Vilniaus beglobiams gyvūnams ieškos naujų namų

  • Teksto dydis:

Tarptautinės gyvūnų globos, dar vadinamą Šv. Pranciškaus, dieną, Vilniaus miesto benamių gyvūnų sanitarinėje tarnyboje (L. Giros g. 114) vilniečiams surengta atvirų durų diena, skirta susipažinti su benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos veikla, aptarti gyvūnų kontrolės pokyčius.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais keičiasi institucijų ir visuomenės požiūris į beglobius gyvūnus: „Šiuo metu esamos Vilniaus miesto benamių gyvūnų patalpos nepritaikytos tinkamai gyvūnų globai, tad savivaldybė ieškos naujų patalpų. Vilniaus gyvūnų globos namuose daugiau dėmesio bus skiriama pirmajai veterinarinei pagalbai, bus sukurtos patogesnės laikino gyvenimo sąlygos su gyvūnų vedžiojimui pritaikytais kiemeliais,“– kalbėjo A. Vaitkunskienė.

Į atvirų durų dieną susirinkusiems vilniečiams Tarybos narė Violeta Podolskaitė papasakojo, kad pastaraisiais metais taikomi humaniško gyvūnų populiacijos reguliavimo būdai ir tai leidžia ir efektyviai kontroliuoti benamių gyvūnų skaičių mieste. Šunys lieka globos namuose, kol atsiranda naujas šeimininkas. V. Podolskaitė priminė vilniečiams, kad senjorai savo augintinius gyvūnų globos namuose gali sterilizuoti nemokamai.

Atvirų durų dieną Vilniaus globos namuose apsilankė apie 200 vilniečių – darželinukų, moksleivių, veterinarijos studentų, gyvūnų globos organizacijų narių. Visas būrys pradinių klasių moksleivių lankė gyvūnus, rašė jiems linkėjimus, piešė kreidelėmis.

Benamių gyvūnų kontrolę Vilniaus mieste atlieka UAB „Grinda“, kuri surenka benamius gyvūnus iš miesto viešųjų erdvių ir suteikia jiems pirmąją veterinarinę pagalbą bei laikiną globą. Įmonė taip pat atsakinga už šalutinių gyvūninių produktų (gaišenų) surinkimą. 2015 m. bendrovė miestiečiams suteikė gyvūnų kontrolės ir sanitarijos paslaugų už 343 tūkst. eurų.

UAB „Grinda“ glaudžiai bendradarbiauja su gyvūnų globos organizacijomis – „SOS gyvūnai“, „Lesė“, „Rainiukas“, „Beglobis“, „Tautmilės globa“, Kaune įsikūrusia „Penkta koja“, didelę pagalbą teikia visuomenininke ir gyvūnų globėja Danutė Navickienė. Gerų žmonių dėka naujus namus ir globėjus randa dauguma jaunesnių gyvūnų. Kiek sudėtingesnė situacija su vyresniais gyvūnais: nors pagal taisykles beglobiai gyvūnai globos namuose turi būti laikomi ne ilgiau nei 2 savaites, tačiau kai kurie šunys naujų šeimininkų laukia net kelis mėnesius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių