Teismas: vilnietė davė melagingus parodymus A. Paleckio byloje

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas vilnietę Danguolę Raugalienę pripažino kalta dėl melagingų ir palankių parodymų davimo dėl sovietų agresijos neigimo teisiant Socialistinio liaudies fronto vadovą Algirdą Paleckį.

Anksčiau neteistai ir komercijos direktore dirbančiai moteriai trečiadienį teismas skyrė 3,9 tūks. litų baudą. Teismas nusprendė, tokia bausmės rūšis yra tinkamiausia už nesunkų nusikaltimą nuteistai moteriai. Baudą D. Raugalienė turės sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šis nuosprendis nėra galutinis - per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.D.Raugalienė žurnalistams sakė, kad šia teise tikrai pasinaudos. Vilniaus apylinkės prokuratūrą šis nuosprendis tenkina ir ji jo skųsti neketina.

A. Paleckis Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme buvo teisiamas dėl sovietų agresijos neigimo, kai viešai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

Šiame procese D. Raugalienė buvo apklausta liudytoja. Ji, davusi liudytojo priesaiką ir įspėta dėl atsakomybės už melagingų parodymų davimą, teisme teigė, kad tuo metu buvo netoli televizijos bokšto - ten, kur važiavo tankai. Esą, sovietų kariškiai nešaudė, o buvo šaudoma nuo stogų.

Teismas nusprendė, kad tokie liudijimai neatitinka tikrovės, jais neigiamai realūs faktai, kurie konstatuoti įsiteisėjusiais teismo sprendimais, kuriuose nustatyta, kad Vilniuje užimant radijo ir televizijos pastatus dalyvavo sovietų kariškiai, buvo šaudyta koviniais šoviniais ir naudota sunkioji technika.

Teismo vertinimu, tai paneigia liudytojos aiškinimus, kad šaudė civiliai asmenys.Nuosprendžiu teismas konstatavo, kad D. Raugalienė sąmoningai davė melagingus parodymus siekdama palankumo pažįstamam A. Paleckiui.

Šiemet sausio viduryje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas konstatavo, kad A. Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų. Teismas taip pat konstatavo, kad A. Paleckis išsakė ne asmeninę, o teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę.

Tačiau Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra šį nuosprendį apskundė. Prokurorai prašė A. Paleckiui skirti vienerių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant dvejiems metams.Birželį Vilniaus apygardos teismas panaikino ankstesnį teismo verdiktą ir A. Paleckį pripažino kaltu. Jam buvo skirta 80 minimalių gyvenimo lygių (10 tūkst. 400 litų) bauda.

Teismas konstatavo, kad A. Paleckis, turėdamas tikslus neigti ir šiurkščiai menkinti 1991 metų agresijos faktą darė tai viešu ir užgauliu būdu.„Laisvė reikšti nuomonę ir įsitikinimus nesuderinama su nusikalstamais veiksmais“, - konstatavo teismas.NAUJAUSI KOMENTARAI

JO

JO portretas
Per mazai bobikei paskyre.Reikejo bent 50000 euru, kad suprastu apie melagingu parodymu pasekmes.

Protas-garbė-sąžinė

Protas-garbė-sąžinė portretas
Tai buvo spontaniškas įvykis. Visai nesvarbu, kas ten įvyko, tik reikia grįžti į įprastas gyvenimo vėžes. Banditams svarbu užsikabinti, nes jų toks gyvenimo būdas.

kaunas

kaunas portretas
Man tas Paleckis paklius po ranka tai nukirsiu 100%.Nesamones kalba.As pats kaune budamas 14metu su mama stovejom prie telegrafo.o cia sutrauka kazkokias nesamones barsto saude kazkas ir .t.t.Tu negerbi zmoniu kurie mire isigimeli.Tikrai zinok tave nubaus dievas kazkada.Net neabejoju.Atvaziuok kada i kns papasakok savo pasakas iskart sulauzysiu.Phui pasedesiu nes turiu lygtinuma,bet tu nuimsi gaza biski bolsevike.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių