Kovotojams - medaliai

2006-05-29

Budapešte (Vengrija) užvakar įvykusiame Europos kiokušin karatė čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo vieną aukso, keturis sidabro ir tris bronzos medalius.

Europos čempione pirmą kartą tapo Ričardo Poškos auklėtinė iš Kauno Margarita Čiuplytė (iki 65 kg), praėjusiose žemyno pirmenybėse buvusi antra.

Dar vienas R.Poškos auklėtinis lengvasvoris (iki 70 kg) Andrius Miseckas finalo kovoje turėjo pripažinti daugkartinio Europos čempiono bulgaro Dimitaro Popovo pranašumą ir pelnė sidabro medalį.

Supersunkiasvorių (per 90 kg) varžybose sidabro medalį pirmą kartą per savo karjerą iškovojo klaipėdietis Lukas Kubilius, finale nusileidęs dukart Europos čempionui vengrui Danieliui Torokui.

Vilnietis Darius Gudauskas (iki 90 kg) taip pat finale pralaimėjo keturiskart Europos ir pasaulio vidutinio svorio čempionui bulgarui Valerijui Dimitrovui.

Bronzos medalius iškovojo kauniečiai Mindaugas Pavilionis, Orestas Procas bei kata rungtyje startavęs Raimundas Paškauskas.

Moterų varžybų vicečempione tapo dar viena Kauno atstovė - Inga Mikštaitė.

Bendroje įskaitoje Lietuva tarp 26 šalių ir daugiau kaip 200 dalyvių pateko tarp 3 stipriausių komandų.

Penktadienį Europos čempionate sėkmingai kovojo Lietuvos jaunių komanda, iškovojusi 3 aukso, 5 sidabro bei 8 bronzos medalius ir komandinėje įskaitoje pelniusi pirmąją vietą. Senojo žemyno jaunių čempionais tapo Gediminas Radikas iš Kėdainių bei vilnietės Agnė Steponavičiūtė bei Aleksandra Kostina.