Aleksoto vaikams – padėka iš Japonijos


2011-10-12
DMN inf.
Aleksoto vaikams – padėka iš Japonijos

Ketvirtadienį J. Dobkevičiaus vidurinė mokykla laukia svečių iš Japonijos, kurie nori atsidėkoti Aleksoto vaikams už paramą šaliai ištikus nelaimei.

Vaikams bus parodyta profesionalių atlikėjų iš Japonijos muzikinė pasaka. Renginyje ketina dalyvauti ir Japonijos ambasadorė Miyoko Akashi.

2011 kovo 11-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Japonijoje įvyko didžiulis žemės drebėjimas, nusinešęs dešimtis tūkstančių žmonių gyvybių. Sukrėsti nelaimės, Aleksoto mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų vaikai ir pedagogai nusprendė tolimosios šalies vaikams parodyti užuojautą – nusiųsti pačių sukurtų dovanėlių, paveiksliukų, atvirukų.

Pavasarį Japonijai skirto renginio metu buvo pasodinta kalninė pušaitė, o prie jos pastatytas stovas su užrašu lietuvių ir japonų kalbomis: „Mes su Jumis. Lietuva Japonijai. Aleksotas, Kaunas. 2011 04 11".

Japonijos ambasada dabar rekomenduoja japonų turistų grupėms, atvykstančioms į Kauną, apsilankyti ant Aleksoto kalno, prie apžvalgos aikštelės, kur auga ši pušelė.