Garliavoje linksminosi ir maži, ir dideli


2006-05-29
Virginija SKUČAITĖ
Garliavoje linksminosi ir maži, ir dideli

Nei gūsingas vėjas, plėšęs lauko scenos dekoracijas, nei grėsmingai juodi debesys neatvėsino garliaviškių noro dalyvauti Jozefo Godlevskio įkurto miestelio tradicinėje šventėje.

Ji prasidėjo gatvės krepšinio varžybomis Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos stadione ir baigėsi vidurnaktį šventiniu fejerverku. Pagrindiniai šventės renginiai tradiciškai vyko aikštėje prie dujų kolonėlės.

Grupė Garliavos vidurinės mokyklos šeštokų, priešingai nei jų bendraamžiai, besistumdantys prie realybės šou “Kelias į žvaigždes” dalyvio Vudžio ir medžiojantys jo autografus, išrikiavo ant prekystalio savo rankų darbus. Juos vaikai sukūrė vadovaujami technologijų mokytojos Vitos Boreikienės. Ne vienas garliaviškis įsigijo unikalių jų darbelių, nors šventėje netrūko ir tikrų liaudies meistrų dirbinių.

Vaikai ir jaunimas susitelkė prie scenos, kurioje koncertavo Vudis, suaugusieji vaišinosi lauko kavinėje, apžiūrinėjo pusės amžiaus senumo automobilius, klausėsi šventės svečių sveikinimų.

“Pasiilgau geros, ritmingos muzikos”, - aiškino garliaviškis Donatas Bendoraitis, laukdamas Ryčio Cicino ir Džordanos Butkutės koncerto. “Atėjau pamatyti ir paklausyti folkloro ansamblio pasirodymo”, - sakė Garliavos gyventoja Stefanija Kristina, o skarele apsigobusi močiutė laukė, kada scenoje šoks ir dainuos jos anūkėlis.

Tad Garliavos šventėje nei vaikams, nei seneliams netrūko reginių ir renginių, tačiau daug kas pasigedo lietuviškų valgių, kumpio ir dešros, kuriuos išstūmė šašlykai ir kiti Rytų šalių patiekalai.