Žaliakalnio turgavietėje atskleistas šešėlinis mėsos verslas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šimtatūkstantines pajamas uždirbusių ir į valstybės biudžetą daugiau kaip 200 tūkstančių litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių nesumokėjusių keturių šešėlinio šviežios mėsos verslo organizatorių.

Sumanus verslo modelis sukosi Kauno Žaliakalnio turgavietėje. Šviežios kiaulienos įvežimu ir realizavimusi rūpinosi kauniečiai. Sukčiavimu, apgaulinga apskaita įtariami šviežia mėsa prekiaujančios bendrovės direktorius, toje pačioje bendrovėje dirbantys du kontrolieriai bei veterinarijos gydytojas-kontrolierius.

Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad didmenine šviežios mėsos prekyba užsiimanti uždaroji akcinė bendrovė pusantrų metų šviežią mėsą įsigydavo iš Lenkijos ir Lietuvos bendrovių be jokių apskaitos dokumentų.

„Šviežią mėsą bendrovė įsigydavo net iš kelių Lenkijos įmonių. Realizuodavo įsivežtą produkciją ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose“, – sakė Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus viršininkas Rolandas Urbonas.

Tyrėjai jau spėjo suskaičiuoti, kad ne mažiau kaip 300 tonų įsivežtos mėsos spėta realizuoti Žaliakalnio turgavietėje be jokių apskaitos dokumentų.

Išaiškinti šešėlinę prekybą vykdę įtariamieji įvairiai maskavo savo nusikalstamą veiklą, o prekiaudami mėsa naudojosi užsienyje veikiančių telekomunikacijų operatorių paslaugomis.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai kartu su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais atliko 11 kratų. Kratos buvo vykdomos ne tik įtarimus sukėlusioje bendrovėje, bet taip pat ir kitose šviežia mėsa prekiaujančiose įmonėse. Tikrinti ir asmenys, prekiaujantys su verslo liudijimais.

Kitą dieną po atliktų kratų Žaliakalnio turgavietėje veikė vos vienas kitas prekystalis, kuriame buvo galima nusipirkti šviežios kiaulienos. Pagal tai galima spėti, kad nelegaliai mėsą įveždavę verslininkai turėjo kur ramiai realizuoti savo produkciją.

Per kratas pas įtariamuosius rastos didelės pinigų sumos, bendrovėje nustatytas 40 tonų šviežios mėsos trūkumas. Preliminariais skaičiavimais, trūkstamos mėsos vertė galėtų siekti ketvirtį milijono litų.

Nelegalią prekybą organizavę prekeiviai buvo sulaikyti, vėliau jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, Kauno apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu rastoms piniginėms lėšoms bei įtariamųjų turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pirkejas

pirkejas portretas
ar nors vienas pirkdamas prekes turguje paprasete kad duotu kasos ceki, kai nedave? arba mikriuko varuotojo? patys ir leidžiame kitiems vogti!!!

Vat

Vat portretas
O kai klausi - tai mėsa lietuviška!

ruta

ruta portretas
Pasirodė visų ilgai lauktas filmas - Kita svajonių komanda 2012. Tai JAV sukurtas filmas, kurį privalo pamatyti kiekvienas lietuvis. „Kita svajonių komanda“ nukelia į legendines 1992 m. olimpines žaidynes Barselonoje, kuriose mūsų krepšininkai iškovojo bronzą ir paliko neišdildomą pėdsaką valstybės bei krepšinio istorijoje. Filme „Kita svajonių komanda“ atskleidžiama dramatiška legendinės 1992 m. rinktinės kelionė į šlovės viršūnę ir dar daugiau: pasakojama, kaip šis žaidimas padėjo išlikti Lietuvos tremtiniams Sibire, kaip mūsų elitiniai sportininkai turėjo tenkinti komunistų valdžios užgaidas, kaip juos sekdavo KGB ir kitų įdomių istorijų. Filmą Kita svajoių komanda 2012 galite nemokemai parsisiųsti iš S e e d e r s . l t
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių