Į madų pasaulio elitą veržiasi ”Žalgirio” krepšininko dukra


2005-09-03
Darius SĖLENIS
Į madų pasaulio elitą veržiasi ”Žalgirio” krepšininko dukra

“Ford Models Supermodel of the Estonia, Latvia, Lithuania 2005” renginyje pirmą kartą dalyvavo merginos iš trijų šalių 

“Esu dar labai jauna, man tik keturiolika metų, todėl ir nesitikėjau laimėti, - šypsodamasi po pergalės “Ford Models Supermodel of the Estonia, Latvia, Lithuania 2005” ir godžiai žvelgdama į laimėtojos tortą, kalbėjo mūsų šalies nugalėtoja - Jono Jablonskio gimnazijos moksleivė Eglė Žukaitytė. - Tačiau tėtis neabejojo mano pergale: prieš renginį sakė: važiuosime į Niujorką!”

179 cm ūgio, 52 kilogramų svorio, kaip pati sakė, įdomių akių Kauno modelių agentūros “Modilina” manekenė - praeity žinomo Kauno “Žalgirio” krepšininko Liudo Žukaičio dukra.  

Vaidino tigres ir pozavo ant dangoraižio stogo  

“Šiek tiek nustebau, - prisipažino ir garsios modelių agentūros “Ford” atstovė Lietuvoje - “Modilinos” savininkė bei pagrindinė renginio organizatorė Jolanta Sadauskienė. - Eglė - žavi, fotogeniška, motyvuota, “agresyvi”, tinkama modelių pasauliui, bet jauna: komisija, maniau, dar metus luktelės. Juolab kad tokio amžiaus ji negaus darbo sutarties Paryžiuje, Milane, kituose miestuose. Tačiau ji agentams labai patiko”.

Savaitę “Le Meridien Villon Resort&Convention Centre” gyvenusios dvidešimt viena (po septynias iš kiekvienos šalies) 14-22 metų amžiaus merginos iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos ne tik maudėsi baseine ir dalyvavo šou klubuose.

Merginos daug pozavo, važinėjo keturračiais, vilkėdamos kailinius vaizdavo tigres, o septynios “tigriškiausios”, dauguma estės, fotografavosi ir šalo Ledo arenoje. Po to teko dalyvauti šukuosenų šou, pozuoti ant Vilniaus dangoraižio stogo, atsakinėti į labai provokuojančius klausimus, kurie privertė sunerimti kai kuriuos merginų tėvus, dalyvauti japoniškame vakarėlyje.

Skirtingos, bet pasitikinčios savimi 

 

“Jos labai skirtingos, tačiau puikios: lietuvė - agresyvi, fotogeniška, su ja lengva dirbti, latvė - egzotiška ir nenuspėjama, estė - labai komerciška, - 12 komisijos narių su “Ford” padalinio vadove Europai Geanine Lescure priešakyje nuomonę apie laimėtojas perteikė J.Sadauskienė. - Kitų metų sausio pradžioje jos atstovaus savo šalims garsiausiame pasauliniame modelių renginyje Niujorke”.

“Esu Karolina Noor, gyvenu didžiausioje ir gražiausioje Estijos saloje - Saaremo, - šypsodamasi ir vis dar džiūgaudama kalbėjo laimėtoja iš Estijos. 178 cm ūgio, 50 kilogramų svorio žaliaakei Karolinai - keturiolika metų. - Ar ne per jauna modelių verslui? Gal, bet tik šiek tiek”.

Žavioji estė - pasitikinti savimi. Graži, protinga, mėgstanti bendrauti, puikiai kalbanti angliškai, be draugų ir artimųjų į Lietuvą atvažiavusi, neturinti draugo ir jau aplankiusi Suomiją, Latviją, Daniją.

“Iškart po renginio paskambinau mamai, - baltutėlius dantis demonstravo estė. - Iš pradžių ji nepatikėjo, bet po to labai apsidžiaugė!”

Tamsiaplaukė, metais už lietuvę bei estę vyresnė latvė Eilina Stepina iš Jelgavos tikino, kad turi labai daug draugų, mėgsta geraširdžius, bendraujančius žmones.

“Tapti modeliu svajojau nuo vaikystės, - prisipažino 178 cm ūgio, 55 kg svorio žaliaakė latvė Eilina. - Iškart paskambinau į namus, trejais metais vyresniam draugui. “Dieve mano!” - pasakė jis, bet apsidžiaugė mano pergale. Labai noriu važiuoti į Niujorką, nors ir šiek tiek bijau”.  

Krepšinis patinka, bet baugina traumos  

“Krepšinis man patinka: ir žiūrėti, ir žaisti, tačiau galima gauti daug traumų”, - sakė kaunietė Eglė Žukaitytė.

Buvusio Kauno “Žalgirio” krepšininko L.Žukaičio dukra po kelių dienų, paskelbus ją nugalėtoja, prisipažino, kad vis dar džiaugiasi pergale, tačiau jau neskrajoja padebesiais: “Galvoju apie mokslus, kelionę į Niujorką, nors vis dar gyvenu gražiais įspūdžiais”.

Ir baugina, ir traukia. Tokiais jausmais J.Jablonskio gimnazijos moksleivė apibūdino būsimą kelionę į Niujorką: “Tačiau tai - puiki praktika ir geras startas”.

Žavi mergina labai pasitiki savimi. Iškart po pergalės, stovėdama prie laimėtojoms skirto torto ir prisipažinusi, kad mėgsta saldumynus, Eglė tvirtai sakė: “Esu graži, miela, linksma, ryžtinga ir užsispyrusi. Ir viską darau savaip, “atbulai” - gal tai Vėžio ženklo ir Ožkos metų įtaka? Tačiau daugiau blogų savybių neturiu”. 

Drąsiai siekia tikslo  

Ar keturiolikmetė jau galvoja apie karjerą?

- Pamatysime, esu dar jauna, - tikino mergina. - Tačiau mamos skaras plėšiau bei batus iškraipydavau nuo vaikystės.

- Kaip įsivaizduoji Niujorką? Ar teko matyti bent per televizorių?

- Nemačiau... - šyptelėjo kaunietė. Eglei jau teko matyti Dominiką, Kretą, Egiptą, Turkiją, Ispaniją. - Žinau, kad tai labai didelis, energingas, pilnas žmonių, judrus miestas.

Nusistebėjus kelionių gausa ir paklausus, ar ji neskuba gyventi, “Ford Supermodels of the Estonia, Latvia, Lithuania 2005” mūsų šalies laimėtoja papurtė galvą: “Ne, ne... neskubu gyventi, esu dar paauglė, tačiau džiaugiuosi, kad turiu galimybę keliauti ir pamatyti daug įdomių dalykų”.

- Mums sakė, kad esi agresyvi, drąsi?

- Esu labai drąsi. Ne agresyvi, bet siekiu savo tikslo. Važiuosiu ir dirbsiu, bet nebus jokių “gal”, - pokalbio metu keturiolikmetė sudarė vyresnės merginos įspūdį.  

Tik keturiolika  

- Tavo nuotrauka renginio kataloge - labai drąsi: su didele iškirpte. Modelio pasaulyje prie apsinuoginimo teks priprasti.

- Nuotraukoje nesu apsinuoginusi, - tikino E.Žukaitytė. - Tiek dar galima apsinuoginti. Man - keturiolika metų, tad daugiau vargu ar galėčiau. Aš moku sakyti “ne”. Nesvarbu, ar tai bus garsus dizaineris.

- Žinai, kad modelių pasaulis ne tik tviska grožiu, ne tik lengva, dideli pinigai ir gražu?

- Taip, žinoma! Reikia daug ir sunkiai dirbti, didelį pinigų procentą pasiima agentūros. Alkoholio negeriu, tik per šventes esu paragavusi, tabako kvapas net nepatinka.

- Sakei, kad dar neturi mylimojo.

- Man tik keturiolika metų, - šyptelėjo laimėtoja. - Dėmesio užtenka, bet bus dar vaikinų. Vėliau rasiu ir mielą širdžiai.

- Egle, nemanai, kad ši pergalė ir kelionė į Niujorką - atsisveikinimas su paauglyste?

- Hmmm... - suabejoja. - Nemanau. Man dar tik keturiolika.