Kalniečių parkas keičia savo veidą


2005-01-17
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Kalniečių parkas keičia savo veidą

Laisvalaikio zonoje valomas tvenkinys, o šalia jo ketinama įrengti ir riedutininkų lauką

Aplinkos apsaugos skyriaus iniciatyva dar praėjusiais metais pradėtas tvarkyti Kalniečių parkas. Tvenkinio kapitaliniam išvalymui iš Gamtos fondo skirta 100 tūkstančių litų. “Dėl nepalankių oro sąlygų kol kas atlikta tik dalis darbų. Esame numatę šiemet juos pratęsti. Taip pat ketiname parengti ir parko detalųjį planą”, - teigė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė.

Laukia šalčio

Pasak specialistų, iš Kalniečių parko tvenkinio specialia drenažo sistema jau išleistas vanduo. Planuota dar praėjusių metų pabaigoje išvalyti ir tvenkinio dugną.

“Tačiau gamta pokštauja, todėl negalėjome atlikti šių darbų. Net pelkiniai ekskavatoriai klimpo ir negalėjo išvalyti tvenkinio dugno. Laukiame, kada pašals ir galėsime tai padaryti”, - sakė M.Stanikūnienė. Kol kas įvairiems darbams išleista 35 tūkstančiai litų. Specialistų teigimu, Kalniečių parko tvenkinys buvo apgailėtinos būklės. Jo viduryje jau matėsi augančios žolės. Be to, susikaupė didžiuliai dumblo klodai. “Ši vieta yra itin populiari. Vasarą tvenkinyje vaikai net maudosi. Norime bent kažkiek pagerinti vandens kokybę”, - tvirtino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Rado net viryklę

Prieš ketverius metus aplinkosaugininkai jau valė Kalniečių parko tvenkinį. Tiesa, tuomet nebuvo išleistas vanduo, o tiesiog surinktos įvairios atliekos. Tada tvenkinio dugne rasta įvairių atliekų ir net sena dujinė viryklė. “Šįkart šiukšlių rasta kur kas mažiau. Tvenkinio dugne mėtėsi buteliai, padanga ir skardos gabalas. Dabar mums svarbiausia iškasti dumblą”, - teigė M.Stanikūnienė. Kalniečių parko tvenkinį maitina požeminiai šaltiniai.

Bus įrengtas riedutininkų laukas

Šalia tvenkinio yra apleista krepšinio aikštelė. “Prieš keletą metų buvome ją sutvarkę. Tačiau po kelių dienų vėl radome išlaužytą inventorių. Dabar šioje vietoje ketiname įrengti riedutininkų lauką su įvairiais tramplinais ir kitais būtinais įrenginiais. Tačiau pirmiausia reikės patvirtinti parko detalųjį planą”, - sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Ji nedrįso prognozuoti, kada parke galėtų būti įrengtas riedutininkų laukas. Valdininkės teigimu, pirmiausia reikia sutvarkyti visus dokumentus. Juose bus numatytas ir minėtas laukas. Taip pat rekonstruojama ir parko apšvietimo sistema.

Žada susigrąžinti atskirtą sklypą

Prieš keletą metų Kalniečių parke būta planų statyti Kauno sporto rūmus. Iš saugotinos teritorijos net buvo atimtas didžiulis sklypas. Tačiau vėliau planai pasikeitė. Dabar sporto rūmai turėtų iškilti Nemuno saloje.

“Atimtas sklypas yra pačioje parko širdyje. Rengdami detalųjį planą sieksime jį susigrąžinti. Tuo metu, kai ši teritorija buvo atskirta nuo parko, prie jo prijungta Čečėnijos aikštė. Tačiau ji neturi nieko bendra su aplinkosauga. Dabar bandysime atkurti teisybę”, - sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Šiuo metu Kalniečių parkas užima 21,6 hektaro plotą. Anksčiau jis buvo kur kas didesnis. Tačiau prieš daugiau nei dešimt metų nemaža dalis teritorijos buvo išdalyta buvusiems savininkams. Vienas šalia kito šioje teritorijoje iškilo privatūs namai.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja neslėpė, kad aplinkosaugininkų galios tuo metu buvo itin silpnos, todėl į jų nuomonę niekas nekreipė dėmesio. Dabar situacija pasikeitė. Šiemet Kauno aplinkosaugininkai ketina parengti ir kitų miesto parkų detaliuosius planus. Taip šios teritorijos bus apsaugotos nuo nepageidaujamos invazijos.

“Esame numatę sutvarkyti Girstupio, Gričiupio, Santakos, Naugardiškių ir Vaišvydavos parkų dokumentus. Ypač specifinė situacija yra Vaišvydavoje. Į šio parko teritoriją patenka buvusiuose karjeruose esantys vandens telkiniai. Tai mėgstama kauniečių poilsio vieta, tačiau jau atsiranda požymių, kad ir jai gresia nepageidautina invazija”, - tvirtino M.Stanikūnienė.