Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų vid. mokykloje surengta labdaros mugė

Maža bendruomenė, dideli darbai. Taip būtų galima apibūdinti Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų vidurinėje mokykloje ketvirtadienį surengtą kalėdinę labdaros mugę. Mokykla prisideda prie „Maltiečių sriubos“ akcijos ir visus surinktus pinigus paaukos kilniam tikslui – padėti skurstantiems garbaus amžiaus žmonėms.

Prisideda antrą kartą

„Gera daryti gera, smagu padėti kitiems“, - paprastais žodžiais apie šią iniciatyvą sakė kalėdinės labdaros mugės kuratorė, Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Agnė Armonaitė.

Kalėdinę mugę šios mokyklos bendruomenė rengia jau aštuonerius metus. Surinktus pinigėlius panaudodavo moksleivių reikmėms. Šiemet jau antrus metus mokykla prisideda prie labdaringos akcijos „Maltiečių sriuba“, kurios nariai rūpinasi vienišais, skurstančiais senoliais.

„Prisidedame prie „Maltiečių sriubos“ akcijos, nes taip pat norime paremti senus, ligotus žmones. Mūsų bendruomenė nėra didelė, bet, žinote, jei nors penki žmonės dalyvauja šioje mugėje, atsineša savo rankdarbių, kepinių ar kitų dalykų parduoti, ir tai jau yra labai gerai“, - apie labdaros mugę „Geriems darbams reikia tik noro...“ kalbėjo A.Armonaitė.

Kvietė prisijungti gyventojus

Į ketvirtadienį trečią valandą popiet vykusį renginį kviečiami buvo ne tik mokyklos auklėtiniai, bet ir V.Šopeno gatvės gyventojai. Prie namų laiptinių buvo iškabinti skelbimai, gyventojai negalėjo jų nepastebėti, tačiau į mugę minia nesugūžėjo. Pašnekovės teigimu, savaime suprantama, juk 15 val. – darbo laikas, mugė truko tik valandą, o daryti ją vakare nebuvo galimybių.

„Pas mus mokykloje mokosi apie 350 mokinių. Yra trys grupės: rytinė, vakarinė ir neakivaizdinė. Rytinė pamaina mokosi iki 15 val., vakarinė – nuo 16 val. Organizuojant šį renginį pamaniau, kad būtų gražu prijungti ir V.Šopeno gatvės bendruomenę. Bet suprantame, kad dirbantiems žmonėms šis laikas ne pats tinkamiausias“, - paaiškino lietuvių kalbos mokytoja.

Tačiau, pasak moters, šis renginys nėra masinis, tuo jis ir išskirtinis. Jos teigimu, surenkamos sumos yra simbolinės, bet malonu susitikti, kartu pabūti ir pasidalyti tuo geru, šiltu jausmu.

„Praėjusiais metais surinkome 400 litų, šiemet - šiek tiek mažiau - 370 litų. Pinigai nedideli, bet kažkam jie labai reikalingi“, - sakė A.Armonaitė.

Paaukoti ir pasivaišinti

Vakar Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų vidurinės mokyklos vestibiulyje ant išrikiuotų stalelių puikavosi virtuvės gėrybės. Labiausiai į akis krito konditerijos gaminiai – namuose kepti keksiukai, pyragai, sausainiai. Išradingumo nestokojantys mokyklos bendruomenės nariai iš vaisių prigamino ežiukų, puodą, skirtą gaminti fondiu, šįkart panaudojo dešrelėms virti.

Ant stalų buvo ir marinuotų agurkėlių, burokėlių, šviežių daržovių, sviesto, duonos, lašinukų. Kaip aiškino mugės dalyvės, pagalvota ir apie žmogų – kad galėtų pavalgyti, juk kiti čia užsuks tiesiai po darbų. Buvo ir rankdarbių – siuvinėtų šventinių atvirukų.

„Kvietėme žmones ne tik prisijungti – t. y. ateiti pasižiūrėti, bet ir atsinešti savo rankdarbių, maisto produktų, namuose iškeptų, paruoštų gaminių ir pan.“, - sakė renginio kuratorė A.Armonaitė.

Užsukę į mugę galėjo pavakarieniauti vietoje, išgerti arbatos su pyragu, parnešti lauktuvių namiškiams. Tik, žinoma, prieš visa tai buvo prašoma nepamiršti, kiek kas gali, paaukoti tiems, kuriems tos aukos iš tiesų reikalingos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių