Darvino premijos - už mirtinus kuriozus


2003-05-31
Darvino premijos - už mirtinus kuriozus

Interneto puslapyje www.darwinawards.com jau keleri metai iš eilės skiriama Darvino premija. “Darvino premija skiriama žmonių giminės atstovui, kuris kvailiausiu ir labiausiai nevykusiu būdu įnešė savo indėlį į žmonijos genofondą”, - taip oficialiai aprašoma ši nominacija.

Premija - tai sparnuotos rožinės kiaulytės skulptūra. Susipažinkime su keliais vertais dėmesio Rožinės kiaulytės laureatais.

Krapštė nosį

Krapštęs nosį automobilio vairuotojas amerikietis pateko į avariją ir žuvo. Skrodimas parodė, kad rodomuoju pirštu jis pažeidė galvos smegenis.

Žmogus-žuvis

Australijos Melburno miesto gyventojas Neilas negalėjo pasigirti dvasios sveikata. Tačiau visada kryptingai siekdavo iškelto tikslo.

Kartą Neilas panoro būti žuvimi. Iš sunkaus plastiko jis sukonstravo žalią kostiumą su kelnes pakeitusia uodega. Nugaroje kostiumas užsisegdavo užtrauktuku. Vietos telkinyje ir buvo rastas Neilo, vilkėjusio šį kostiumą, kūnas. Australo garaže policininkai rado dar vieną geltonos spalvos kostiumą.

Varžybos

30 metų kanadietis fermeris Kristofas gėrė su draugais. Kompanija sugalvojo žaidimą, norėdami išsiaiškinti, kas garsiau juokiasi jausdamas skausmą? Iš pradžių vyrai mėtėsi čiulpinukais. Po to varžybų laimėtoju tapo Kristofo draugas, kuris benzininiu pjūklu nusipjovė sau pėdą. Tačiau Kristofas nenorėjo lengvai pasiduoti ir tuoj pat iš konkurento pačiupęs tą patį pjūklą sušuko: “O taip - prastai, šunyčiai?!” Ir nusipjovė galvą.

Apiplėšimas

JAV, Sietlo miesto ginklų parduotuvėje, dienos metu susirinko nemažai pirkėjų. Vyrai, išsirinkę šautuvus, koltus, gyvai diskutavo apie jų parametrus bei savybes su pardavėjais ir apsaugos vyrais. Staiga parduotuvės durys atsidarė ir ant slenksčio pasirodė 33 metų Deividas Zabakas. Jis iš kišenės išsitraukė pistoletą ir iššovęs į lubas suriko: “Visiems gulti. Tai - apiplėšimas!”

Patologoanatomai epikrizėje pavargo aprašinėti kiekvieną skylę žuvusiojo kūne.

Norėjo išgerti

Jaunas amerikietis labai norėjo išgerti, tačiau nerado tam priemonių. Pagaliau draugai jam pateikė puikų receptą: “Pieną sumaišyti su benzinu”. Anot jų, tai puikus, viskį primenantis kokteilis. Naivus vyrukas paklausė patarimo, tačiau iškart apsivėmė. Deja, tiesiai į dujinį židinį, kuris plykstelėjo ir sprogo.

Įsižeidė

Girtas 24 metų Kalifornijos gyventojas pastebėjo ant kelio saulutėje besikaitinančią ir liežuvį iškišusią gyvatę. Vaikinas šį gyvatės poelgį įvertino kaip įžeidimą. Ir tuoj pat prieš ją atsiklaupė ant kelių ir iškišo liežuvį.

Gydytojai vyruko išgelbėti nespėjo: nuo nuodų ištinęs liežuvis žmogų uždusino.

Šuolis

Vokietijos sunkiojo metalo koncerto metu žvaigždė Gunteris Ditcas ištiesė rankas ir surikęs “Gaudykite mane!” šoko į minią. Tačiau įskaudinta dėl mylimo gitaristo Kugelio išvykimo fanų minia prasiskyrė. Rezultatas: galvą susitrenkęs į betonines grindis Gunteris mirė.

Hamakas

Bundesvero kareivis nusipirko hamaką ir nutarė jį pasikabinti savo kambaryje kareivinėse. Hamaką pritvirtino tarp dviejų geležinių spintų. Kai tik kareivis atsigulė ant hamako, spintos neišlaikė ir nukritusios vargšelį mirtinai prispaudė.

Tigrai nemėgsta kalendulos

Indijos Kalkutos miesto zoologijos sode du vyrai įsibrovė į 8 metų tigro Šivos narvą ir pabandė jam ant kaklo uždėti girliandą iš kalendulos. Nelaimei, Šivai kalendula nepatiko.

Parengė Darius SĖLENIS

P.S. Apie neįprastus, adrenaliną keliančius, drąsius ir... hm... ne mirtimi pasibaigusius bei nebūtinai į Rožinės kiaulytės nominaciją pretenduojančius lietuvaičių poelgius mielai papasakotų ir “Aukštyn žemyn”. Gal jūs ar jūsų draugai, ar kaimynai iškrėtė ką nors neįprasto ir drąsaus? Paskambinkite telefonais: 302275 ir 302276.