. Tačiau dar negaliu pasakyti, kada pradėsime darbus”, - sakė S.Adomaitis.

Pasak savininko, “Liūdesyje” per mėnesį buvo pašarvojama 18-20 mirusiųjų. “Tai labai nedaug, tačiau mes “neperkame” lavonų, kaip kitos firmos”, - teigė S.Adomaitis.

Pašnekovas taip pat teigė, kad “Liūdesys” turi pranašumų prieš kitus laidojimo namus vien todėl, kad turi šaldytuvus. “Neįsivaizduoju, kaip dirba kitos bendrovės, kurios jų neturi”, - stebėjosi S.Adomaitis.

“Liūdesio” savininkas taip pat sakė laukiąs, kada pradės veikti Laidojimo paslaugų teikimo įstatymas. “Tikiuosi, kad tuomet šioje srityje bus daugiau tvarkos. Pavyzdžiui, dabar laidojimo namai nesilaiko higienos normų. Dar sovietmečiu buvo nustatyta, kad atstumas nuo laidojimo namų iki gyvenamųjų pastatų turi būti 150 metrų. ES šis atstumas yra 300 metrų. Tokius kriterijus pas mus vargu ar atitiktų nors vieni laidojimo namai”, - svarstė S.Adomaitis.