Diplomai KTU studentams iš Latvijos ambasadoriaus rankų


2007-02-23
Diplomai KTU studentams iš Latvijos ambasadoriaus rankų

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams įteikti diplomai, kuriuos pasirašė Latvijos ambasadorius Lietuvoje Hardijas Baumanis ir KTU akademinių ryšių prorektorius Andrius Guzavičius. Diplomus gavo studentai, aktyviausiai dalyvavę Latvijos ambasados ir KTU studentų korporacijos TAUTITO organizuotame konkurse “Latvijos nacionaliniai simboliai”, kuris buvo paskelbtas minint Baltų vienybės dieną.

Aktyvumu išsiskyrė Fundamentaliųjų mokslų fakulteto būsimieji fizikai bei Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto studentai. Nugalėtojams diplomus įteikė ambasadoriaus patarėjas istorikas Bonifacijus Daukštas. Jis džiaugėsi, kad KTU studentai domisi kaimynų kultūra, taip pat pasakojo apie Latvijos vėliavą, herbą, himną ir kitus simbolius, pasiremdamas istoriniais faktais. Visus susirinkusius nustebino tai, jog svečias pats turi lietuviško kraujo, nes jo proseneliai prieš du šimtus metų iš Lietuvos buvo išvežti statyti Agluonos bažnyčios. Ši istorija nepaliko abejingų.

Smagiausia pasakojimo dalis buvo apie posakio “zirga galva” atsiradimą. Vos ištarus šiuos žodžius, visi prapliupo juokais, tačiau paaiškėjo, kad jie Latvijoje turi labai gražią prasmę. ,,Žirgeliais” buvo puošiami namai, o pats žirgas nuo senų senovės latvių (beje, ir lietuvių) kultūroje yra tobulas sutvėrimas. Pasak svečio, tik tie, kurie nežino šios frazės tikrosios prasmės, gali dėl to įsižeisti.

Vėliau visi susirinkusieji turėjo galimybę pabendrauti su svečiais prie kavos puodelio ir įsiamžinti bendroje nuotraukoje, priminsiančioje apie šį įvykį.

“Tai gražus KTU ir Latvijos ambasados Lietuvoje bendradarbiavimo pavyzdys”, - sakė laikinai einantis KTU rektoriaus pareigas profesorius Ramutis Bansevičius.

Susitikime taip pat dalyvavo KTU studentų reikalų direktorė Jovita Vasauskaitė ir TAUTITO korporacijos atstovai.