Naujasis verslo centras Vilniuje stebina technologijomis ir harmonija su aplinka

 • Teksto dydis:

Šiandien Vilniuje oficialiai atidaromas „Green Hall 2“ verslo centras. Viename technologiškai moderniausių ir aplinkai draugiškiausių šalyje biurų pastatų įsikūrė telekomunikacijų bendrovė „Tele2“, kitos žinomos Lietuvos ir tarptautinės kompanijos.

Koncernui SBA priklausanti NT vystymo bendrovė „Urban Inventors“ į projekto plėtrą investavo daugiau nei 18 mln. eurų. Pastatą projektavo architektai iš Danijos bendrovės „Arrow architects“ ir Lietuvos „Archinova“.

Beveik 9 tūkst. kv. m ploto verslo centras yra pirmasis naujos statybos biurų pastatas stikliniais fasadais, kuriam suteiktas A+ energinio naudingumo sertifikatas. „Green Hall 2“ yra vienas iš nedaugelio verslo centrų Vilniuje, kurio šilumos energinius poreikius beveik 100 proc. tenkins geoterminis šildymas. Pastato šildymo sistemai įrengti buvo nutiesta septyni tūkstančiai metrų geoterminės sistemos vamzdžių. Skaičiuojama, kad „Green Hall 2“ pastate įsikūrusių įmonių kaštai šildymui ir vėdinimui bus iki 50 proc. mažesni nei kituose verslo centruose.

Svarbiausia užduotis tarptautinei architektų komandai projektuojant „Green Hall 2“ pastatą buvo harmoninga verslo centro ir unikalios gamtos miesto centre dermė.

„Green Hall“ verslo slėnis, kur pastatėme jau antrąjį biurų pastatą, yra unikali vieta. Vienu metu tai ir naujasis, Neries dešiniojo kranto Vilniaus centras, kur koncentruojasi visas verslas, ir ramaus, žalio, senojo Žvėryno dalis. Po langais čia teka Neris, žalia, gausu gyvybės, o kartu – puikus susisiekimas“, – pastato aplinkos privalumus vardijo „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys.

„Mums svarbu, kad darbuotojai jaustųsi patogiai ir komfortiškai, o darbo aplinka padėtų atsiskleisti jų talentams – tik taip galime dirbti efektyviai ir suteikti aukščiausios kokybės paslaugas savo klientams. Džiaugiamės, kad esame pačiame miesto centre, o modernios technologijos užtikrina mūsų komandos komfortą“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Tai buvo vienas iš dviejų fabrikų pasaulyje, kurie sutiko imtis tokio sudėtingo projekto. Itin skaidrus dvigubas fasadas – labai brangi investicija, kuri ji skirta čia dirbsiančių žmonių komfortui ir gerai savijautai.

Išskirtinis verslo centro pastato siluetas atkartoja šalia tekančios Neries upės vingį.

„Neries upės linkis šalia pastato ir pailgas sklypas padiktavo dinamišką ir lanksčią horizontalią pastato formą, plastiškai pabrėžiančią upės vingį. Pailgi dienos šviesai pralaidūs fasadai kuria galimybę viduje formuoti natūraliai šviesias darbo vietas. Pastato fasadas orientuotas į upės vingį ir žalias pakrantes“ – pasakojo vienas projekto autorių architektas Antanas Gvildys.

Draugiški ir darbuotojams, ir aplinkai

Pastatui naudojama dvigubo fasado sistema padeda geriau ventiliuoti patalpas bei efektyviau panaudoti natūralią šviesą, apsaugo pastatą nuo perkaitimo, o viduje dirbančius žmones – nuo transporto triukšmo, mažina eksploatacijos kainą. Ypatingai skaidraus stiklo lenktas „Green Hall 2“ fasadas, kurio plotas daugiau nei 5 600 kv. m., buvo pagamintas pagal specialų užsakymą Vokietijoje.

„Tai buvo vienas iš dviejų fabrikų pasaulyje, kurie sutiko imtis tokio sudėtingo projekto. Itin skaidrus dvigubas fasadas – labai brangi investicija, kuri ji skirta čia dirbsiančių žmonių komfortui ir gerai savijautai“, – sakė Erikas Agurkis, „Green Hall 2“ statybos projekto direktorius.

Kuriant „Green Hall“ verslo slėnį pasitelktos geriausias Lietuvos ir užsienio architektų pajėgos, investuota į moderniausias technologijas, ekologišką ir tvarų verslo centro valdymą užtikrinančias medžiagas ir sistemas. „Urban Inventors“ kuriamų verslo centrų tikslas – kad pastatai būtų kuo patogesnis juose dirbantiems žmonėms, kuo patrauklesni miestiečiams ir kaimynams, ir paliktų kuo mažesnį poveikį supančiai aplinkai. Atitinkamai investuota ir į „Green Hall 2“ aplinką.

Neries pakrantėje įrengtos įkvepiančios darbo ir poilsio vietos pastate dirbantiems ir greta gyvenantiems žmonėms. Dar pavasarį krantinėje buvo pasodinti vaisius vedantys medžiai ir krūmai, taip sukuriant oazę upėje ir šalia jos gausiai gyvenantiems paukščiams, kartu su ornitologais iškelti skirtingoms sparnuočių rūšims pritaikyti inkilai.

Aplink „Green Hall“ verslo slėnio pastatus įrengtos želdinių zonos primena natūralią pievą.

„Kurdami „Green Hall 2“ apželdinimo projektą, ieškojome nestandartinių sprendimų, kurie kurtų įspūdį savo natūralumu ir rūšių įvairove. Parinkti augalai panašūs į tuos, kurie auga laukinėse pievose, tačiau kartu jie turi gerųjų kultūrinių savybių – gausų žydėjimą, atsparumą ligoms. Augalus sodinome taip, kad kuo mažiau matytųsi žmogaus įsikišimas, o patys gėlynai, kaip ir gamtoje, atsinaujintų savaime, nuolatos kistų. Dar vienas želdinių „Green Hall“ slėnyje ypatumas tas, kad augalai juose žydės nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens – kaip ir natūralioje gamtoje“, – pasakojo „Green Hall 2“ apželdinimo projektą įgyvendinusios įmonės „Sodo dizainas“ vadovė Alina Lazickienė.

Septynių aukštų „Green Hall 2“ pastatas yra nominuotas Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos kartu su Darnios plėtros akademija rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“ apdovanojimams.

„Green Hall“ verslo slėnį plėtoja „Urban Inventors“ – SBA grupės įmonė, investuojanti ir kurianti išskirtinės kokybės nekilnojamojo turto objektus.

Verslo plėtra Kaune

„Urban Inventors“ šiuo metu Kaune taip pat plėtoja „Kauno doko“ verslo centrą ir buvusio „Pramprojekto“ pastato bei šalia esančios Vienybės aikštės rekonstrukcijos projektą. Pirmasis „Kauno doko“ verslo centro plėtros etapas baigtas 2017 m. – 11 000 kv. m. ploto biurų pastate jau įsikūrė „Bentley Systems“, „Danske bank“ padalinys, vaikų mokyklėlė „Herojus“.

2018 m. „Urban Inventors“ planuoja baigti antrąjį „Kauno doko“ plėtros etapą ir įgyvendinti „Pramprojekto“ pastato rekonstrukciją.

SBA koncernas yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių, investuojanti į aukščiausios kokybės inovatyvius sprendimus, kuriančius geresnę aplinką. Koncerno veikla koncentruota baldų gamybos, lengvosios pramonės ir nekilnojamojo turto sektoriuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių