Vilniaus savivaldybė gėjų eitynes stumia į paupį

Trečiadienį derinant „Eitynių už lygybę“ vietą, laiką ir formą, renginio organizatoriams, siekiant užtikrinti eisenos dalyvių saugumą, buvo pasiūlyta keisti eitynių vietą ir renginį organizuoti Upės gatvėje. Eitynių organizatoriams taip pat siūlyta keisti susirinkimo formą ir renginį organizuoti vienoje iš sostinės aikščių, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Tokios priemonės savivaldybės bei policijos atstovų siūlomos atsižvelgiant į anksčiau organizuotas tokio pobūdžio eitynes ir siekiant užtikrinti eisenos dalyvių saugumą, taip pat organizatorių siūlomame maršrute esančių kitų asmenų teises. Be to, derinant renginį, siekiama suderinti visų asmenų teises – tiek norinčių organizuoti eitynes, tiek miesto gyventojų ir svečių, eismo dalyvių, Vilniuje dirbančių verslininkų.

„Eitynių už lygybę“ organizatoriai eiseną norėjo organizuoti nuo Odminių gatvės Gedimino prospektų iki Lukiškių aikštės šių metų liepos 27 dieną.

Gedimino prospekte organizuojant šias eitynes ir užtikrinant jų saugumą negalėtų veikti ten esančios parduotuvės ir kavinės, taip pat turėtų būti stabdomas viešojo transporto eismas. Saugumą sudėtingiau užtikrinti ir dėl ten esančių daugiaaukščių pastatų, pro kurių langus galimos įvairios provokacijos.

Sostinės savivaldybė siekia daugelį mieste organizuojamų eitynių ar panašių renginių perkelti į Upės gatvę, kuri taip pat kaip ir Gedimino prospektas yra miesto centrinėje dalyje, patogi organizuoti renginius dėl ten esančios atviros ir gerai matomos erdvės, čia taip pat daugiau galimybių pareigūnams užtikrinti visapusį renginio dalyvių ir žiūrovų saugumą.

Be to, Upės gatvėje jau ne kartą buvo organizuojamos įvairios eitynės, bėgimai, koncertai ir kiti renginiai. Čia taip pat organizuotos prieš keletą metų vykusios eitynės už lygybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

A. Rupšlaukis

A. Rupšlaukis portretas
Pirminiais skaičiavimais užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą gėjų eitynių metu valstybei kainuos ne mažiau kaip 180 tūkst. litų. Tai reikalinga suma, jei nekiltų jokių netikėtų incidentų ar riaušių, ir kuri paskaičiuota remiantis Lietuvos policijos duomenimis (analogiškos eitynės vyko 2010 m.). Mūsų valstybė ir Vilniaus miesto savivaldybė pernelyg prabangiai gyvena, jei gali sau "paleisti vėjais" šitokius pinigus. O kuo blogesni visi kiti, normalios orientacijos piliečiai pvz. auginantys vaikus) ir mokesčių mokėtojai? Kodėl turi būti švaistomi mano (ir kitų gerb. skaitytojų pinigai) saujelei gėjų, kur Jūs čia ižvelgiate visuomenės ne toleranciją? Vaikinai ir merginos "mitinguotojai" - važiuokite į Balbieriškį (Prienų raj.) ir marširuokite sau laukais. Nei kas Jums trukdys, nei pomidorais aplaidys, nei valstybei kainuos visas šitas Jūsų balaganas. Televizijos dėmesio vis tiek sulauksite, o mokesčių mokėtojai (taigi mūsų visų valstybė) sutaupys ne mažiau kaip 180 tūkst. Lt. Apsaugą galite užsitikrinti patys, pavyzdžiui pasisamdydami privačią saugos tarnybą. Kodėl Jūsų sąskaitas turi apmokėti kiti piliečiais, pavyzdžiui kuriems Vilniaus m. savivaldybės administracija pagal įstatymą neužtikrina priešmokyklinio ugdymo? Asmeniškai aš tokius "mitinguotojus" apmėtyčiau pomidorais vien dėl to, jog dėka Jų švaistomi mūsų visų valstybės pinigai. O štai į Balbieriškį aš nevažiuočiau - neturiu nei laiko, nei noro, o ir su mokesčių mokėtojų pinigėliais viskas tvarkoje. Netgi priešingai - vietinės kaimo turizmo sodybos lūžtų nuo smalsuolių ir dalyvių antplūdžio, nuo gautų pajamų bus sumokėti mokesčiai... Manau, kad visuomenė šiuo klausimu turi būti principinga - aš už mitingus, kaip demokratijos apraišką, tačiau iš savo kišenės. Moraliniu požiūriu, taip pat pritariu gerb. K. Uokai - visuomenės nariai savo poelgiais NEGALI VARŽYTI KITŲ ASMENŲ TEISIŲ IR LAISVIŲ !!!

darius

darius portretas
puikus komentaras apačioje. Už 180 000 litų galima padaryti 1 labai gerą darbą, pvz suremontuoti sporto salę kokioje nors mokykloje. Neįspūdingai, bet tvarkingai suremontuoti galima. Gaila, kad pinigai pražus per homoseksualastus.

Vilnietis

Vilnietis portretas
Paupyje dar geriau. Ten vėsiau jeigu kas labai "įkaistų".
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių