Ministerija priešinasi Seimo sprendimui dėl Vyčio Lukiškių aikštėje

Kultūros ministerija siūlo nepritarti Seime svarstomam įstatymo projektui, kuriuo būtų įtvirtinta, kad Lukiškių aikštėje turi stovėti Vyčio monumentas.

Kultūros ministerija pažymi, kad nepriimta teisinė situacija, kai konkretus įstatymas skiriamas konkrečiam vienkartiniam atvejui, t. y. siekiui įtvirtinti, kas turėtų tapti dominuojančiu Lukiškių aikštės akcentu.

Sprendimą dėl šio nutarimo projekto turės priimti Vyriausybė.

Seimas po pateikimo yra pritaręs įstatymo projektui, kad „dominuojančiu Lukiškių aikštės akcentu turi būti joje įrengtas memorialas Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms ir istorinį Lietuvos laisvės kovų simbolį Vytį vaizduojantis monumentas“. Dėl jo paprašyta Vyriausybės išvadoje.

Išvados projekte Kultūros ministerija taip pat pažymi, kad jau yra įvykęs konkursas dėl Lukiškių aikštės monumento ir „Vyčio paramos fondo remiamas projektas, ekspertams ir visuomenei įvertinus šią iniciatyvą ir projektą, nebuvo pripažintas geriausiu“.

Vyčio paramos fondo remiamas projektas, ekspertams ir visuomenei įvertinus šią iniciatyvą ir projektą, nebuvo pripažintas geriausiu.

Kultūros ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad biudžete monumentui Lukiškių aikštėje pastatyti yra skirta 500 tūkst. eurų, tuo metu iniciatoriai projekte nurodo, kad jam įgyvendinti reikėtų milijono eurų.

„Siūlomas įstatymo projektas neatitinka Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, jame taip pat nenurodyti lėšų šaltiniai, iš kurių siūloma jį įgyvendinti“, – sakoma ministerijos parengtame išvados projekte.

Projektas dėl Vyčio Seime inicijuotas, kai Kultūros ministerijai surengus kūrybines dirbtuves dėl laisvės kovotojų įamžinimo Lukiškių aikštėje komisija nugalėtoju pripažino ne Vyčio skulptūrą, o partizanų bunkerį primenantį paminklą. Tuo pasipiktino dalis visuomenės ir politikų, siekusių, kad aikštėje būtų pastatyta Arūno Sakalausko Vyčio skulptūra.

Memorialas rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turi būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, jam įrengti Kultūros ministerija skirs iki 500 tūkst. eurų, darbus vykdys Vilniaus savivaldybė.

Diskusijos dėl šios aikštės likimo vyksta nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

PETRAS

PETRAS portretas
LIETUVIŠKAS FENOMENAS.Ministerijos rožės protestuoja, bet neatsistatydina.O kaip daroma pasaulyje /

Jo

Jo portretas
Kiek suprantu tai partizanai tuos bunkerius statydavo miške ar ne,tai klausimas kokio velnio ta bunkeri prireikė statyti Vilniaus centre? Pastatykit jį kokiam nors miške kur kovojo partizanai ,padarykit privažiavimus,takus ir tegul žmonės pamato realybėje,kaip atrodė tie bunkeriai,tuo pačiu ir partizanai būtų pagerbti jų kovų vietoje (galima gėlių padėti).

Anonimas

Anonimas portretas
JONAS VYTIS ar aprašinėta TVORA.Štai klausimas koksai O gal pastatykime antrą santechninį vamzdį ir tautinę būdelę su širdute / Nejuokinkime pasaulio savo BUNKERIAIS., KŪRĖJAI , pasiskaitykite tarptaut .žodyne kas vadinama bunkeriu.Mūsų partizanai bunkerių neturėjo o tik paprastas slėptuves ,kuriose žūdavo arba pabėgdavo iš jų per atsarginę landą .Partizanų kova baigėsi didelėmis aukomis ir skaudžiu pralaimėjimu.Krauju spjaudomės ir dabar Deja, okupantas buvo stipresnis. ,O erdvios reprezentacinės vietos sostinėje labai reikia.Ne šunų maniežui , ne nudistų pliažui, o tam,kad būtų kur susirinkti žmonėms kai prireikia , kur garbūs įvairių pažiūrų svečiai galėtų padėti gėles pagerbdami Lietuvą. AIKŠtės PASKIRTĮ , statinio įdėją turi užduoti tautos išrinktas seimas ,o kaip įgyvendinti turi pasakyti heraldikos specialistai , istorikai, skulptoriai,architektai......o ne klerkai..O kurti turi pripažinti tautos talentai,nes tai ilgam Atsikvošėkime.Užmirškime ambicijas.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių