Keturių sužeistųjų būklė kol kas negerėja


2003-07-19
Keturių sužeistųjų būklė kol kas negerėja

Trečia para Kauno medicinos universiteto klinikų Centriniame reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje gydomų keturių ukmergiškių darbininkų sveikatos būklė tebėra labai sunki.

Per sprogimą bendrovėje “Ukmergės gelžbetonis” nukentėjusiems vyrams vakar rytą buvo perrištos žaizdos.

Gydytojus bei artimuosius kol kas guodžia tai, jog sunkiausius nudegimus patyrusių darbininkų būklė neblogėja, tačiau ir toliau baiminamasi komplikacijų.

Vienas vyras apdegęs 90 procentų, du - po 80 procentų ir dar vienas - 35 procentus kūno. Jiems taip pat diagnozuoti kaulų lūžiai, kvėpavimo takų nudegimai.

Dar vienas per sprogimą nukentėjęs darbininkas tebegydomas Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyriuje, kur jam taip pat perrištos žaizdos.

Vyriškio sveikatos būklė normali: jis bendrauja, bando šiek tiek judinti galūnes. Kitą savaitę jam planuojama atlikti operaciją.

Mažiausi nudegimai diagnozuoti šeštajam į Kauną atgabentam ukmergiškiui, kuris dėl patirtos galvos traumos gydomas Galvos smegenų traumų skyriuje.

Medikai prognozuoja, jog dėl nedidelių nudegimų jam operacijos gali neprireikti.

Dar šeši nukentėjusieji, tarp jų viena moteris, tebegydomi Ukmergės ligoninėje.

Vakar Valstybinės darbo inspekcijos viršininkas Mindaugas Pluktas pareiškė, kad dėl sprogimo ir gaisro Ukmergės gelžbetonio gamyklos putų polistirolio ceche, per kurį žuvo vienas ir buvo sužeista 12 žmonių, kalti darbdaviai, nepaisę saugos reikalavimų. Čia buvo pažeisti darbo saugos reikalavimai, nebuvo tikrinama, ar ceche kaupiasi dujos. Pasak M.Plukto, po cechu surastos maždaug 15 kubinių metrų dydžio duobės, kuriose susikaupė pentano dujos ir dėl to įvyko sprogimas.

KD inf.