Dalyvauk naujojo J.W.Reinckės alaus konkurse

„Kauno ir Klaipėdos ryšiai skaičiuoja amžius“

Dalyvauk žaidime ir laimėk ekskursiją į "Švyturio" alaus daryklą‏

Kaunas ir Klaipėda – kas sieja šiuos du miestus? Istorikai liudija, kad tik pasibaigus Žalgirio mūšiui Kaune pradėjo lankytis pamario jūrų pirklių atstovai, suinteresuoti, kad Nemunu į Europą per Mėmelio uostą imtų keliauti šio krašto gėrybės – mediena, vaškas, kailiai. 1445 m. Kaune, dabartiniame Perkūno name, įsikūrė Hanzos pirklių kontora, kuri visą šimtmetį buvo svarbiausias prekybos su Baltijos šalies uostais punktas. Mėmelio pirkliai Nemunu žemyn leisdavo tūkstančius ąžuolo sielių laivų ir statinių alui bei vynui gamybai, o į Lietuvą nuo jūros atplukdydavo druską, geležį ir silkę.

Uždirbtus pinigus pirkliai investuodavo į naują verslą – taip dar 1784 metais garsios jūros pirklių giminės atstovas Reincke, kurio šeimos herbą puošė jūrinis erelis, Klaipėdoje atidarė iki šiol veikiančią alaus daryklą.

Klaipėdos aludariai, pristatydami „Švyturio“ 230-ies metų jubiliejui skirtą ir daryklos įkūrėjo J. W. Reinckės vardu pavadintą alų, net aštuonias savaites kviečia kauniečius ir klaipėdiečius atsakyti į klausimus apie Kauną ir Klaipėdą bei kas savaitę laimėti ekskursiją sau ir savo draugams į „Švyturio“ daryklą!

Savaitės laimėtojas bus paskelbtas šeštadienį dienraščiuose „Kauno diena“ ir „Klaipėda“ bei  www.kaunodiena.lt ir www.kl.lt.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems naujojo J. W. Reinckės alaus konkurse
„Kauno ir Klaipėdos ryšiai skaičiuoja amžius“.

Teisingas praeitos savaitės atsakymas: Klaipėdos akcijinio alaus bravoro sandėlis veikė Vilijampolėje ir buvo įsikūręs Linkuvos gatvėje.

Paskutinės savaitės laimėtojas: Arvydas Bagdonavičius (Klaipėda)

Sveikiname visus konkurso laimėtojus!

Mindaugą Blagnį (Klaipėda)
Jūratę Krivickienę (Kaunas)
Gediminą Kucevičių (Klaipėda)
Andrių Prudnikovą (Kaunas)
Augustę Sutkutę (Kaunas)
Sandrą Zvierkienę (Kaunas)

Konkurso laimėtojų maloniai lauksime ekskursijose „Švyturio“ alaus darykloje, švenčiančioje 230-ies metų jubiliejų.

.

 

Konkurso sąlygos