Geriausieji pasipuošė paauksuotais ordinais


2003-02-03
Remigijus JURGELAITIS
Geriausieji pasipuošė paauksuotais ordinais

Daugiausia “Radiocentro” klausytojų simpatijų šiemet pelnė klaipėdiečių merginų grupė “Mango”, gavusi net du apdovanojimus  

Jau aštuntą kartą surengtuose “Radiocentro” muzikiniuose apdovanojimuose ne tik apdovanotos geriausios praėjusių metų grupės ir atlikėjai, bet ir panaudota moderniausia mūsų šalyje koncertinė aparatūra ir šiuolaikiška scenografija. Vilniaus koncertų ir sporto rūmų scenos centre pirmą kartą sumontuotas plazminis ekranas, toks, koks naudojamas garsiausių pasaulio popatlikėjų koncertuose.  

Rinko rekordinis skaičius 

Jau kelerius metus “Radiocentro” muzikinius apdovanojimus kartu su dviem ekstravagantiškų šukuosenų merginomis vedęs šios radijo stoties laidų vedėjas Rolandas Vilkončius pasidžiaugė, kad šiemet geriausiuosius rinko rekordinis radijo stoties klausytojų skaičius. Todėl jis net nedrįso abejoti, kad kažkas apdovanojimus galėtų pavadinti neobjektyviais.

Kaip įprasta, pirmiausiai buvo apdovanota grupė, kuri visus metus labiausiai patiko “Radiocentro” klausytojams, kas savaitę balsuojantiems “Lietuvos Top 20” laidoje. Jau pirmosiomis renginio minutėmis ant scenos lipo triumfuojančios “Mango” merginos. “Iš tiesų norime padėkoti visiems, kurie už mus balsavo. Mums tai didžiulis įvertinimas. Esame be galo laimingos”, - susijaudinimo neslėpė itin populiarios ir klausytojų mėgstamos merginos.

Šiemet Lietuvos muzikos pasaulyje debiutavo ne viena klausytojų dėmesio sulaukusi grupė, tačiau šių metų atradimu tapo duetas iš Klaipėdos “Geltona”. “Kiekvienai grupei labai svarbu tapti metų debiutu, tai tarsi tramplinas į tolesnę karjerą. Mūsų konkurentai buvo labai stiprūs, tačiau džiaugiuosi, kad mes sugebėjome pavergti klausytojų širdis”, - kalbėjo grupės lyderė Dija.  

Pristatė naują dainą  

Audringais plojimais Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose susirinkę daugiausiai mokyklinio amžiaus jaunuoliai sutiko geriausią 2002 metų atlikėją Andrių Mamontovą. Pats atlikėjas, gavęs apdovanojimą, neatrodė labai nustebęs, o jo gerbėjai net neabejojo, kad apdovanojimas dainininkui skirtas už praėjusiais metais išleistą albumą “O, meile!”, iš kurio trys kūriniai - “O, meile!”, “Moteris” ir “Ufonautai” tapo hitais.

“Ačiū jums, kad mane palaikote”, - panašiai, kaip ir kiti ordinus laimėjusieji atlikėjai, dėkojo A.Mamontovas ir praskleidęs nertinio atlapus susirinkusiems parodė savo marškinėlius, ant kurių - drąsus šūkis esą jam nusibodo popsas. Tai jis bandė įrodyti ir atlikdamas specialiai “Radiocentro” apdovanojimams sukurtą dainą.

Jo dainą “Ten, kur laukia naktis” galima vadinti žingsniu į šlovinguosius “Fojė” laikus, nes po ilgos pertraukos dainą A.Mamontovas atliko su Eimantu Belicku ir Arnoldu Lukošiu. Pastarasis stebino ir ekstravagantiška šukuosena iš balionų. Kūriniui iliustruoti buvo panaudotos projekcijos dviejuose šoniniuose ekranuose, dainos tekstas su kompiuteriniais efektais pasirodė centriniame plazminiame ekrane, todėl kai kurie jaunuoliai kartu su atlikėjais bandė dainuoti naujausią A.Mamontovo kūrinį. Baigdami pasirodymą muzikantai šaltakraujiškai į šipulius sudaužė savo sintezatorių.  

Geriausia atlikėja - kaunietė  

“Radiocentro” muzikiniuose apdovanojimuose triumfavo ir kaunietė Gintarė Karaliūnaitė, ji pripažinta geriausia vokaliste, nurungusia labai stiprias varžoves Nedą ir Eriką Dženings. Atrodo, kad pati Neda nelabai tikėjo savo sėkme, ji, kaip ir kai kurie kiti nominuotieji, net nepasirodė Sporto rūmuose.

“Esu labai laiminga. Kiekvienas apdovanojimas man labai svarbus”, - sakė ekstravagantiškas kelnes ir juodą palaidinę vilkėjusi Gintarė.

Geriausia šokių muzikos grupe tapo belgai “Cisco Kid”, o geriausia roko grupe - “Biplan”, vėliau savo pasirodymu susirinkusiesiems įrodę, kad jie neklydo. Pagaliau pasisekė ir “B’Avarijos” vaikinams, “Radiocentro” klausytojai juos pripažino geriausia metų grupe. Atsiimdami apdovanojimą b’avarai padėkos žodžius žėrė ne tik rėmėjams, leidėjams, bet ir patiems sau, jų žodžiais tariant, geriausiam vokalistui, kompozitoriui ir vadybininkui.

Geriausia metų daina pripažinta grupės “Žas” “Palanga močiučių”. “Dabar mes galime patarinėti kitiems, - sakė skandalingieji “Žas” nariai. - Nekurkite originalios muzikos, tiesiog kopijuokite žinomas dainas arba kitų sukurtai muzikai parašykite lietuviškus žodžius”.

Geriausiu albumu išrinktas grupės “Mango” albumas “Reikalingi žodžiai”. Antrą kartą ant scenos užlipusios merginos neatrodė nustebusios, nekalbi buvo tik pagrindinė grupės vokalistė Rima, užkimusiu balsu ištarusi trumpą: “Ačiū”.

“Už nuopelnus muzikai” apdovanoti medikai, gerklės ligų specialistai, Violeta Budrienė ir Henrikas Ališauskas. “Žinant, kad muzikantams balsas yra pats svarbiausias, galima sakyti, kad šie specialistai gelbėja muzikantų gyvybes”, - įteikdamas apdovanojimą sakė renginio vedėjas.  

Dainavo gyvai  

Repeticijos Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose vyko net kelis kartus, o po apdovanojimų ceremonijos kai kurie atlikėjai prisipažino, kad įtemptos repeticijos iš karto signalizavo apie renginio kokybę. “Manau, kad visiems atlikėjams labai svarbu dalyvauti “Radiocentro” apdovanojimuose. Juk pasirodyti beveik keturių tūkstančių žiūrovų miniai galimybę turime vos kartą per metus”, - sakė grupės “Mango” merginos.

“Radiocentro” apdovanojimų rengėjams, regis, pavyko įgyvendinti savo užsibrėžtą tikslą ir žiūrovus nustebinti įspūdinga scenografija - kad reginys būtų matomas visiems susirinkusiems, scenos šonuose buvo įrengti du ekranai. Iš scenos viduryje sumontuoto plazminio ekrano sklido įvairūs šviesos efektai, kurie įspūdingai turėtų atrodyti TV3 eteryje, nes koncertą filmavo net dvi vadinamosios gervės (mobilios ant stovų pritvirtintos televizijos kameros). Be to, šių metų koncerte pasirodė ir gyvai dainuojančių grupių.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose vykusiame renginyje vienas po kito pasirodė Andrius Mamontovas, “Pikaso”, “Delfinai”, “Geltona”, “G&G sindikatas”, “B’Avarija”, “Kastaneda”, “Biplan”, “Mango” ir kitos lietuviškos grupės bei olandų grupė “Hermes House Band”.

Vėliau muzikantai ir “Radiocentro” svečiai linksminosi naktiniame klube “Geležinis vilkas”. Muzikantai vieni kitus sveikino laimėjus ordinus. O nelaimėjusieji neatrodė nusiminę ir vaišinosi.