Nedidelis būrelis susirinkusių protestuotojų savo poziciją grindė tuo, kad nuo šios trupės, besidengiančios ukrainiečių vardu, veiklos jau atsiribojo ir Ukrainos ambasada Lietuvoje bei Kyjivo nacionalinis operos ir baleto teatras.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę naujienų portalas Delfi.lt. pranešė, jog ministerija kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydama pateikti vertinimą dėl Lietuvoje baletą „Gulbių ežeras“ šoksiančios, ukrainiečiais prisistatančios trupės šaknų.
„Mums kilo klausimų dėl šio baleto ir dėl to sausio pabaigoje aš pati asmeniškai kreipiausi į VSD, prašydama pateikti vertinimą ar rekomendacijas šiuo klausimu. Deja, atsakymo nėra“, – portalui atsiųstame komentare teigė Kultūros ministro patarėja Ramunė Vaičiulytė.
Renginio aprašyme pažymima, jog šis baletas nėra niekaip susijęs su šiuo metu vykstančiais kariniais konfliktais. Vis dėlto, Suomijos žiniasklaida iškėlė versiją, jog tikrųjų trupės šaknų reikėtų ieškoti ne Ukrainoje, o Rusijoje.
Be to, Ukrainos ambasados Lietuvoje atstovai Kultūros ministerijai taip pat patvirtino, kad trupė „Kyiv Grand Ballet“ neatstovauja Ukrainai. Ambasada pažymėjo, kad tai nėra vienetinis atvejis, kuomet baleto trupės prisidengia Ukrainos nacionalinės operos ženklu.
Pasak jos, tokios trupės, kaip „Das Nationalballett Kiew“, „Ballet de Kiev“, „Kiew Grand Ballett“, „Kyiv City Ballet“, „Nasjonalballetten fra Kyiv“, „Ukraine Classic Ballet“ ir kt., neturi jokio ryšio su Ukrainos nacionaline opera.
(be temos)
(be temos)
(be temos)