Garsioji Kauno mero kalba įkvėpė muzikos kūrėjus


2004-01-10
Dainoras LUKAS
Garsioji Kauno mero kalba įkvėpė muzikos kūrėjus

Lietuvos krepšininkų sutikime ištarti žodžiai skamba šokių aikštelėse 

Elektroniniu paštu keliaujančios šokių muzikos kūriniai “Kauno miesto meras” ir “Visos Lietuvos treneris” smagiai pasišaipo iš Arvydo Garbaravičiaus kalbos, pasakytos per Lietuvos krepšinio rinktinės sutikimą Kaune.

Daina “Visos Lietuvos treneris” prasideda kiaulių kriuksėjimo garsais ir žodžiais “Kauno miesto meras, miesto šeimininkas Arvydas Garbaravičius”. Vėliau žaidžiama jo kalbos fragmentais. Kūrinys baigiasi žodžiais “Tegyvuoja Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius”. Kitame kūrinyje “Visos Lietuvos treneris” taip pat naudojamos garsiosios kalbos ištraukos.

Dainas galima išgirsti koncertus rengiančios organizacijos “Dangus productions” interneto svetainėje. Vienas jos kūrėjų kaunietis Gediminas Banaitis teigė, jog kūrinius įrašė nekomercinės muzikos kūrėjai Donis iš Klaipėdos ir McKaras iš Vilniaus.

“Kūriniai buvo įrašyti netrukus po mero kalbos. Iš jų politikos nereikėtų daryti, ten tik daug humoro. Man pačiam nepatiko tik tas kriuksėjimas ir tariamo albumo viršelis. Kauniečiai dėl tų dainų neturėtų įsižeisti - kalba buvo itin nyki”, - sakė Gediminas. Jis pridūrė, kad šie kūriniai buvo labai populiarūs šokių klubuose.

A.Garbaravičius savo kalbą pradėjo pareikšdamas, jog auksą Lietuvai parvežė Kauno komanda. “Kaunas yra krepšinio sostinė ne tik Lietuvoje... Kaunas turi kuo didžiuotis, tai mūsų treneris Antanas Sireika, tai mūsų kapitonas Saulius Štombergas”, - aiškino A.Garbaravičius.

Vėliau jis ėmė dėkoti Vyriausybei ir Prezidentūrai, Kauno moksleiviams ir studentams, kalbėjo, kad Kaunas ir Vilnius nėra priešai. Nežinia kodėl A.Garbaravičius ėmė vardyti Arvydų klubui priklausančius žmones, paminėdamas ir save. Anot mero, visus Lietuvos Arvydus vienijantis klubas stiprina miestų draugystę. Klausydamasi sunkiai suvokiamos A.Garbaravičiaus kalbos aistruolių minia ėmė švilpti.

Aiškindamas savo kalbą žiniasklaidai meras vėl susipainiojo. Paklaustas, kodėl nepamiršo paminėti Arvydų klubo ir paties savęs, A.Garbaravičius atsakė itin painiai. “Arvydų klubas, ten iš tiesų daug įeina. Ir kunigai, ir viskas yra. Norėjosi įnešti šiek tiek monotonijos, nes jautėsi, kad ji gali gautis renginyje”, - sakė meras.