Viešojo transporto darbuotojai balsuoja dėl streiko

Viešojo transporto darbuotojai, negaudami patvirtinimo, kad jų reikalavimai dėl neišmokėtų algų bus išpildyti, balsuoja dėl streiko skelbimo.

Balsuos dvi dienas

„Yra apie 2140 darbuotojų, jų darbo grafikas slenkantis, dėl to balsavimas vyksta nuo šiandienos 4 val. iki rytojaus 10 val. Šiek tiek laiko praeis, kol suskaičiuosime rezultatą. Jis, tikriausiai, bus ketvirtadienį po pietų. Tam, kad galėtume inicijuoti streiką, reikia daugiau nei pusės balsų, tai yra virš 1070“, - sakė Transporto darbuotojų forumo pirmininkas Jonas Petraška.

Pasak darbuotojų atstovo, balsai tik sudarys galimybę skelbti streiką, jeigu nieko daugiau, nei siūlė, nepasiūlys kita besideranti pusė.

„Vakar buvo susirinkimas, inicijuotas darbdavio, dar galbūt norėjo kažkuo įtikinti. Įmonėje pakabino šiokius tokius laikraštukus, kuriuose rodo savo filosofiją streiko atžvilgiu. Susirinkime buvo nemažai žmonių, jis praėjo gana korektiškai, profsąjungos atstovai galėjo kalbėti gana laisvai. Kol kas viskas vyksta civilizuotai, tikimės, kad galbūt pirmą kartą galėsime organizuoti streiką teisinėmis normomis be teismų, - dabartinę situaciją aiškino J. Petraška. – Vadovybė elgiasi korektiškai, bet spaudžia savivaldybė. Jie nesako, kad mums nepriklauso tai, ko reikalaujame, jie pripažįsta, bet nori, kadangi nėra lėšų, nutempti tą procesą kuo toliau“.

Nusiteikę derėtis

Transporto darbuotojų forumo pirmininko teigimu, yra dalykų, su kuriais darbdaviai sutinka, su kai kuriomis nuolaidomis sutinka ir patys darbuotojai. Vis tik prašoma, pasak darbuotojų interesų atstovo, per daug.

„Mes jau padarėme nuolaidą, kai sutikome, kad mums išmokėtų pusę skolų šiemet, bet mums sutiko išmokėti tik ketvirtį. Buvo šioks toks kiršinimas dėl to, kad pareiškė, jog profsąjungos esą atsisako, kad darbuotojams būtų išmokėta po tūkstantį litų. Mes tų pinigų neatsisakome, mokėkite, bet jeigu sakote, kad neturite, tai valstybė turi sureguliuoti“, - kalbėjo J. Petraška.

Kelių metų skola

Anot J. Petraškos, darbuotojai savivaldybės nekaltina ir tik stebisi, kodėl Vilniuje tik 40 procentų gyventojų pajamų mokesčio gauna miestas, o kitos savivaldybės gauna 100, 94, 80 proc. „Šį klausimą tegali spręsti specialistai, mes turime žiūrėti, kad mums išmokėtų, kas mums priklauso. Esame nusiteikę derėtis, ruošiamės streikui. Pirmąjį streiką galbūt darysime įspėjamąjį, nevažiuos ne visi, bet dalis vairuotojų“, - sakė J. Petraška. Jo teigimu, kitą savaitę bus kviečiamas streiko komitetas, kurį sudaro apie 40 žmonių, ir bus sprendžiama dėl streiko datos ir formos, o jeigu bus „kokie nors pasiūlymai“, bus tęsiamos derybos.

Primename, kad, darbuotojų skaičiavimais, skola dėl darbo užmokesčio vienam darbuotojui sudaro apie 15 tūkst. litų, skolos driekiasi nuo 2009 m. Jų teigimu, darbdavio siūlyme prašoma atsisakyti papildomo atlyginimo už 2009-uosius, o už 2010 ir 2011 m. siūloma išmokėti per šešis mėnesius. Darbuotojams prašoma nuolaida atrodo per didelė.

Nenori daryti įtakos

„Vilniaus viešojo transporto“ vadovas G. Nakutis sakė, kad derybų etapas yra baigtas, o dabar, balsuojant darbuotojams, jis nelinkęs komentuoti tolesnių galimų sprendimų, kad tai nebūtų traktuojama kaip įtakos jų apsisprendimui darymas.

„Taikinimo komisija posėdžiavo, nepritarė pasiūlymams. Kaip nubalsuota, bus aišku penktadienį. Derybų kelias niekada nėra visiškai uždarytas. Visą tą reikalą reglamentuoja darbo kodeksas. Ginčų nagrinėjimas, taikinimo komisijos posėdžių etapas yra praeitas. Dabar vyksta balsavimas, bet derybas visada gali ir pratęsti, ir sustabdyti“, - aiškino G. Nakutis.

Paklaustas, ar yra šansų, kad darbuotojų reikalavimai bus pilnai išpildyti, „Vilniaus viešojo transporto“ vadovas teigė, jog reikia laukti balsavimo rezultatų. „Sunku pasakyti, prognozuoti būtų per anksti“, - sakė G. Nakutis.

„Vilniaus viešojo transporto“ skola darbuotojams yra daugiau nei 25 mln. litų. Kaip „Vilniaus viešojo transporto“ generalinis direktorius G. Nakutis yra sakęs „Vilniaus dienai“, Vilniaus miesto savivaldybė įmonei yra skolinga 90 mln. litų.

Spalio 3 d. vyko Taikinimo komisijos posėdis, tačiau sutarimo pasiekti nepavyko, pasirašytas nesutarimų protokolas.

Jeigu nebus atsižvelgta į darbuotojų reikalavimus po įspėjamojo mitingo, vairuotojai žada pradėti streiką lapkričio 14 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Jaigu busite vieningi-tai pirmyn,bet jaigu atsiras isdaviku,tai nieko gero nelaimesite...SEKMES

NA NA

NA NA portretas
ir taip ilgai tylėjot ,reikia už save pakovoti ,tik kodėl nekovojot ,prieš tuos valdininkus kurie padėjo skolai pamatus ir nesiskaitė su jumis .sėkmės
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių