Kriminalinis ”Megos” krikštas


2005-11-26
Greta ČIŽINAUSKAITĖ
Kriminalinis ”Megos” krikštas

Kauno policija tiria, kokiomis aplinkybėmis šioje paskutines savaites, kaip teigiama, skaičiuojančioje statybvietėje nuo pastolių nukrito du darbininkai

Dar nespėtas atidaryti būsimas moderniausias Kaune prekybos ir laisvalaikio centras “Mega” jau pateko į miesto policijos suvestines.

Ketvirtadienio pavakarę šioje lyg ant mielių dygstančioje Islandijos plento statybvietėje nuo pastolių nukrito du apdailos darbus atlikę UAB “Makrotecha” darbininkai.

Nelaimė įvyko vadinamajame būsimojo centro “A” korpuse, kuriame įsikurs parduotuvės.

Kalė paskutinį vinį

Dar nepradėjusi veikti nelaimės ženklu jau pažymėta UAB “Interadis” parduotuvė, jos patalpas įrenginėjusių statybininkų žiniomis, prekiausianti aukso dirbiniais.

Tiesiog paradoksas: dvi savaites šios patalpos apdailos darbams naudoti mediniai pastoliai sulūžo tada, kai ant jų stovėję du darbininkai apie dviejų metrų aukštyje, virš durų, tvirtino paskutinę gipso kartono plokštę. Iki darbo dienos pabaigos buvo likęs vos pusvalandis.

Kaip “Kauno dienai” pasakojo patalpos apdailos darbams vadovaujantis UAB “Makrotecha” darbų vykdytojas Algis Sasnauskas, nelaimė įvyko išsiskyrus pastolių apačiai. Jau nustatyta, kad to priežastis - blogai įkalta vinis. O pastolius susikalė patys ant jų dirbę darbininkai.

Likimas buvo dosnus tik vienam

Dvi savaites pastoliai “brokdarius” išlaikė, o tvirtinant paskutinę plokštę, ėmė ir sugriuvo. Palubėse dirbę du “Makrotechos” apdailininkai nukrito iš pusantro metro aukščio.

Laimė, krista ant grindų plytelių, o ne ant betono. Vienam iš nelaimėlių dar pasisekė ir tuo, kad jis nukrito ant pirma žemyn nulėkusio kolegos. Pastarasis - dvidešimt šešerių metų Raimondas Biga netrukus greitosios medikų pristatytas į Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK). Konstatavus kairiojo riešo lūžį, apdailininkas paguldytas į Mišrių traumų skyrių. Antrasis šio palyginti laimingai pasibaigusio incidento dalyvis atsipirko tik išgąsčiu.

A.Sasnausko, kurį “Kauno diena” vakar užklupo prie R.Bigos lovos Klinikose, patikinimu, bendrovė savo darbuotojus yra apdraudusi.

Darbo inspekciją informavo “Kauno diena”

Kauno policija dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pritaikytas tas pats Baudžiamojo kodekso straipsnis, kaip ir tragedijos “Karigėje” atveju, - Darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimas. Policija teigia apie šį įvykį sužinojusi tik iš KMUK priėmimo skyriaus medikų.

Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus pareigūnai vakar prieš pietus dienraštį tikino apie šią nelaimę “Megos” statybvietėje girdintys pirmą kartą, nors tvirtino, kad prevencijos tikslais jau ne kartą lankėsi minėtame objekte, kuriame dirba apie šimtas įvairių firmų. Išgirdę iš “Kauno dienos” apie tai, kas įvyko skubant priduoti šį objektą iki gruodžio 2-osios dienos, darbo inspektoriai neslėpė, kad jų išvykos į Islandijos plentą šiomis dienomis turėtų būti dažnesnės.

Dėl to, kad UAB “Makrotecha” nepranešė jiems apie įvykį, darbo inspektoriai kriminalo nedarė. “Mes įsijungiame į nelaimės aplinkybių tyrimą tik tada, kai konstatuojamas sunkus sužalojimas arba mirtinas atvejis, - teigė darbo inspektoriai. - Esant lengvesnėms pasekmėms, kaip atrodo yra ir šiuo atveju, savąjį nelaimės aplinkybių tyrimą per septynias dienas privalo atlikti susižalojusiųjų darbdaviai. Kas nustatoma tokio tyrimo metu, mes sužinome gavę jo aktą”.