Ministrų kabinetas nesutaria, ar reikėtų pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę Lietuvoje. Vyriausybės vadovas pritaria siūlymui tokį draudimą pratęsti dar 3 metams, bet tam priešinasi kai kurie koalicijos partneriai.
"Ministrų nuomonė išsiskyrė, tą diskusiją pratęsime. Mano pozicija yra tokia pat, kaip ir žemės ūkio ministro. Atsižvelgiant į šalių kaimynių situaciją ir jų padarytus sprendimus, manau, kad tą draudimą reikėtų pratęsti", – vakar po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Andrius Kubilius.
Jis teigė, kad diskusijos Vyriausybėje bus tęsiamos toliau. BNS žiniomis, kai kurie Ministrų kabineto nariai nepritaria tokiai A.Kubiliaus ir Kazio Starkevičiaus pozicijai.
Liberalų sąjūdžio vadovas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis BNS sakė, kad leidimas užsieniečiams pirkti žemę pagyvintų rinką, būtų galima pritraukti investicijų į kaimą. Be to, jo nuomone, Lietuva, būdama ES narė, neturėtų demonstruoti tokio uždarumo.
Žemės ūkio ministro K.Starkevičiaus nuomone, draudimą pratęsti reikėtų todėl, kad dėl krizės ir aukštų žemės kainų ūkininkai ir kiti Lietuvos piliečiai negalėjo įpirkti žemės ūkio paskirties žemės. Šiuo metu, ministro teigimu, žemės kaina yra sumažėjusi.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas BNS anksčiau sakė, kad Lietuvos ūkininkai savo žemės turi tik 50 proc., likusią nuomojasi. O žemės savininkai laukia ir tikisi gauti geresnę kainą iš užsieniečių.
Seimo Kaimo reikalų komitetas spalio 20 d. pritarė Lietuvos derybinei pozicijai dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo dar trejiems metams.
Tuomet Seimo Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas Romaldas Abugelis BNS teigė, kad kitas žingsnis – su argumentuotu prašymu kreiptis į Europos Komisiją dėl tokio draudimo pratęsimo, kuris buvo numatytas sutartyje.
Šiuo metu Lietuvoje užsieniečiai pirkti žemės negali, jie tai galėtų daryti tik nuo 2011 m. gegužės, kai baigsis septynerių metų pereinamasis laikotarpis.
Šie apribojimai užsieniečiams pirkti žemės ūkio ir miško ūkio paskirties žemę netaikomi tiems asmenims, kurie ne mažiau kaip trejus metus Lietuvoje nuolat gyveno ir vertėsi žemės ūkio veikla.
Skatindama investicijas, Lietuva taip pat su tam tikrais apribojimais leidžia pirkti žemės užsienio kapitalo įmonėms.
Naujausi komentarai