Šokiu pasmerktas smurtas prieš moteris

  • Teksto dydis:

Šiandien sostinės V. Kudirkos aikštėje vyko pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ – „Milijardas prieš smurtą“ akcija. Jos metu garsūs visuomenės veikėjai, moterų teisių gynėjai ir palaikytojai, politikai šoko siekdami įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Ketvirtą kartą Lietuvoje surengta akcija priminta, kad kas trečia pasaulio moteris ar mergaitė (beveik milijardas) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą.

„Šokyje yra tos energijos, kurios mums reikia, kad pakiltume ir susivienytume kovai prieš smurtą. Šiandien Lietuvoje jau formuojasi pasipriešinimo visuomenė, yra daug neabejingų žmonių, kurie neleis smurtui išvešėti. Prisidėdami prie pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ norime dar kartą paraginti visus netoleruoti jokio smurto prieš moteris ir vaikus“, – sakė viena šių metų akcijos iniciatorių, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Akcijos šokį specialiai kūrė choreografas Deividas Meškauskas. Sostinės V. Kudirkos aikštėje grojo grupė „Lady Gothenburg“.

Lietuvoje jau formuojasi pasipriešinimo visuomenė, yra daug neabejingų žmonių, kurie neleis smurtui išvešėti.

„Smurtas prieš moteris buvo ir vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tyrimų duomenimis, smurtą šeimoje patiria kas trečia moteris ir, deja, labai dažnai ten, kur engiamos, mušamos ar psichologiškai žlugdomos moterys, kenčia ir vaikai. Tikiuosi, jog smurtas artimoje aplinkoje netrukus taps ne vien tiktai šeimos problema, o bendru sveikos visuomenės ir atsakingos valstybės veikimo pagrindu“, – sakė prie „One Billion Rising“ prisijungusi Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė.

Lietuvos policijos duomenimis, smurto atvejų prieš moteris kasmet daugėja. 2012 m. nukentėjo 6494 moterys, 2014 m. – 8342 moterys, o 2015 m. – 8840 moterys.

Vasario 14-osios „One Billion Rising“ Vilniuje iniciatoriai – Seimo narė, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė V. Čmilytė-Nielsen ir Europos lyčių lygybės institutas (EIGE). Tarp akcijos partnerių – Vilniaus moterų namai, Lygių galimybių plėtros centras, viešoji įstaiga „Sveikas miestas“, Mykolo Romerio universiteto Lyčių tyrimų laboratorija, Moterų informacijos centras, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, nevyriausybinė organizacija WIN.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Delf

Delf portretas
Sokis gali but ir daugeliu atveju budavo protesto forma. Pries komentuojant bent pasidomekit kas yra sokis, tai ne tik trali vali pasikraipymas diskotekoj..Artimiausias pavyzdys, nesigilinant iki Antikos - Paryziuj po teroro aktu buvo sokama visose aikstese tuo parodant, kad jokie teroro aktai ju nesuzlugdys.. Nemegstu psichologu, su jais "nedraugauju", bet siuo atveju jie tikrai ne prie ko..Linkiu pasidomet kas is tikruju yra sokis ir kada nors ateit i gero sokiu mokytojo repetecija.

Ulas

Ulas portretas
Šokių manau išreiškiamas džiaugsmas o ne pasmerkiama kas nors,kažkoks keistas,iškrypėliškas pasmerkimas.Jeigu ši akcija buvo organizuota su psichologų pagalbą,tada labai keistas požiūris Lietuvos psichologų į smurtą Lietuvoje.Iki kur nusirito ”Lietuvos elitas”,patiem manau reikalinga gero psichologo pagalba,o ne su nupirktu diplomu.

AAS

AAS portretas
Tas pasakymas pries moteris.Ar moteris nesmurtauja? Manau ,kad smurtaujancius visus.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių