Rinka laukia sprendimų dėl 50 mln. eurų vertinamo LEU turto

  • Teksto dydis:

Iš aukštųjų mokyklų žemėlapio nykstančio Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) valdomi pastatai ir sklypai gali tapti vienais įdomiausių nekilnojamojo turto rinkoje.

Vyriausybė iki šiol nėra iki galo apsisprendusi, ką daryti su šiais maždaug 20 objektų, vertinamų apie 50 mln. eurų, tačiau jų pardavimas – vienas realiausių scenarijų, rašo „Verslo žinios“.

Analitikai mano, kad viskas priklausys nuo Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės noro investuotojams pateikti patrauklius pasiūlymus – iš esmės tai reiškia galimybes griauti pastatus ir keisti sklypų naudojimo paskirtį. Be to, dalį bendrabučių turi ir privatūs butų savininkai, o pagrindiniai universiteto rūmai gali būti potenciali neliečiama kultūros paveldo vertybė.

„Sklypai ir statiniai Studentų gatvėje yra neabejotinai įdomūs dėl alternatyvaus turto panaudojimo galimybės. Pagal Vilniaus miesto galiojantį bendrąjį planą teritorija priskiriama svarbiausiems miesto lokaliems centrams ir joje galima plėtoti vyraujančią gyvenamąją ir komercinę paskirtį“, – sako agentūros „Newsec“ Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Mindaugas Kulbokas.

BNS primena, kad Seimas sausio viduryje pritarė, kad sostinėje įsikūręs LEU bei Kaune esantis Aleksandro Stulginskio universitetas būtų jungiami prie taip pat Kaune veikiančio Vytauto Didžiojo universiteto (VDU). Nutarta, kad LEU valstybės patikėtas nekilnojamas turtas baigus reorganizaciją bus perduodamas Vyriausybei. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sausio viduryje teigė, kad kol kas nėra konkrečių sprendimų dėl LEU nekilnojamojo turto panaudojimo, bet ir nerimas dėl šio turto likimo nepagrįstas.


Šiame straipsnyje: LEUturtaspastataiNT rinka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių