A. Ūso byloje bus apklaustos psichiatrijos specialistės

Vilniaus apygardos teismas (VAT) vadinamosios pedofilijos byloje nusprendė apklausti Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos specialistes.

Teismas ketvirtadienį pradėjo apeliacine tvarka nagrinėti Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus skundą, kuriuo prašoma panaikinti išteisinamąjį nuosprendį velioniui Andriui Ūsui. Savivaldybės specialistai teigia, kad žemesnės instancijos teismas šališkai išnagrinėjo bylą, nevertino įrodymų, patvirtinančių A.Ūso kaltę, o vertino tik duomenis, leidžiančius jį išteisinti.

VAT ketvirtadienį nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą ir patenkino Vaiko teisių apsaugos tarnybai (VTAT) atstovaujančio valstybės paskirto advokato Rostislavo Polubiankos prašymą apklausti Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Respublikinio teismo psichiatrijos skyriaus specialistes, kurios šioje byloje atliko tyrimą ir pateikė išvadą. Advokatas teigia norintis aiškintis tos išvados pagrįstumą, ją tikslinti.

„Ekspertės nebuvo apklaustos nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme. Yra eksperto išvados pagrįstumas - ar skyriaus vadovė gali keisti turinį tos išvados, ar žinojo ekspertės, ar nežinojo. (...) Mano nuomone, išvadoje yra truputį prieštaravimų“, - žurnalistams teigė R.Polubianka.

Teismas atmetė VTAT prašymus apklausti vaikų ir paauglių teismo psichologę ekspertę Agnę Šiaulytę bei ištirti pirmąją Drąsiaus Kedžio dukros apklausą, kurioje dalyvavo tik D.Kedys ir psichologė. Anot teismo, ši apklausa negali būti tiriama kaip įrodymas. Taip pat atmestas ir prokuroro Egidijaus Motiejūno prašymas paimti iš Laimutės Stankūnaitės jos dukros „rašytinius pasakojimus“.

Prokuroras teigia nežinantis, kas yra tuose rašteliuose. Pasak jo, apie tai L.Stankūnaitė pasakojo uždarame teismo posėdyje.

„Nežinau - dėl to ir norėjau pasižiūrėti, kas juose yra. Buvo uždarame teismo posėdyje apklausta L.Stankūnaitė ir nurodė tam tikras aplinkybes, todėl aš ir prašiau, kad jas gal patvirtintų. Bet teismas, įvertinęs, kad tai jau yra užfiksuota protokole, dėl to ir atmetė mano prašymą“, - žurnalistams sakė E.Motiejūnas.

Kitas posėdis šioje byloje paskirtas vasario 27 dieną.

Pernai lapkričio 30 dieną tuometinis Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas visiškai išteisino velionį kaunietį A.Ūsą, kaltintą mažametės D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters tvirkinimu.

Teismas padarė kategorišką išvadą, kad mažametė seksualinę patirtį įgijo savo tėvo namuose per neteisėtus, nekvalifikuotus ir įkyrius klausinėjus bei filmavimus 2008-2009 metais. Anot teismo, vaizdo įraše tėvo kalbinama mergaitė apie tvirkinimą kalbėjo primokyta.

Teigiama, kad A.Ūsas žuvo 2010 metų birželį apvirtus keturračiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal

gal portretas
velnienei pareikš kaltinimus,kad su belzebubu drąsium niekino vaiką ant manekeno,mokė šlykštynių,tiek kartų filmavo,ištrynė normalią atmintį,įkišo tai ką primokė,baisu.

premjeras

premjeras portretas
bet pirmines ekspertizes sako ka kita...mergaite nefantazuoja...o kiek stankunaite saugos tiek laiko uz musu pinigus? labai jau isskirtinis atvejis nepriklausomos lietuvos istorijoj...ar cia taip visais vaikais rupinamasi?ir tiek mirciu vienoj byloj...ir keistos...

Manau

Manau portretas
Manau,kad teismai neturi darbo ir vel tas pacias bylas suka po kelis sykius.Reikia mazinti teiseju ,prokuroru skaiciu ir uzdaryti dali teismu.Kitaip galo nebus tos Garliavos sukurtos nesamones bilinejimuisi.Cia kar4sa be galo ir ne mergaite ar Usas esme.Cia kiti dalykai dedasi.
VISI KOMENTARAI 101
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių