Akinanti plaukų spalva


2003-02-03
Akinanti plaukų spalva

Grožio specialistai sako, kad pasižiūrėjus į reklamuojamą plaukų spalvą per televiziją, neverta tikėtis, kad ir jūsų plaukai, nusidažius tokiais pačiais dažais, bus tokie kaip matytieji.

Jie nebus tokie vešlūs ir purūs, kaip modelio. Jie bus tokie, kaip buvo, tik kitos spalvos. Ji, beje, irgi gali būti kiek kitokia: juk nežinote, kokios spalvos buvo modelio plaukai prieš nudažant. Jeigu bijote rizikuoti, geriausia pasitarti su kirpėjomis grožio salone. Juolab jei neketinate dažytis plaukų namie pačios. Paskui, kai žinosite, jog ta spalva tikrai tinka ir patinka, jau galėsite pačios pirktis plaukų dažus parduotuvėje.

Sveika, bet nepatogu

Kirpykloje net kriziniais atvejais galima rasti išeitį: patyrusi specialistė mokės pakeisti atspalvį arba pagyvins skirtingų spalvų sruogelėmis. Jeigu nutarėte į ją nesikreipti ir ketinate eksperimentuoti namie, neturėkite iliuzijos, kad dažai visiškai nekenkia plaukams.

Jiems naudingi tik natūralios kilmės dažai, pavyzdžiui, chna, tačiau daugeliui nepakanka kantrybės laukti pusantros valandos išsitepus plaukus dažančia tyre. Be to, žili plaukai, kuriuose nebėra natūralaus pigmento, gali tapti oranžiniai arba raudoni. Jų ilgokai nebus galima dažyti cheminiais dažais, nes reakcija gali būti įvairi - plaukai net gali tapti tamsiai žalios spalvos.

Chna nudažytų plaukų nė viena meistrė nenorės chemiškai garbanoti: geriausiu atveju tirpalas jų paprasčiausiai nepaveiks. Nusidažius chna, spalva laikysis mažiausiai du mėnesius, tačiau net jai išblukus, išliks giliausiuose plauko sluoksniuose, todėl vartoti cheminių dažų dar nebus galima. Išnaikinti šiuo natūraliu preparatu gautą spalvą lengviausia ... žirklėmis. Štai dėl ko, atsiradus didelei cheminių dažų paklausai, chna dažomasi vis rečiau.

Mados

Pastebėta, kad žiemą ir ankstyvą pavasarį populiariausios ryškios, kontrastingos šaltos spalvos - tamsi kaštono, mėlynai juoda, burgundiško vyno. Taip pat visi pelenų ir platinos atspalviai.

Mėgstamos kontrastingos šiltų ir šaltų atspalvių sruogelės. Pavyzdžiui, blondinės efektingai atrodo su pelenų atspalvio ir auksaspalvėmis sruogelėmis. Tamsiaplaukės gali rinktis tamsios vyšnių ir sodrios juodos spalvos sruogeles.

Priežiūra

Norėdamos ilgiau išlaikyti naująjį plaukų atspalvį, naudokite dažytiems plaukams skirtus šampūnus. Jei rūpinatės plaukų sveikata - bent kartkartėmis palepinkite juos skalavimui skirtu preparatu ar plaukų kauke.

Jūros druska ir chloras gali pakeisti dažytų plaukų atspalvį, todėl baseine ir jūroje geriau jų nesušlapti arba apsaugoti specialia maudymosi kepuraite.

Kai panorėsite susigrąžinti natūralią plaukų spalvą, lengviausia tai padaryti nudažant kuo artimesne spalva. Ją nustatyti galima atauginus plaukus ties šaknimis.