Užupio verslininkai konkurencijos nejaučia

Kvepalai, drabužiai, žuvis, bandelės, papuošalai – einant Užupio gatve galima apsipirkti nuo galvos iki kojų, pamaloninti skrandį ir rasti įdomių daiktų buičiai ar laisvalaikiui.

Užupyje ir gyvena, ir dirba

Pagrindinė Užupio gatvė palengva tampa alternatyva didiesiems prekybos centrams. Viena po kitos čia kuriasi įvairios parduotuvės ir salonai. Tiesa, visi jie – specializuoti. Vieni siūlo žuvį, kiti – papuošalus. Prireikus sūrio ar bandelių, užupiečiai taip pat turi iš ko rinktis – maisto pardavėjų čia apstu, ir visai nebūtina eiti į tradicinį dideliam tinklui priklausantį prekybos centrą.

Beveik penkerius metus šiame rajone veikiančioje Užupio krautuvėje klientai randa ne tik makaronų ir aliejaus, bet ir įdomesnių padažų, prieskonių, sūrių, kitokių maisto produktų. Parduotuvės vadovė Edita Skripkaitė prisimena, kad kai norėdama pradėti verslą ieškojo tinkamų patalpų, pasiūla buvo nedidelė. Vieta Užupyje E.Skripkaitei pasitaikė atsitiktinai, tačiau iki šiol ji nesigaili, kad įsikūrė būtent šiame rajone.

„Patys gyvename netoli, todėl mums čia turėti parduotuvę labai patogu. Kai kūrėmės, manėme, jeigu mums tokios reikia, gal prireiks ir kaimynams. Tai suveikė“, – pasakojo E.Skripkaitė.

Moteris teigė, kad dalis pirkėjų yra užupiečiai – parduotuvės kaimynai. Kiti – važiuojantys ar einantys pro šalį, taip pat yra ir specialiai čia apsipirkti atvykstančių.

Reklamuoja kaimynus

E.Skipkaitė įsitikinusi, kad kuo Užupyje daugiau įvairių parduotuvių, tuo geriau tiek gyventojams, tiek verslininkams.

„Mes vieni kitus reklamuojame. Jei kam nors iš mūsų pirkėjų prireikia duonos, rekomenduojame netoli esančią kepyklėlę, nes duona patys neprekiaujame. Jeigu prireikia žuvies, pasiūlome nueiti į žuvies parduotuvę. Konkurencijos tarp mūsų nėra, nes visi esame gana specializuoti“, – teigė E.Skripkaitė.

Kad Užupio verslininkus sieja draugystė, o ne konkurencija, patvirtino ir Visokių daiktų krautuvėlės šeimininkas Gintautas Dūdėnas.

„Mes iš kepyklos bandeles perkame, jie iš mūsų kvepalus“, – juokėsi parduotuvės, kurioje parduodami kvepalai, senoviniai daiktai, muzikinės dėžutės, konstruktoriai ir kiti įdomūs daiktai, savininkas.

G.Dūdėnas tvirtino, kad Užupis – specifinis rajonas, todėl ir verslo reikalai jame sprendžiami neįprastai, o išsilaikyti šiame rajone pavyksta ne visiems.

„Greitiems pinigams patrauklus yra “Akropolis„, o Užupyje reikia kurti ką nors širdžiai miela. Įvairios parduotuvės čia keičiasi gana dažnai. Mums parduotuvė labiau ne verslas, o hobis, iš kurio galime išsilaikyti ir vis įsigyti ką nors naujo įdomaus. Užėjus į mūsų parduotuvę pirkti nebūtina, galime ir pasišnekėti su klientu, jeigu jis turi ką įdomaus papasakoti, kava pavaišiname“, – kalbėjo G.Dūdėnas.

Džiugina pirkėjai iš užsienio

Nors milijonų iš savo verslo G.Dūdėnas nesusikrovė, keldinti parduotuvės į kitą miesto rajoną ar didelį prekybos centrą, kuriame galbūt sulauktų daugiau klientų, pašnekovas nesiruošia. Labiausiai jį džiugina klientai iš Rusijos, Baltarusijos, Prancūzijos, kurie žino apie jo parduotuvėje parduodamus daiktus ir būtinai užsuka, jei tik vieši Lietuvoje.

Verslą Užupyje įsukti bando ir juvelyras Jonas Stromilas. Menininko dirbtuvės – taip pat Užupio gatvėje, patalpose, kurios priklauso jo tėvams.

„Užupis yra toliau nuo miesto centro, bet žmonės žino, kad čia galima rasti įdomesnių daiktų. Nežinau, kaip seksis ateityje, bet į kitą rajoną kol kas kraustytis nesiruošiu. Sakoma, kad verslas priklauso ne nuo vietos, o nuo įdirbio“, – teigė J.Stromilas.

J.Stromilas po truputį ima atpažinti ir savo klientus – pas jį užsuka matyti veidai – užupiečiai. Su visais aplinkiniais verslininkais juvelyras nėra susipažinęs, tačiau neįprastas tradicijas jam jau teko patirti. Vienoje galerijoje J.Stromilą kaimynai pavaišino kava.


Šiame straipsnyje: Užupisverslasparduotuvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių