Vaikai „pasiklysta“ eilėje į darželį

Tėvų patogumui sukurta internetinė registravimo į darželius sistema įvedė ir nemažai sumaišties. Dalis tėvų sistemoje nemato, kurioje eilės į darželį vietoje yra jų vaikas, o kada jau galės pamatyti – nežino. Kita vertus, apie 1,5 tūkst. vaikų vis tiek šiemet liks be vietos darželyje.

Prašymų lavina

Nuo gruodžio 17-osios tėvai galėjo registruoti savo vaikus į miesto darželius 2013 metams. Per vieną dieną savivaldybėje ir internetu pateikta daugiau kaip 850 prašymų.

„Skirtos papildomos kelių departamentų pajėgos, kad prašymai galėtų būti priimami greičiau, daugiau darbuotojų konsultuoja telefonu. Atsiprašome, jeigu teko susidurti su nesklandumais pildant prašymą internetu ar nepavyksta prisiskambinti telefonu – siekiame kaip įmanoma greičiau aptarnauti visus gyventojus“, – tuomet sakė savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Petronis.

Į centralizuotos priėmimo į darželius sistemos eilę automatiškai perkelti ir dviejų rūšių anksčiau teikti prašymai: iki 2012 m. birželio darželiuose pateikti prašymai, kuriuose nurodyta, jog vaikas turėtų pradėti lankyti darželį 2013 metais, ir prašymai tėvų, kurių vaikas nepateko į darželį 2012 metais. Šie tėvai po Naujų metų naujo prašymo neturi pildyti. Be to, anot Vilniaus miesto savivaldybės, jie gali patikrinti, kurioje eilės į pasirinktus darželius vietoje yra jų vaikas. Prašyme galima nurodyti iki 5 pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.

Vis dėlto nemažai tėvų teigia negalintys sistemoje patikrinti, kurioje eilės vietoje yra jų vaikas, ar apskritai sklandžiai pasinaudoti sistema.

Vaikų eilėje nemato

Savivaldybės miesto problemų registre po Naujų metų ėmė daugėti skundų dėl centralizuotos priėmimo į darželius internetinės sistemos nesklandumų. Pagrindinis nusiskundimas yra tas, jog tėvai matyti, kurioje eilės vietoje yra vaikas. Kiti tėvai skundžiasi, kad sistemoje mato užrašą „Nėra tinkamos grupės“, bet negauna paaiškinimo, kodėl ir ką šis statusas reiškia.

„Metų frazė – atsakymas į bet kurį klausimą apie darželius, nesusijusį su vaiko vieta eilėje: „Jei nematote savo vaiko eilėje, atvykite į savivaldybę...“, – užregistruotas ir toks nusivykusių tėvų skundas.

Viena šeima net kreipėsi tiesiai į sostinės merą jo paskyroje socialiniame tinklapyje: „Gal jau ir įkyrime su darželiais, bet turiu tokį klausimą, nes paštu negaunu atsakymo ir nežinau, ką toliau daryti, nes man su vaiku reikia išvykti į ligoninę: užpildžiau internetu prašymą į darželius, viską priėmė, bet nerodo eilės, - ar tai klaida, ar vėliau dar atsiras duomenys apie eilę? Porą savaičių tikrai negalėsiu vykti i savivaldybę ir stovėti didelėse eilėse. Taigi pradėti nerimauti, ar nors tas pora savaičių nekvaršinti sau galvos?“

Tiesa, visos „Vilniaus dienos“ kalbintos darželių direktorės bei jų pavaduotojos sakė nesusiduriančios su jokiais sistemos nesklandumais.

G.Petronis: tėvai įvelia klaidų

Švietimo departamento direktorius G.Petronis tikino, jog dažniausiai nesklandumai naudojantis sistema pasitaiko netinkamai įvedus informaciją, dėl kurios tėvai nemato vietos eilėje į darželį. „Šie atvejai sprendžiami individualiai: sutikrinant duomenis su gyventojų registro duomenų baze, darželiuose pateikto prašymo duomenimis, kita informacija. Pašalinus netikslumus tėvai gali matyti informaciją prisijungę prie sistemos“, - aiškino G.Petronis.

Ką daryti, jeigu sistemoje tėvams neišeina pasitikrinti informacijos – ar jie būtinai turi vykti į savivaldybę? Savivaldybės specialisto teigimu, tokie tėvai turėtų aprašyti situaciją elektroniniu paštu darzeliai@vilnius.lt, kad specialistai galėtų pataisyti netikslumus.

Situacijas, kai yra matomas minėtas sistemos statusas „Nėra tinkamos grupės“, gali lemti keletas priežasčių. „Pavyzdžiui, prašymas galėjo būti paduotas į darželius, kuris neturi galimybės formuoti tam tikro amžiaus grupės, arba darželis neturi norimos kalbos grupių. Todėl reikėtų konkretesnės informacijos, koks ir kada buvo pateiktas prašymas. Kilus netikslumams reikėtų rašyti elektroninį laišką, taip pat galima atvykti į Vilniaus savivaldybę ir išsiaiškinti situaciją su specialistais“, - patarė G.Petronis.

Kalbant jau ne apie nesusipratimus su sistema, bet apskritai apie laisvas vietas darželiuose, prognozės šiems metams nedžiuginančios. „Tikėtina, kad vietų truks apie 1,5 tūkst. vaikų, – pripažino G.Petronis. – Vis dėlto, Vilniaus savivaldybė visais turimais ištekliais siekia sumažinti vietų darželiuose trūkumą. Miesto taryba spalį nusprendė tapti darželio „Mažasis Trinapolis“, esančio šalia Verkių parko, dalininke. Planuojama, kad jau kitą pavasarį, suremontavus patalpas, darželyje atsiras apie 60 naujų vietų sostinės vaikams. Be to, artimiausiu metu, 2013 ir 2014 metais planuojama įsteigti dar bent 820 vietų – Viršuliškėse, perkėlus Šalomo Aleichemo mokyklą į kitas patalpas, taip pat pastačius naujus darželius Perkūnkiemyje, Santariškėse“.

Apie eiles ir pirmumo teisę

Dabar registruotų laukiančių prašymų vaikams patekti į darželius 2013 metais yra daugiau kaip 5 tūkst.

Planuojama, kad 2013 m. į ikimokyklinio ugdymo įstaigas bus priimta kiek daugiau nei 4 tūkst. vaikų. Vilniaus miesto savivaldybės pranešime teigiama, kad, remiantis gimstamumo rodikliais, kitąmet prašymus gali pateikti dar apie 2 tūkst. vaikų tėvai.

Vieta eilėje gali keistis dėl naujai pateikiamų prašymų. Taip atsitinka todėl, kad prašymą galėjo paduoti tėvai, kurių vaikams yra teikiama teisės aktuose numatyta pirmenybė patekti į darželį (taip pasislenkama toliau nuo eilės pradžios) arba eilės pradžioje buvęs vaikas patenka į laisvą vietą darželyje (pasislenkama link eilės pradžios).

Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.


Šiame straipsnyje: Vaikų darželiaisistematvarka

NAUJAUSI KOMENTARAI

absurdas

absurdas portretas
2012m. kovo pradzioj po vaiko gimimo parasiau prasyma darzelyje, o dbr sistemoj protigioj raso, kad pas nera registruoto mano vaiko...ir kaip suprast. 3 dienas nieks nieko neatraso, darzelis sako viska nusiutes. kur reiks det vaika 09-01? gal i savivadybe?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių