Įsigaliojo naujos taisyklės Pereiti į pagrindinį turinį

Įsigaliojo naujos taisyklės

2008-09-17 14:26

Įsigaliojo naujos taisyklės

“Valstybės žinių” 85-ajame numeryje buvo paskelbtos ir nuo š. m. liepos 14 d. įsigaliojo naujos Mėgėjiškos žūklės taisyklės.

Dar prieš Taisyklėms išvystant dienos šviesą žiniasklaida be rimtesnio pasvėrimo ir pamatavimo skubėjo paviešinti, kad taisyklės yra trumpesnės ir paprastesnės už ankstesnes. Trumpesnės gal todėl, kad jose apstu įvairiausių nuorodų, o dėl paprastumo galima ginčytis.

Ne kitaip, peršama mintis, kad dabar žuvautojams bus tikras rojus – žuvausią jie kur kas laisviau, be didesnių suvaržymų ir apribojimų. Taip galima suprasti tą nepamatuotą Taisyklių sumanytojų optimizmą.

Vienas iš naujųjų Taisyklių privalumų, anot kūrėjų, – jose nėra surašyta ilgų upių, kur vienu ar kitu metu draudžiama žvejoti. Sunku suprasti, kas čia turima galvoje.

Jei jau taip, į naująsias Taisykles pasižiūrėkim kiek priekabiau ir palyginkime skirtumus. Ne be reikalo yra sakoma, kad daiktai atsiveria tik per palyginimus.

Kabliukų liko mažiau

Iš žuvautojų kartais taip pasišaipoma: vienam gale kablys, kitam – kvailys. Pagrindinio žvejybos įrankio elementas yra žvejybinis kabliukas, - rašoma Taisyklėse.

Taigi imkim skaičiuoti kabliukus. Pagal senąsias Mėgėjiškos žūklės ir žuvų apsaugos taisykles (2002 m. gegužės 16 d. Nr. 251) bendras vienu metu naudojamų įrankių kabliukų skaičius negalėjo viršyti 10 vienetų. Vienas įrankis galėjo turėti ne daugiau kaip 3 kabliukus, o žvejojant Baltijos jūroje kabliukų skaičius vienam įrankiui apskritai nebuvo ribojamas. Kad ir dvidešimt!

O ką apie kabliukus byloja naujos Taisyklės?

Bendras vienu metu vartojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų (sumažėjo 4 kabliukais!). Tiesa, gaudyti stintas Kuršių mariose leidžiama su 12 kabliukų.

Pagal naująsias Taisykles Baltijos jūroje galima žuvauti ne daugiau kaip su 15 kabliukų. Apribota! Sumažinta!

Meškerių skaičius ribotas

Kaži kodėl pasidžiaugta, kad naujosiose Taisyklėse nebeliko žūklės įrankių ir žvejybos būdų aprašymo? Užtat nurodytas žūklės įrankių skaičius, ko senose Taisyklėse nebuvo.

Taigi vidaus vandens telkiniuose ir Kuršių mariose vienu metu galima naudoti tik 4 mėgėjiškos žūklės įrankius. Vadinasi, gaudyti galima 4 meškerėmis, kurios turi tik 6 kabliukus.

Baltijos jūroje kiek kitaip: galima žuvauti ne daugiau kaip su 5-iais mėgėjiškos žūklės įrankiais, kurių bendras kabliukų skaičius negali viršyti 15 vienetų.

Sužvejoti galima daugiau

Kiek galima per parą sužvejoti žuvų?

Ankstesnėse Taisyklėse paros norma buvo 5 kg. Dabar Baltijos jūroje ir Kuršių mariose galima prisigaudyti 7 kg laimikio, neskaitant paskutinės sugautos žuvies svorio ir išskyrus atvejus, kai vienos žuvies svoris yra didesnis nei ši norma.

Žvejui mėgėjui turi būti žinoma, kad per parą dabar leidžiama sugauti 1 lašišą (Baltijos jūroje), šlakį (Baltijos jūroje) ar šamą, ne daugiau kaip 3 vienetus margųjų upėtakių, salačių, kiršlių ar ūsorių, ne daugiau kaip 5 vienetus vėgėlių, sterkų, sykų, lydekų, žiobrių, šapalų, meknių, ungurių, karpių ar otų (bendras nurodytų žuvų kiekis negali viršyti 5 vienetų).

Apie žuveles masalui

Masalui žuveles bei uodo trūklio lervas leidžiama gaudyti vienu tinkliniu samteliu, kurio skersmuo – ne didesnis kaip 1 metras, o tinklo akutės – ne didesnės kaip 10 mm (jokių pasikeitimų, palyginti su senomis Taisyklėmis). Per parą vienam žvejui leidžiama sugauti ne daugiau kaip 50 vienetų karosų, kuojų, ešerių ir kitų rūšių žuvų jauniklių, išskyrus plėšriąsias žuvis.

Senosiose Taisyklėse žuvelių masalui buvo galima prisigaudyti tik 30 vienetų.

Bus daugiau

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų