Savivaldybės bendrovėje įdarbinti ”reikalingi” žmonės


2003-02-03
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Savivaldybės bendrovėje įdarbinti ”reikalingi” žmonės

Miesto politikams kilo įtarimų, kad UAB “Automobilių stovėjimo aikštelės” dalis etatų įsteigta dirbtinai  

Bendrovės “Automobilių stovėjimo aikštelės” valdybos nariai analizuoja susidariusią situaciją ir ketina imtis permainų. “Kauno dienos” žiniomis, kai kurie darbuotojai į darbą buvo priimti, vadovaujantis politiniais motyvais. Šioje bendrovėje buvo įdarbinta ir Tarybos nario, priklausančio Lietuvos laisvės sąjungos frakcijai, Ričardo Pauliukonio žmona.  

Įtarimai dėl ankstesnės valdybos veiklos  

Pasak bendrovės valdybos nario konservatoriaus Andriaus Kupčinsko, kol kas dar analizuojamos darbuotojų funkcijos. “Mums kilo įtarimų, kad šiek tiek išpūstas administracijos darbuotojų skaičius. Ankstesnė bendrovės valdyba buvo suformuota neteisėtai, nes jos narius tvirtino ne miesto Taryba, o Valdyba”, - teigė politikas. Jai vadovavo buvęs Miesto ūkio departamento direktorius Algimantas Čiuderis, kuris Savivaldybėje buvo laikomas artimu V.Šustausko aplinkos žmogumi. Kai kurie miesto politikai kritikavo jį dėl kvalifikacijos stokos.

UAB “Automobilių stovėjimo aikštelės” direktorius Algimantas Puidokas neigė kaltinimus, kad bendrovės administracijoje dirba per daug žmonių. “Negalima to tvirtinti. Tačiau bus šiek tiek pertvarkymų. Reikia patikslinti kontrolierių pareigas. Keitėsi įstatymai, todėl labai padaugėjo biurokratinio darbo”, - tvirtino vadovas.  

Kontroliuoja kontrolieriai  

Šiuo metu bendrovėje dirba 41 žmogus. 23 kontrolieriai ir 3 vyr. kontrolieriai nuolat budi gatvėse. Likę darbuotojai sudaro savotišką biurokratinį aparatą. Bendrovėje įsteigti kontrolės viršininko, jo pavaduotojo ir vyriausiojo kontrolieriaus etatai. A.Kupčinsko nuomone, keistai atrodo, kad kontrolierius kontroliuoja tiek daug administracijos atstovų.

“Automobilių stovėjimo aikštelėse” taip pat įdarbinti du operatoriai, vyr. finansininkė, buhalteris, sekretorė, valytoja ir du vadybininkai. Tiesa, vienas jų dirba puse etato. “Klausėme, ar tikrai reikalingas vadybininkas plėtrai. Tačiau neišgirdome įtikimo atsakymo”, - sakė A.Kupčinskas.  

Pateikė finansinę ataskaitą  

Pasak A.Puidoko, praėjusiais metais jo vadovaujama bendrovė iš automobilių savininkų surinko 1,75 milijono litų. Tiesa, iš Savivaldybės biudžeto “Automobilių stovėjimo aikštelėms” buvo skirta 900 tūkstančių litų. “Galėjome uždirbti ir daugiau, tačiau keitėsi teisinė bazė. Blokuoti ratus galime tik su policijos pareigūnais. Taip pat neliko 50 litų dydžio baudų. Jas pakeitė 10-20 litų padidintas mokestis”, - teigė direktorius.

Net 79 procentai visų lėšų surinkta, pardavus mokėjimo korteles, 11 procentų - mėnesinius leidimus, 4 procentai - mokesčiai už rezervuotas vietas, 2,5 procento - už mokėjimus mobiliojo ryšio telefonais ir 2,5 procento - už padidinto tarifo rinkliavą (buvusios baudos).

Iki šiol mokėjimo kortelės buvo platinamos tik per bendrovės “Kauno spauda” kioskų tinklą. Tačiau šiuo metu deramasi su “Lukoil” ir “Statoil” degalinėmis. A.Puidokas taip pat užsiminė, kad jau parengtas planas, kaip “apsaugoti” kontrolierius nuo grynųjų pinigų. Artimiausiu metu jie neturės teisės imti iš klientų grynųjų pinigų. “Jie galės tik parduoti kortelę. Pereinamuoju laikotarpiu jie taip pat klientams galės pasiūlyti 1 lito vertės popierinius bilietus”, - teigė A.Puidokas. “Kauno dienos” žiniomis, tokių priemonių imtasi, nes kilo įtarimų, kad dalis gautų lėšų gali atsidurti kontrolierių kišenėse.  

Ambicingi planai  

Balandį baigiasi dabartinio bendrovės vadovo sutartis. Kol kas dar nėra nuspręsta, ar A.Puidokas liks toliau dirbti, ar bus skelbiamas konkursas direktoriaus pareigoms užimti. Socialliberalams priklausantis A.Puidokas po nesėkmingų rinkimų nesiryžo prognozuoti savo ateities. “Negalėčiau nieko komentuoti. Kol kas nejaučiu jokio spaudimo. Normaliai dirbu. Konkursas? Tai kad jo nereikia. Jeigu jis būtų paskelbtas, dalyvaučiau”, - sakė A.Puidokas.

Šių metų biudžete bendrovei numatyta skirti 1,3 milijono litų. Tačiau “Automobilių stovėjimo aikštelių” administracija norėtų gauti didesnę dotaciją. Planuose numatyta, kad įmonė per šiuos metus rengiasi surinkti 2 milijonus litų mokesčių. Tačiau daugelis šių planų priklausys nuo politikų valios - ketinama apmokestinti automobilių stovėjimą Karaliaus Mindaugo prospekte, įrengti saugomą aikštelę Senamiestyje, diferencijuoti mokestį miesto Centre ir pan.

Kai kurių specialistų nuomone, įgyvendinus šiuos planus būtų nusižengta pradiniams projekto tikslams. Prieš kelerius metus, apmokestinant stovėjimą Centre bei Senamiestyje, teigta, kad taip bandoma apsaugoti šią miesto dalį nuo automobilių spūsčių ir taršos. Buvo nuolat pabrėžiama, kad vairuotojai automobilius galės palikti Karaliaus Mindaugo prospekte. Dabar rengiamasi apmokestinti ir šį prospektą. Specialistų teigimu, aplinkosauginės problemos jau baigiamos pamiršti - dabar svarbiausia tapo surinkti kuo daugiau mokesčių.