Vilnių tvarkančioms įmonėms – griežtas įspėjimas dėl nevalytų šaligatvių

  • Teksto dydis:

Kaip praėjusiais metais, taip ir šią žiemą Vilniaus savivaldybė skiria daugiau dėmesio miesto šaligatvių valymo kokybei, rašoma savivaldybės pranešime.

Patikrinusi, kaip miestą tvarkančios bendrovės pasnigus nušlavė šaligatvius,  nustatė daugiau kaip 850 pažeidimų, tai yra pusšimčiu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Iškritus pirmajam sniegui, buvo likę nenuvalyta daugiau kaip 30 proc. kiemų teritorijų. Per lapkričio mėnesį už netinkamai atliktą darbą dviem miestą tvarkančioms bendrovėms – „Mano aplinka” ir „Stebulė“ vien už lapkričio mėnesio netinkamai atliktus darbus nebus sumokėta daugiau kaip 80 tūkst. eurų, surašyti 47 patikrinimo aktai. 

„Matome, kad dalis miestą prižiūrinčių bendrovių ne visada laiku atlieka darbus. Už nekokybiškai atliktą darbą Vilniaus miesto savivaldybė miestą prižiūrinčioms bendrovėms nemokės. Pernai nesumokėjome daugiau kaip 151 tūkst. eurų. Esame dėkingi visiems vilniečiams už operatyviai suteiktą informaciją. Tai leido pagerinti situaciją, palyginti su pernai metais, tačiau daug kur padėtis vis dar yra nepatenkinama. Šaligatviai turi būti valomi iškart vos nustojus snigti“, – sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičus.

Už nekokybiškai atliktą darbą Vilniaus miesto savivaldybė miestą prižiūrinčioms bendrovėms nemokės. Pernai nesumokėjome daugiau kaip 151 tūkst. eurų.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad už prastai valomus šaligatvius didžiausią teritoriją tvarkančiai bendrovei „Mano aplinka“ už lapkritį sumokėta tik pusė sumos.

Jis aiškino, kad pažeidimų buvo vienodai visais metais, tačiau šiemet jų nustatyta daugiau dėl patobulėjusios pažeidimų fiksavimo sistemos.

„Šimtai tūkstančių yra nesumokėta rangovams už tai, kad jie neatliko savo darbo. Kadangi šiemet jau turime patirtį, bent jau vienai iš įmonių, kuri didžiausią teritorijos dalį sutvarko, už lapkričio mėnesį net pusė sumos yra nesumokėta, nes atitinkamai tiek pažeidimų yra užfiksuota. Tiesą sakant, aš nesu tikras, ar ir tai visus pažeidimus užfiksavome“, - žurnalistams savivaldybėje trečiadienį sakė R.Šimašius.

Vilniaus miesto šaligatvius valo bendrovės „Stebulė“ ir „Mano aplinka“ - iš pastarosios paslaugas taip pat perka ir savivaldybės įmonė „Grinda“. Didžiausią teritoriją tvarko „Mano aplinka“.

Meras ragino gyventojus informuoti apie nenuvalytus šaligatvius savivaldybę. Anot jo, savivaldybė „Mano aplinkai“ neturi „dramatiškų įsiskolinimų“ ir tai negali būti pretekstas nevalyti šaligatvių.

„Įsiskolinimą mažiname visoms įmonėms, taip pat ir šitai. Situacija aiški: reikia dirbti savo darbą, - teigė meras. - Bent jau praėjus protingam laikui po snigimo pabaigos, po paros turi būti švaru“.

Sostinės savivaldybė norėdama, kad  žiemos laikotarpiu miesto gyvenimas nesustotų, o laiku, operatyviai ir kokybiškai būtų nuvalyti ir pabarstyti šaligatviai jau pernai nustatė labai aiškius ir skaidrius kriterijus – kada, kur, kas ir kaip turi barstyti ir nuvalyti gatves, šaligatvius, gyvenamųjų namų kiemus, skverus ir laiptus, kurie jų nuvalomi pirmiausiai ir kodėl.

Miesto tvarkytojai  užsnigus pirmiausiai valo visuomeninio transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o vėliau gyvenamųjų namų  kiemus. Prie gatvių esantys šaligatviai turi būti valomi 11 kartų, kiemų šaligatviai – 9 kartus, o automobilių aikštelės kiemuose – 4 kartus per mėnesį.

Rangovai miesto šaligatvius valo į pagalbą pasitelkiant 28 traktorius su verstuvais ir šluotomis bei 25  mažosios mechanizacijos priemones - motošluotas. Miestą tvarkančios bendrovės prižiūri apie 4 milijonus kvadratinių metrų šaligatvių ir takų. Bendrovėse dirba  daugiau kaip 700 darbuotojų tvarkančių miestą.  

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus pranešti apie nenuvalytą šaligatvį seniūnijai arba Vilniaus savivaldybės Statybos poskyrio vedėjai Danguolei Pakalniškytei tel. (8 5) 211 2118.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių