Teismas nurodė iš naujo nagrinėti A. Butkevičiaus ir G. Kazako bylą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) panaikino žemesnių teismų sprendimus išteisinti buvusius Vilniaus miesto tarybos narius Audrių Butkevičių ir Gintarą Kazaką dėl kaltinimų papirkus Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį konservatorių Vidą Urbonavičių, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Kaip ir prašė Generalinė prokuratūra, byla turės būti nagrinėjama iš naujo apeliacine tvarka.Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu A.Butkevičius išteisintas dėl pasiūlymo duoti kyšį ir kyšio perdavimo nesant nusikaltimo požymių.

Tuo metu G.Kazakui vietoj anksčiau nuosprendžiu skirtos 22,1 tūkst. litų baudos Vilniaus apygardos teismas buvo skyręs dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant vieneriems metams.Tuo tarpu Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2011 metų rugsėjį išteisindamas A.Butkevičių skelbė, kad valstybė išprovokavo jį nusikalsti. G.Kazako kaltė kai kuriuose epizoduose taip pat nepatvirtinta dėl galimos provokacijos.

LAT lapkričio 20 dieną panaikino abiejų šių teismų nuosprendžius.Šioje STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendžiu G.Kazakas buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 2007 metų rugsėjo 28 dieną jis pasiūlė ir pažadėjo V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir Privatizavimo komisijos narę Birutę Galinienę, kad ji, sprendžiant Privatizavimo komisijoje klausimą dėl bendrovės „Lazdynų būstas“ akcijų pirkimo ir pardavimo sutarties projekto patvirtinimo, balsuotų už šios sutarties patvirtinimą.

G.Kazakas taip pat buvo nuteistas už tai, kad 2008 metų sausį pasiūlė, pažadėjo ir perdavė V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų B.Galinienę už bendrovei „Corpomanagement“ palankų sprendimą atleidžiant ją nuo daugiau kaip 2 milijonų litų delspinigių mokėjimo.

STT manymu, nors minėtoje baudžiamojoje byloje buvo surinkta duomenų, kad 2007 metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje G.Kazakas ir A. Butkevičius siekė, kad V.Urbonavičius per slaptą balsavimą dėl bendrovės „Vilniaus pramogų parkas“ vykdymo priežiūros komisijos pirmininko skyrimo palaikytų tam tikrą kandidatūrą ir už tai V.Urbonavičiui perdavė 5 tūkst. litų, t. y. papirko valstybės tarnautoją, pastarieji buvo išteisinti.

aip pat G. Kazakas buvo išteisintas dėl kaltinimų 2008 metų kovo mėnesį pasiūlius V.Urbonavičiui 150 tūkst. litų kyšį ir perdavus kyšio dalį - 50 tūkst. litų už pastarojo perėjimą į jo vadovaujamą frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.NAUJAUSI KOMENTARAI

kyšininkų demokratkeliais

kyšininkų demokratkeliais portretas
Lietuvoje teisingumas buvo palaidotas dar 1992 metų vėlyvą rudenį, kai runkeliai į valdžią sugrąžino komunistus, O Lietuviškas dievaitis asmuo su dviprasmiškai skambančia pavarde Landzbergis net nekvietė liaudį į kovą, kad Lietyuva pavojuje. Nuo tada įsitvirtino toks supratimas kaip "vsio zakonno", o jei kas tau nepatinka??, pasiūlydavo, paduok į teismą, duodami suprasti kad teismai, tai jų valdoma kontora, o tu esi visuomenės nulis, tuščia vieta, dulkė ant kelio. Taip gali paduoti į teismą iš anksto žinodamas kad byla dar net nesvarstyta jau bus pralaimėta, nes teismai visą laiką mūru stovėjo už bratanus ir verchą - vsio zakono, o juk juos Lietuvos "inteligentai" buvo įvardiję: tesimai tvirti kaip uola, negali būti niekeno paneigiami jų absurdo sprendimai, tvirtu it ąžuolu šią melo inteligentai uždusdami sistemą vardino. Ši uola atstovėjo visus išbandymus, atlaikė prichvatizaciją ir priaugino visą plejadą žulikų labai panašių į AMBO, ar kitaip galime sakyti priaugino ambalinių kuilių Taip kad šalia AMBO paminklo galime drąsiai pastatyti ir paminklą mirusiai lietuviškai, nors ir aklai ir tiesą nesiekiančiai nustatyti bet visgi - Temidei, kurią visiškai supainiojo AMBO su savo LKP-CK bratanų gauja. Dabar bratanai patys tapo verchu ir Seime skirstosi kas ir kokius plotus valdys Lietuvoje, na o mes paklusūs runkeliai eilinį kartą likome išmaudyti. Ar tikrai? Ar mes skystablauzdžiai esam? O bratanai žino kaip reikia valdyti runkelius ir visai nesunkiai suranda kelius į valdžią. Ką daryti, spręskime.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių