”Gintarinė pora” gerina ilgaamžiškumo rekordą


2005-04-27
Romas PODERYS
”Gintarinė pora” gerina ilgaamžiškumo rekordą

Tradicinės tarptautinės sportinių šokių varžybos paminės savo keturiasdešimtmetį

Ateinantį savaitgalį vyksiančios tradicinės sportinių šokių varžybos “Gintarinė pora” yra vienos ilgaamžiškiausių ne tik Baltijos šalyse, bet ir Europoje.

“Nežinau kito tokio konkurso, kuris didžiuotųsi keturiasdešimties metų istorija”, - tvirtina Lietuvos nusipelniusi trenerė, Kauno sportinių klubo “Sūkurys” vadovė Jūratė Norvaišienė.

Dalyvaus geriausi mūsų šalies duetai

Nuo 1965-ųjų savo istoriją rašančioje “Gintarinėje poroje” dalyvaus klasikinių ir Lotynų Amerikos šokių meistrai.

Pagrindinis konkurso akcentas - Tarptautinės sportinių šokių federacijos (IDSF) pasaulio reitingo varžybos.

Jose jėgas išmėgins geriausi Lietuvos šokėjai - pasaulio ir Europos vicečempionai kauniečiai Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė, šalies vicečempionai bei įvairių tarptautinių turnyrų prizininkai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė, taip pat Julius Šeniauskas ir Iveta Paurytė, Marius Kriukelis ir Kristina Valiūnaitė, 2002 metų pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurės laimėtojai vilniečiai Andrius Kandelis ir Eglė Visockaitė-Kandelis, stipriausios jaunimo ir jaunių amžiaus grupių poros.

Viena šio renginio organizatorių J.Norvaišienė informavo, jog Kauno sporto halėje varžysis daugiau nei 400 porų iš 10 Europos šalių.

Lietuvių varžovų gretose išsiskirs Lenkijos klasikinių šokių duetas Andžejus Sadeckis ir Karina Navrot (13-oji vieta IDSF klasifikacijoje) bei Lotynų Amerikos šokių atlikėjai rusai Jevgenijus Imrekovas ir Jelena Kalugina (15-oji vieta).

Tarp svečių - profesionalai

Šiemet “Gintarinei porai” Kauno miesto savivaldybė pirmą kartą oficialiai suteikė prioritetinio renginio statusą, tačiau išvengti organizacinių nesklandumų vis tiek nepavyko.

“Parengti Sporto halę šokių varžyboms reikia mažiausiai paros. Papildomų nenumatytų rūpesčių sukėlė apšvietimo bei muzikos įgarsinimo įranga, kurią tikriausiai teks derinti naktį, nes penktadienį iki vakaro arenoje vyks moksleivių krepšinio varžybos”, - sakė J.Norvaišienė.

Konkursas prasidės šeštadienį 10 valandą ryto.

Pramoginės programos žvaigždėmis bus profesionalų Lotynų Amerikos šokių 2004 m. pasaulio bei šių metų Europos vicečempionai rusai Dmitrijus Timochinas ir Ana Bezikova, už savo pasirodymą paprašę 5000 eurų honoraro.

Meistriškumą pademonstruos ir neįgalieji sportininkai - Lotynų Amerikos šokių vežimėliuose pasaulio čempionai lenkai Piotras Ivanickis ir Dorota Janovska. “Gintarinės poros” dalyviams bei žiūrovams taip pat koncertuos go go stiliaus šokių grupė iš Maskvos “Torres”.

Sporto halė sėkminga lietuviams

Pernai “Gintarinėje poroje” triumfavo mūsų šalies šokėjai.

IDSF klasikinių šokių reitingo varžybas laimėjo “Sūkurio” pora A.Bižokas ir E.Daniūtė, finale aplenkę Italijos vicečempionus Paolą Boską ir Silviją Piton bei kitą sūkuriečių duetą - D.Vėželį ir L.Chatkevičiūtę.

Lotynų Amerikos šokius geriausiai atliko A.Kandelis ir J.Visockaitė-Kandelis, o antrąją ir trečiąją vietas užėmė rusai Grigorijus Boldyrevas ir Ana Jelnikova bei Latvijos atstovai Vitalijus Polikarpovas ir Agita Baranovska.

Beje, šiemet dalyvauti konkurse pagrindiniai mūsiškių konkurentai Italijos šokėjai kol kas neužsiregistravo.

Reitingo varžybų finalininkai bei užėmusieji 7-12 vietas pelnys ir pinigines - 800-50 eurų - premijas.