Konfliktas su namo administratoriumi: ką turėtumėte žinoti

Kas mėnesį daugiabučio namo gyventojus pasiekiančios sąskaitos iš namą administruojančios įmonės ar namo bendrijos kartais gali kelti klausimų gyventojams, o namo bendrijos pirmininkas ar administruojanti įmonė į juos turėtų atsakyti per 10 darbo dienų.

Taip LRT.lt aiškina advokatų kontoros „Law and suit“ advokatas Renaldas Baliūtis. Pasak jo, konfliktų tarp namo gyventojų ir jo administratorių, kurie gali pasiekti netgi teismus, lengviau išvengti tuomet, kai namo administratorius – bendrija, o ne savivaldybės priskirta įmonė.

LRT.lt laišką parašė vilnietis Arūnas, pasipiktinęs namo bendrijos renkamais mokesčiais, kurių panaudojimo bendrijos pirmininkas jam nepaaiškina. Vyras sako nesuprantantis, kur panaudojama daugiau nei 15 eurų mokesčių, nes tai niekaip neatsispindi realybėje – laiptinė seniai neremontuota, joje šalta.

„Kiekvieną mėnesį gaunu komunalinių paslaugų mokėjimo pranešimą. Jame yra administravimo išlaidos, bendro naudojimo elektra, kaupiamosios lėšos, namo eksploatacinės išlaidos, šiukšlių šalinimas, bendrijos išlaidos (remontai ir kt. darbai), laiptinės ir teritorijos priežiūra.

Administravimo išlaidos už rugsėjo mėnesį yra 6,15 euro, kaupiamosios lėšos bei namo eksploatacinės išlaidos – po 3,36 euro, bendrijos išlaidos – 2,24 euro. Kiekvieną mėnesį renkami nemaži pinigai, tačiau laiptinei jau seniai reikia remonto, bet jo nėra. Laiptinėje šalta – ne visuose aukštose yra radiatoriai, o ten, kur yra, – elektriniai ir nelabai šildo“, – laiške rašo Arūnas.

Vyras nori išsiaiškinti, kaip galima sužinoti, kur nukeliauja visi iš gyventojų renkami mokesčiai. Jis svarsto, ar nereikėtų kasmet atsiųsti gyventojams informacijos apie tai, kokie darbai padaryti už renkamus pinigus ir kokie dar laukia, ką reiškia kiekviena mokesčių eilutė.

Atsakymai į klausimus – po Naujųjų arba po 10 dienų nuo prašymo

Daugiabučių bendrijų ir administruojančių įmonių asociacijos „Būsto rūmai“ Apskaitos ir audito skyriaus vedėja Svetlana Osinskaja sako, kad po Naujųjų metų visuomet vyksta namo bendrijų ataskaitinis susirinkimas, kuriame bendrijos pirmininkas turi pateikti ataskaitą. Jo metu pirmininkas turi įvardinti, kokie darbai buvo įvykdyti, o buhalteriai turi pateikti ataskaitą, kiek per metus buvo surinkta lėšų, kiek jų ir kam išleista.

„Per ataskaitinį susirinkimą tvirtinami tam tikri tarifai, pavyzdžiui, administravimo arba veiklos išlaidų, valymo, jei samdoma valytoja, būtinai turi būti [tvirtinamas] namo eksploatacinis tarifas, o jei namas yra devynių ir daugiau aukštų, tuomet yra lifto eksploatacijos tarifas.

Tačiau kai įvyksta avarija, iškviečiama „Grinda“. Bendrija negali tokių išlaidų suplanuoti iš anksto, todėl į to mėnesio mokamuosius pranešimus įtraukiamos papildomos išlaidos“, – kalba pašnekovė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Gyventojas gali kreiptis į administruojančią įmonę ir per 10 darbo dienų gauti atsakymus į iškilusius klausimus. Turi. Tik įstatymai nenumato jokių realių nuobaudų už neatsakymą. Todėl tarkime tokie adminai kaip Būsto valda neatsako ir po 100 dienų. Aplamai neatsako jie

Pakaunietis

Pakaunietis portretas
Namo administratorius, savivaldyetūbės skyrius teisėtus gyventojų prašymus laiko niekiniais,visi atsakymai nekonkretūs. Skyrus to nekontroliuoja, ir nesiima jokių teisinių veiksmų. Būtu galima šiuo klausimu atlikti gyventojų apklausą

LR CK

LR  CK portretas
Administratoriaus skirti,privačių dsugiabučių butų savivaldybės negali,savivaldybė galu skirti administratoriu tiktai savivaldybei oriklausančiam turtui administruoti,kada pagaliau ir teisininkai baigs klaidinti Lietuvos piliečius.Savivaldybės privačiam turtui administruoti gali skiryi administratoriu tik tada jeigu gaus raštišką prašymą daugiabučių savininkų ,su visų savininkų parašais.Tiek privatus turtas,tiek bendro turto dalis , administruojamas vadovaujantis tais pačiais įstatymais.Manau teisininkai nemato įstatyme LR CK 4.84 str. 11 dalies,kuri yra skirta asmenim užsiimančiais administratorių veikla.Šioje dalyje aiškiai apibrėžta administratorių galimi veiksmai ,užsiimant šią veikla.Manau jeigu teisininkai nemato LR CK 4.84 str. 11 dalies ,jie neverti būti teisininkais,nes ju veikla kalidinanti ir nusikalstama.Išskyriau straipsio 11 dalį,gal įžiūrės teisininkai,jeigu nemato LR CK įstatymuose.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių