Kalniečių tvenkinį valys amūrai


2006-05-31
Saulius TVIRBUTAS
Kalniečių tvenkinį valys amūrai

Kalniečių parko tvenkinį nuo želiančios augalijos saugos baltieji amūrai. Vakar 100 kg šių žuvų buvo atvežta iš Kintų žuvininkystės ūkio. Kaip teigė Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė, vandeniui įšilus iki 18 laipsnių, šie gyviai sunaikina labai daug žolių.

Pernai Savivaldybė skyrė apie 100 tūkst. litų iškasti tvenkinio dumblui, kurio dugne jau buvo susikaupę apie metrą. „Tačiau šiemet, pamatę vėl iš vandens styrančias žoles, išsigandome, kad investicijos nenueitų vėjais, - pasakojo vedėja. – Sužinoję apie šias žuvis, nusprendėme jų įsigyti“. Baltieji amūrai šalyje daug kur naudojami valyti nuo augalijos upių vagas, ežerus. Savivaldybei šios ėdrūnės kainavo 2,57 tūkst. litų.

M.Stanikūnienės teigimu, įsigyto žuvų kiekio užteks apsaugoti maždaug hektaro dydžio tvenkinį. Bet baltieji amūrai nesiveisia laisvėje, nes Lietuvos telkiniai jiems per vėsūs. „Dėl to ateityje gali tekti jų pirkti papildomai“, - sakė M.Stanikūnienė.

Dabar tvenkinyje plaukioja maždaug kilogramo svorio, nuo vienerių iki dvejų metų amžiaus žuvys, o išaugti jos mūsų klimato sąlygomis gali iki 20 kilogramų. Amūrai gyvena apie tris dešimtmečius, tačiau būgštaujama, kad Kalniečių mikrorajono gyventojai jų neišgaudytų. Iki šiol nemažai vyrų ir paauglių čia ateidavo žvejoti karosų. „Reikės pastatyti draudžiantį šią pramogą ženklą, - sakė M.Stanikūnienė. – Tikiuosi, kad Kalniečių bendruomenė saugos tvenkinį, be to, šalia yra daugiabučiai, pro kurių langus gerai matyti telkinio pakrantė, ir mums bus pranešta apie pažeidėjus“.